Αυτή είναι η Lettie !!


Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
Τέλεια, αρκεί...να μεσολαβεί λουρί, που να συνδέει τα δύο φιλαράκια μεταξύ τους ;)
Χαχα Η Τζινουλα δεν φοράει λουρί από 2 χρονών.. ξέρω τι έχω να ακουσω πού το λέω αυτό αλλα ο αδερφός μου κόβει το χέρι του σε οτι αφορά την Τζίνα και είναι είναι τώρα 7,5χρονων..
 




Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
Το θέμα είναι, ότι...όσα φέρνει η στιγμή, δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος και μετά, είναι αργά για να αναθεωρήσεις :unsure:
Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες..ο μόνος φόβος του αδερφού μου είναι να μήν την πάρουν.. τό σκυλί είναι τόσο άψογο που μου έτυχε σε μένα ( όσο τό ειχα βολτα εγω) να αρπαχτει με άλλο σκύλο (πιτμπουλακι επισης) της λέω"Τζίνα ελα" ( μέγα λαθος μου) καί η καημένη την άφησε και τραβιόταν να έρθει σε μένα ενώ η άλλη δεν άνοιγε το στόμα τής.. είχα στεναχωρηθεί πολύ για την δικιά μας καί θύμωσα ακόμα πιο πολύ με τον άλλο πού με κοιτούσε καί δεν ήξερε τι να κάνει..σε καμία ώρα θα τα βγάλω βόλτα.θα τραβήξω βίντεο.
 


Tiny_lin

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2018
166
325
35
Αθήνα
www.instagram.com
Όταν μας υιοθέτησε η δικιά μας έλεγα για πλάκα ότι αν είχε αυτιά πάνω και φουντωτή ουρά θα ήταν το πιο όμορφο απ' όλα. μετά από σχεδόν έναν χρόνο, δεν θα άλλαζα με τίποτα αυτές τις αυτιούμπες που χοροπηδάνε μαζί με το σκυλί, τις παίρνει ο αέρας, όταν είναι κάτω και σε κοιτάει κρέμονται πίσω και όταν κάτι της τραβάει την προσοχή το πως προσπαθεί να τις σηκώσει..:love::love::love: είναι έρωτας αυτά τα αυτιά, κοίτα να τα απολαμβάνεις :p
 


Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
@Tiny_lin
Ναιιι αυτακια παντού!!!! Χαχαχαχαχα εσείς έχετε και αυτές τις βουλιτσες πάνω από τα μάτια!:love: Εμάς δεν φαίνονται τα μάτια!
 
  • Like
Reactions: Tiny_lin




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Εχει τελειο φατσονι....Γελασα πολυ με το βιντεακι, γλυκα.
Ασε τις σκεψεις για λυτο. Περα οτι ειναι παρανομο και επικινδυνο (και ο εφιαλτης οσων τα εχουμε δεμενα),θα παρασυρεται ευκολα απο το περιβαλλον του πιστευω παντα σαν κυνηγοσκυλακι...
 




Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
Εχει τελειο φατσονι....Γελασα πολυ με το βιντεακι, γλυκα..
Τής πετάω παιχνίδια σε αλλα δωματια περιμένω να αφοσιωθεί σαυτα και ξαφνικά τή φωναζω και της λέω ελα! Και έρχεται! Θα τρελαθώ! Χωρίς λιχουδια.. έρχεται και περιμένει να τής πω κάτι αλλο!
 
  • Like
Reactions: Tiny_lin and medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Τής πετάω παιχνίδια σε αλλα δωματια περιμένω να αφοσιωθεί σαυτα και ξαφνικά τή φωναζω και της λέω ελα! Και έρχεται! Θα τρελαθώ! Χωρίς λιχουδια.. έρχεται και περιμένει να τής πω κάτι αλλο!
τι γλυκουλα ...
Ευχομαι να εχεις παντα την ιδια ορεξη να ασχολεισαι.

Καλο ειναι που την κουραζεις λιγο ψυχικα οσο δε βγαινει. Ετσι δε θα εχεις θεμα ενεγειας. Εκπαιδευση μαζι με παιχνιδακια ειναι και διασκεδαστικο και την απασχολεις.

Π.χ μπορεις να κρυβεις λιχουδιες /παιχνιδια να τα ψαχνει ή να της μαθεις κανα τρικ κ.τ.λ Εχει βιντεακια στο γιουτιουμπ. Σε αυτη την ηλικια ρουφανε γνωση σαν σφουγγαρι.
Μπορεις επισης να τη μαθεις να φερνει παιχνιδια. Επισης την ωρα που τα πετας/παιζετε με κατι να επαναλαμβανεις και το ονομα του, ετσι σιγα σιγα θα μαθει και το ονομα του παιχνιδου. Παρατηρησα οτι ο δικος μου αν πεταξω 2-3 φορες ενα παιχνιδι και πω το ονομα του μετα μαθαινει πως το λενε και του ζηταω μετα το συγκεγκριμενο και το ψαχνει και το φερνει.
 


Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
Μπορεις επισης να τη μαθεις να φερνει παιχνιδια.
Αυτό δεν τής αρέσει.. προσπαθώ συνέχεια αλλά μετά την τρίτη φορά κάθεται δίπλα μου το κοιτάει,με κοιτάει καί γαυγιζει.. νομίζω ότι μου λέει "τί είμαι βλαμμένο να πηγαινω να στο φερνω? Η παίξε μαζί μου η πάνε πάρτο μονη σου!" :ROFLMAO::p
 








Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
Πςςςς, το μωρό είναι αυτό; Για φάγωμα η μικρή.
Ναι ειδικά όταν την πιάνει η σαρα και έρχεται με φορα καί μου δαγκώνει τα μαλλιά της λέω ότι την επόμενη φορά θα την βάλω στο φούρνο!! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Παρόλαυτα ευχαριστούμε πολύ!!!!
 
  • Like
Reactions: vasgial








Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
Η καθιερωμένη μας πρωινή βόλτα! Η Λέττη κλασσικά να κοιτάζει τι κάνει η Τζινα και να μαχεται να κατέβει καί η Τζίνα να την παρακαλάω να τρεξει λίγο με τα σκυλάκια και να μήν φεύγει από τη σκιά! Σκυλάκια τί να πεις..
 

Attachments





Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf