Σκυλο-Γκρίνιες


Status
Κλειδωμένο θέμα

vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.076
Athens
@Estranged δεν θα μπω σε διαδικασία να αποκρυπτογραφήσω παροξυσμούς ούτε να χάσω το χρόνο μου με αυτούς - σόρυ αλλά έχω και προσωπική ζωή. Πάρε καμιά βαλεριάνα για σήμερα, κάνε εισπνοές εκπνοές - δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.545
6.972
@Estranged δεν θα μπω σε διαδικασία να αποκρυπτογραφήσω παροξυσμούς ούτε να χάσω το χρόνο μου με αυτούς - σόρυ αλλά έχω και προσωπική ζωή. Πάρε καμιά βαλεριάνα για σήμερα, κάνε εισπνοές εκπνοές - δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο.
Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές, θα τις τιμήσω καθώς από διατροφή και φυσική υγεία τα πας πολύ καλά και σε εμπιστεύομαι.

Τώρα που σου τελειώσαν τα πνευματώδη επιχειρήματα και το ρίξαμε στο δε μπορώ να ασχοληθώ, έχω προσωπική ζωή, θα βρέξει αύριο και έχω απλωμένα, ας το λήξω κι εγώ. Εντάξει θα τα βάψω μαύρα καθότι δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω απ'το να χάνω το χρόνο μου εδώ, σε αντίθεση με σένα, αλλά θα ζήσω βρε!
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Σαν πρώτος που έκανα like το ποστ με την φωτογραφία.

Η έκφραση λοβοτομημένα θα ταίριαζε μαζί με το στειρωμένα. Ναι εμετική είναι η λέξη που την περιγράφει, είναι όμως αληθινή ( δεν είναι μοντάζ κάποιου κακοήθη ), δείχνει υπαρκτή πραγματικότητα, μεταφορικά δε φωτογραφίζει ομάδες.

Γιατί το πήγατε στον ρατσισμό δεν καταλαβαίνω, δεν με ενδιαφέρει αν είναι ομοφυλόφιλοι, ετεροφυλόφιλοι ή αμφιφυλόφιλοι. Ποιός έθιξε άτομα με σεξουαλικές προτιμήσεις. Αν είχε μπει η παρακάτω εικόνα ;

moda-dlya-sobak-foto_4.jpg

Για εμένα είναι εμετική, προσβλητική για τα ζώα, δείχνει λοβοτομημένα ανθρώπινα όντα.
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Και να σκεφτεί κανείς ότι πριν 100 χρόνια προσέβαλαν τα ήθη και τα έθιμα γυναίκες που τολμούσαν να φορέσουν παντελόνια.
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Πάμε στο "πολιτικαλ κορεκτ"

Να μην προσβάλω, μάλιστα.

Εχω ένα σκύλο, νομικά όπως ο νόμος ορίζει ( τσιπάκια - δηλώσεις - κλπ ) , εξετάσεις - εμβόλια, ευζωία ( καλή τροφή, βόλτες, οχι στο κρύο, όχι στην ζέστη, βάλτε ότι κάνετε για τα σκυλιά σας που τα αγαπάτε). Δεν είναι στειρωμένος. Μα είμαι ΑΝΕΥΘΥΝΟΣ, σύμφωνα με το δόγμα της φιλοζωικής ομάδος. Μόλις πεις την λέξη αστείρωτος, να σε φάνε ( είμαι μίασμα ).

Μόλις πεις αγόρασα, μιας και το "πολιτικαλ κορεκτ" είναι υιοθεσία, ειρωνικά χαμόγελα προς το μίασμα. Εκτροφείο και είσαι κόκκινο πανί. Εγώ να μην τους πω τίποτα, επιτελούν έργο.

Θα ταυτιστώ με την έκφραση " λαμπραντόρ χωρις πεντιγκρίον δεν είναι λαμπραντόρ " άλλης ομάδος ; Δεν ταυτίζομαι.

Ναι είναι γαλαζοαίματος, ( ρατσάτος για την πιάτσα), με όλα τα πιστοποιητικά συνοδευόμενα απο τα απαραίτητα χρυσόβουλα, γόνος πρωταθλητών με διακρίσεις στην οικουμένη ουχι μόνο στην "ψωροκώσταινα"

Σαν να συζητώ με τον σύντροφο κουμμουνιστή ο οποίος αρχίζει να παίζει το γνωστό ξυλόφωνο επι παντός θέματος.
 


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Και να σκεφτεί κανείς ότι πριν 100 χρόνια προσέβαλαν τα ήθη και τα έθιμα γυναίκες που τολμούσαν να φορέσουν παντελόνια.
Και σήμερα τα προσβάλλουν οι άντρες που τολμάνε να φορέσουν παντελόνια, οπότε ποια η διαφορά; :)
Η στενομυαλία και η βλακεία θα υπάρχουν πάντα. Αλλά εδώ δεν μιλάμε για ρούχα και για γούστα. Μιλάμε για το μέχρι που μπορεί να φτάσουμε νομίζοντας οτι ειμαστε πάνω από τη φύση.

Οπότε. Δεν μιλάμε για τη γυναίκα με το παντελόνι. Αν θέλεις μια σύγκριση, πες ότι μιλάμε για ευνουχισμένο αγόρι στο χαρέμι. Αυτό δεν προσέβαλε κανένα έθιμο φυσικά... ούτε σήμερα το προσβάλλει γιατί είπαμε είμαστε ανεχχχχτικοί...
 
Last edited:


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Νταξει κανετε πως δεν καταλαβαινετε, ετσι;

Μπορειτε να πιστευετε οτι ειναι αποδεκτο και δεν τρεχει καστανο να βαλω εναν ανθρωπο με τη λεζαντα στειρωμενο. Αρα μπορω να βαλω εναν παχυσαρκο ανθρωπο και να αναφερομαι σε αγγλικα μπουλντογκ. Ενα παραπληγικο ανθρωπο για να περιγραψω την κατασταση στο θεμα με τους γπ και τα γαλλακια. Ή εναν που κανει χημειοθεραπεια.. Την Παολα (σκυλι/παολα) oh wait! Αυτο ειναι στανταρ αστειακι που επανερχεται καθε τοσο.


Και αν καποιος σας πει οτι διαφωνει να χτυπιεστε οτι προκειται για σιχαμερη pc. Ο,τι και σημαινει αυτο. Ή προσπαθουμε να βρουμε το βαθυ νοημα που ειναι κρυμμενο πισω απο ενα κακογουστο αστειακι.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.076
Athens
Νταξει κανετε πως δεν καταλαβαινετε, ετσι;

Μπορειτε να πιστευετε οτι ειναι αποδεκτο και δεν τρεχει καστανο να βαλω εναν ανθρωπο με τη λεζαντα στειρωμενο. Αρα μπορω να βαλω εναν παχυσαρκο ανθρωπο και να αναφερομαι σε αγγλικα μπουλντογκ. Ενα παραπληγικο ανθρωπο για να περιγραψω την κατασταση στο θεμα με τους γπ και τα γαλλακια. Ή εναν που κανει χημειοθεραπεια.. Την Παολα (σκυλι/παολα) oh wait! Αυτο ειναι στανταρ αστειακι που επανερχεται καθε τοσο.


Και αν καποιος σας πει οτι διαφωνει να χτυπιεστε οτι προκειται για σιχαμερη pc. Ο,τι και σημαινει αυτο. Ή προσπαθουμε να βρουμε το βαθυ νοημα που ειναι κρυμμενο πισω απο ενα κακογουστο αστειακι.
Έχουμε κάνει την τρίχα τριχιά.
Βγήκε κανείς να πει να κάψουμε στους φούρνους του νταχάου τους καρκινοπαθείς ή τους αμέα? Ας διαβάζουμε τι γράφονται. Ίδια φάση με το παραδίπλα θέμα που μερικοί λύσσαξαν να μας πείσουν ότι σπρώχνουμε τον κόσμο σε petshops και bybs.
 




Zodi

Well-Known Member
25 Απριλίου 2017
179
173
44
Νομίζω πως καταλαβαινόμαστε..
Το οτι διαφωνεί κάποιος με κάποιες πρακτικές παγκοσμίως πού στο όνομα της διαφορετικότητας κ της ανοχής επιτρέπει να υπάρχει παιδοφιλικό κόμμα στήν Ολλανδία (ταλαίπωρα παιδιά...) καί νόμιμη κτηνοβασία στή Γερμανία (ταλαίπωρα ζώα...) και δεν ξέρουμε πού θα φτάσει στό μέλλον ο περιβόητος σεβασμός στη... διαφορετικότητα, ακόμα κ στη χώρα μας, δέν σημαίνει οτι δεν σέβεται τόν κάθε άνθρωπο ξεχωριστά ως Πρόσωπο.
Τό τράβηξα μακρυά τό θέμα;
Μήπως η παραπάνω χώρες από τα χαμηλότερα δέν ξεκινήσανε κ φτάσανε εκεί που φτάσανε;
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Παναγία μου, βάλατε και το παιδοφιλικό κόμμα μέσα Που ούτε οι ίδιοι οι Ολλανδοί δεν το συμπαθούν αλλά όσο κινείται στα πλαίσια της νομιμότητας το έχουν δεχτεί ΤΥΠΙΚΑ Για το θέμα με τις φούστες σε άντρες ήθελα να ξέρω γιατί σας ενοχλεί κάτι που δεν σας επηρεάζει ΠΟΥ-ΘΕ-ΝΑ... Επίσης θα ήθελα να ξέρω τι σχέση έχει με τα σκυλιά .. Επίσης γιατί τόση μανία εναντίον της στείρωσης. Αντίστοιχα από την άλλη πλευρά, γιατί τόση μανία από κάποιους αν δε στεριώσει ο υπεύθυνος άλλος το ζώο του; Κι επιτέλους πότε θα φάω κι εγώ το ριπορτ για το off-forum ποστ; Πείνασα...

(Συμμαζευτειτε θα ξανακλείσει το φόρουμ και θα πιάσουν πάλι στερητικά )

@Μαρια&Ηρα, καλώς τες!
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Χοντραδες εννοεις κατι προσβλητικο σε σενα; διοτι αν απλως καποιος λεει βλακειες γενικα μπορει να ναι απλα η αποψη του. Αλλα αυτος δεν ειναι λογος για ριπορτ...
Κοίταξε να δεις οι λόγοι που έκανα ρεπορτ ήταν το αιχμηρό λεξιλόγιο το spamming(?)και γενικά η όλη συμπεριφορά της.

Συμφωνώ ότι ο καθένας μπορεί να εχει την άποψη του, πιστεύω ομως ότι οφείλει και ο ίδιος να αναγνωρίζει ότι αυτο που λέει είναι απλά μια γνώμη και οχι ένα αξίωμα.
Επισης θεωρώ ότι όταν λες την άποψη σου πρέπει να το κάνεις κοσμια,όχι "φωνάζοντας" και κράζοντας όποιον διαφωνεί με σενα
 








Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
ήθελα να ξέρω γιατί σας ενοχλεί κάτι που δεν σας επηρεάζει ΠΟΥ-ΘΕ-ΝΑ...
για να καταλαβω τι θες να πεις:
Εστω οτι μια κατασταση/ενα γεγονος/μια αποψη δε επηρεαζουν ΠΟΥ-ΘΕ-ΝΑ την ωραια μας ζωη.
Δεν εχουμε δικαιωμα να εχουμε γνωμη επ' αυτων και να την λεμε;
Ή ακομα πιο περα, δεν εχουμε δικαιωμα να μας ενοχλουν;
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Ένα σχόλιο μόνο για αυτούς που θεωρούν το παρόν νήμα χρησιμοποιείται για να βγάζουμε τα απωθημένα μας. Εδώ γίνονται διάλογοι, που απλά θα σκότωναν κάθε άλλο νήμα που έχει μεγαλύτερη αξία από τις οφ τοπικ διαφορές μας. Εγώ αυτό σκέφτηκα και για αυτό το λόγο το ξεκίνησα

Για τους ευαισθητούληδες, θα δείξω την παρακάτω εικόνα, που αν την έβαζα στο "αστείες φωτογραφίες" πριν γίνει τόσος ντόρος εδώ, θα την φόρτωναν με like!!

wtf-dogs2.jpg
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Ένα σχόλιο μόνο για αυτούς που θεωρούν το παρόν νήμα χρησιμοποιείται για να βγάζουμε τα απωθημένα μας. Εδώ γίνονται διάλογοι, που απλά θα σκότωναν κάθε άλλο νήμα που έχει μεγαλύτερη αξία από τις οφ τοπικ διαφορές μας. Εγώ αυτό σκέφτηκα και για αυτό το λόγο το ξεκίνησα

Για τους ευαισθητούληδες, θα δείξω την παρακάτω εικόνα, που αν την έβαζα στο "αστείες φωτογραφίες" πριν γίνει τόσος ντόρος εδώ, θα την φόρτωναν με like!!

View attachment 67771
Νομίζω ότι είναι λίγο διαφορετικό, να ποστάρεις μια εικόνα σκύλου με ανθρώπινα εσώρουχα ή γενικά ρούχα, το οποίο εναπόκειται στο προσωπικό γούστο του καθενός να την κρίνει (ο σκύλος αισθητικά νομίζω χέστηκε αν τη φοράει ή όχι) από το να ποστάρεις μια εικόνα με άνδρες μοντέλα με θηλυπρεπή ενδυμασία από κάποια random επίδειξη μόδας με την επικεφαλίδα "Στειρωμένα". Συνδέεις τη στείρωση με την ομοφυλοφιλία, άποψη λάθος από όποια πλευρά και αν το πιάσεις.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ioanna a


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Αμαν πια με την ομοφυλοφιλία...

Ο Καβάφης ήταν ομοφυλόφιλος, και αυτό μόνο τον βοήθησε να γίνει ένας από τους μεγαλύτερους Έλληνες λογοτέχνες όλων των εποχών.

Αλλά το να είσαι μια εκφυλόφατσα ανεξαρτήτως ερωτικών προτιμήσεων δεν σε βοηθάει σε τίποτα, και εγώ προσωπικά αρνούμαι να βάλω το ίσον μεταξύ εκφυλισμού κάθε μορφής και ερωτισμού κάθε μορφής.

Ε λοιπόν τις υποχρεωτικές στειρώσεις εγώ τις αντιλαμβάνομαι ως μια μορφή ηθικής διαφθοράς, ως μια μορφή εκφυλισμού. Αλλο είναι το να στειρώσεις το σκυλί σου για λόγους υγείας, ενσυνείδητα, λαμβάνοντας υπ'όψην ότι του αφαιρείς ζωτικά όργανα και ενδεχομένως του αλλάζεις τον χαρακτήρα. Ναι οκ όταν και εφόσον χρειάζεται πρέπει να γίνεται. Αλλά το να εξυμνούμε την στείρωση σαν κάτι τελείως αθώο και να υποχρεώνουμε τους συμπολίτες μας να στειρώνουν τα ζώα τους μαζικά... σόρυ αυτό κατ'εμέ είναι εξύβριση της ίδιας της φύσης και δεν μπορώ να το δω αλλιώς
 


Status
Κλειδωμένο θέμα