Δεν τρώει


Lucky ❤

Member
21 Μαϊου 2018
24
27
49
Καλησπέρα σε όλους παιδιά. Έχω ένα κουταβάκι pitbull red nose τριών μηνών και κατι και σήμερα εκτός από πολύ λιγο το πρωί (Το μισό απ'όσο θα επρεπε) δεν εχει ξανα φάει. Τρώει τρείς φορές την ημέρα ενημερωτικά. Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο ή να αρχίσω να ανησυχώ;
 


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Δηλαδή έχει να φάει μισή μερα? Αν ναι δεν είναι τόσο ανησυχητικο .. καλοκαίρι έχουμε, ζέστη έχουμε είναι λογικό...

Εμένα ο δικός μου Μπόρει να μην φάει κ τιποτα για 1μιση μέρα τώρα με τις ζεστες

Τι τροφή του δινεις
 


Lucky ❤

Member
21 Μαϊου 2018
24
27
49
Δηλαδή έχει να φάει μισή μερα? Αν ναι δεν είναι τόσο ανησυχητικο .. καλοκαίρι έχουμε, ζέστη έχουμε είναι λογικό...

Εμένα ο δικός μου Μπόρει να μην φάει κ τιποτα για 1μιση μέρα τώρα με τις ζεστες

Τι τροφή του δινεις
Του δίνω την κροκετα κοτόπουλο της Hills puppy.
 


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Μην αγχώνεσαι.. απλα τώρα λόγω ζέστης ίσως να κάνει πιο συχνά ..

Πρόσεχε μην τον κακομαθεις τώρα όμως από το άγχος σου για Να φάει
 


Lucky ❤

Member
21 Μαϊου 2018
24
27
49
Μην αγχώνεσαι.. απλα τώρα λόγω ζέστης ίσως να κάνει πιο συχνά ..

Πρόσεχε μην τον κακομαθεις τώρα όμως από το άγχος σου για Να φάει
Όχι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.Άλλωστε στα κιλά της μπορεί να είναι και παραπάνω από αυτα που διαβάζω σε ποστ απο φίλους. Αν και τρώει ακριβώς την ποσότητα που προτείνει η εταιρία έχει φτάσει τα 7,500.
 


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Είναι πανέμορφη από τη φωτο... Οι γονείς της πόσα κιλά ηταν?
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Αρχικα του εβαλες να δεις αν θα φαει και ενεργηθει κανονικα τωρα που επεσε δροσια?
 
Last edited:




Lucky ❤

Member
21 Μαϊου 2018
24
27
49
Αρχικα του εβαλες να δεις αν θα φαει και ενεργηθει κανονικα τωρα που επεσε δροσια?
Του έχω βάλει καμία τρεις τέσσερις φορές και τώρα πριν από λίγο το έβαλα το μυρίζει και το αφήνει.Το αφήνω κανένα 20λεπτο και το σηκώνω
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
κανε ενα τεστ να δεις αν ειναι θεμα ιδιοτροπιας, αν και μικρο μου φαινεται για ξαφνικες ιδιοτροπιες.
Δωσε κατι αλλο, εχεις ενα κοματακι κρεας, λιγο ζαμπονακι? Δες αν θα το κατασπαραξει σαν τρελο ή οχι.
Επισης κακα εκανε σημερα? Αν ναι ηταν νορμαλ? Ορεξη για παιχνίδι έχει?
Τα αντικειμενα του σπιτιου, καλτσες, σακουλες , παιχνιδια κτλ ειναι ολα αθικτα?

Επειδη ειναι μικρο ηλικιακα αν δε συνεχισει να τρωει εγω θα έπερνα το γιατρο αυριο πρωι πρωι.
Better safe than sorry.
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
αν η κλινικη εικονα του σκυλου ειναι φυσιολογικη, αν ειναι ζωηρος δεν υπαρχει πιθανοτατα λογος να ανυσηχεις. Οπως προαναφερθηκε η ζεστη ειναι η κυρια αιτια, γιαυτο λοιπον ταιζουμε βραδυ και κατα τη γνωμη μου ριξε και λιγο ζουμακι απο κοτοπουλο να του το κανεις πιο ελκυστικο και νοστιμο.
 


Lucky ❤

Member
21 Μαϊου 2018
24
27
49
κανε ενα τεστ να δεις αν ειναι θεμα ιδιοτροπιας, αν και μικρο μου φαινεται για ξαφνικες ιδιοτροπιες.
Δωσε κατι αλλο, εχεις ενα κοματακι κρεας, λιγο ζαμπονακι? Δες αν θα το κατασπαραξει σαν τρελο ή οχι.
Επισης κακα εκανε σημερα? Αν ναι ηταν νορμαλ? Ορεξη για παιχνίδι έχει?
Τα αντικειμενα του σπιτιου, καλτσες, σακουλες , παιχνιδια κτλ ειναι ολα αθικτα?

Επειδη ειναι μικρο ηλικιακα αν δε συνεχισει να τρωει εγω θα έπερνα το γιατρο αυριο πρωι πρωι.
Better safe than sorry.
Ναι όλα τα άλλα ειναι καλά και φυσιολογικά. Αύριο θα της πάρω κονσέρβα να δοκιμάσω και βλέπουμε. Πάντως μου έκανε εντύπωση γιατί μέχρι και εχθές ζητούσε κι άλλο. Πολύ πιθανό να είναι και από την ζέστη.Παιζει να είναι και απο τα δοντιαπου αλλαζει;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Ναι όλα τα άλλα ειναι καλά και φυσιολογικά. Αύριο θα της πάρω κονσέρβα να δοκιμάσω και βλέπουμε. Πάντως μου έκανε εντύπωση γιατί μέχρι και εχθές ζητούσε κι άλλο. Πολύ πιθανό να είναι και από την ζέστη.Παιζει να είναι και απο τα δοντιαπου αλλαζει;
Γιατι δε δοκιμαζεις τωρα να τις μαλακωσεις με κανα ζωμο απο κρεας που σου ειπαν παραπανω ή λίγο νερο να δεις ? :)
 


Lucky ❤

Member
21 Μαϊου 2018
24
27
49
Γιατι δε δοκιμαζεις τωρα να τις μαλακωσεις με κανα ζωμο απο κρεας που σου ειπαν παραπανω ή λίγο νερο να δεις ? :)
Τώρα το μωρό μου κοιμάται αύριο το πρωί θα την κανονίσω
 
  • Like
Reactions: spyv and medusa


Lucky ❤

Member
21 Μαϊου 2018
24
27
49
Εντάξει τελικά και μάλλον η κούκλα είχε το σύνδρομο του μοντέλου που πίστευε πως είχε πάρει κυλά. Σήμερα επιστρέψαμε στην ρουτίνα μας...Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή και τις συμβουλές
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3