Να σας γνωρίσω τον Ρεξ!


GSDRex

Member
11 Ιουλίου 2018
19
84
32
Χαιρετώ το φρουμ σας, με λένε Άκη και έκανα λογαρισμό για να σας δειξω τον σκυλάκο μου τον Ρεξ! Ζούμε στη Θεσσαλονίκη και ασχολούμαι επαγγελματικά με την φωτογραφία και την βιντεοσκόπιση, οπότε ευτυχώς έχω αρκετό χρόνο να του αφιερώνω! Είναι 4ον πλεόν χρονών, γερμανικός ποιμενικός. Πολύ αγαπησιάρης και πολύ φιλικός με σκυλιά, γατία, ανθρώπους. Παίζει με τους πάντες και δεν εχει πρόβλημα ούτε με τα αρσενικά και αν ακούσει καυβγά απλά σηκώνεται και φεύγει.
Πλεον είναι πολύ ήσυχος και υπάκουος, σαν κουτάβι βέβαια έκανε πολλές σκανταλιές και ζημιές αλλα χαλάλι του, είναι τόσο γλυκός που δεν μπορούμε να του κρατήσουμε κακία.
 




Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Να τον χαιρεσαι και καλη συνεχεια στην συμβιωση σας!
Πολύ αγαπησιάρης και πολύ φιλικός με σκυλιά, γατία, ανθρώπους.
Εν ολίγοις ειναι φιλικος με οτι κινειται;;;
 


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Ωραιος σκύλαρος, να τον χαίρεσαι και να σε χαίρεται :) καλώς ηρθες!
Αν επιτρέπεται τον πηρες απο εκτροφείο ή απο ιδιωτη; Δεν ρωτάω για να σε κράξω αν δεν είναι απο επίσημη γέννα, απλά για να μας πεις λιγο και για το σοι του
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Καλώς ήρθες στο φόρουμ @GSDRex

Αν επιτρέπεται τον πηρες απο εκτροφείο ή απο ιδιωτη; Δεν ρωτάω για να σε κράξω αν δεν είναι απο επίσημη γέννα, απλά για να μας πεις λιγο και για το σοι του
Θεικό! :LOL::LOL::LOL:
Πρέπει να αρχίσω να τα συγκεντρώνω όλα αυτά τα διαμάντια, για μελλοντική χρήση. Κι έχω χάσει πάρα πολλά μέχρι τώρα ρε γαμώτο, που δεν το είχα σκεφτεί :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 








GSDRex

Member
11 Ιουλίου 2018
19
84
32
Ωωωω καλησπέρα παιδιά τώρα τελειωσα με την δουλειά.
Ναι είναι φιλικος με όλους. Δεν του εχω κανει εκπαίδευση για φυλαξη αλλά νομίζω θα ταν χαλια φύλακας. Νομίζω οτι δεν ξέρει καν να γαβγίζει αυτο το σκυλί... ελάχιστες φορες τον εχω ακουσει, μόνο κλαίει...
Χαχαχα κακομαθημένος. Ναι Ρεξ πρωτότυπο η γυναίκα μου το ήθελε
Όσα για το όπου που κρατάει η σκούφια του δεν εχω ιδέα. Η γυναίκα μου ξερει απο αυτα περισσότερο αυτή έψαξε για να τον πάρουμε απο Θεσσαλονίκη τον πήραμε απο ενα εκτροφείο μάλλον. Γιατι δεν ήταν πετ σοπ. Πήγαμε και τον πήραμε.
 
  • Like
Reactions: Eroe




Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Ναι είναι φιλικος με όλους. Δεν του εχω κανει εκπαίδευση για φυλαξη αλλά νομίζω θα ταν χαλια φύλακας. Νομίζω οτι δεν ξέρει καν να γαβγίζει αυτο το σκυλί... ελάχιστες φορες τον εχω ακουσει, μόνο κλαίει...
Και να μην του κάνεις εκπαίδευση για φύλαξη ,έτσι όπως τα περιγράφεις. Άδικος κόπος και για σένα και για το σκυλί ,άσε που δε νομίζω να θέλεις τέτοιου είδους συμπεριφορά από τον σκύλο σου έτσι κι αλλιώς. Δείχνεις πολύ ικανοποιημένος από τον χαρακτήρα του Γ.Π. σου έτσι όπως είναι και εύχομαι να είσαι πάντα.

ευτυχώς που υπάρχουν αυτές οι γυναίκες.....:cool:
Τι εννοείς;;

@GSDRex πάντως επιτρέπεται να γράψεις από ποιο εκτροφείο τον πήρε η γυναίκα σου ,οπότε αν μάθεις και θες ,μας λες. Το ίδιο ισχύει και για το αν έχει pedigree ο σκύλος...
 
  • Like
Reactions: Eroe and Mariosgs


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Να τον χαίρεσαι κούκλος ειναι...Για φύλαξη με αυτά που λες προτείνω και εγώ να μην ασχοληθείς
 
  • Like
Reactions: GSDRex


GSDRex

Member
11 Ιουλίου 2018
19
84
32
Καλημερα! Τώρα γυρίσαμε απο την βόλτα μας! Όχι δεν με πειράζει καθόλου που είναι έτσι πιο πολυ για παρέα τον θελαμε άλλωστε. Απλα Έχουμε και οι δυο κόλλημα με τα γερμανικά και είπαμε να πάρουμε ενα.
Οσο για το εκτροφείο θα ρωτήσω και θα σας πω!
Έχει πλακα να βλέπεις ενα τοσο μεγάλο σκύλο να είναι τόσο λουκουμας χαχαχα όταν πετυχαίνουμε κάποιο μικρόσωμο που τον φοβάται και δεν θέλει να παίξει η δεν θέλει να τον μυρίσει με κοιτάει μες τα μάτια και αρχίζει το κλάμα αχαχαχα
Εντομεταξυ βρε παιδια εχω παθει πλακα με το ποσο εξυπνος ειναι ειχαμε σαν οικογενεια ενα σκυλακι πιο παλια με τους γονεις μου στο πατρικο μου αλλα αυτος ειναι το κατι αλλο.
Την πρωτη μερα που τον φεραμε βγηκε στο μπαλκονι εβρεχε εγινε χαλια και τον καναμε μπανιο και την αλλη μερα οταν τελειωσε το νερο του και δεν το προσεξα ηρθε στο γραφειο μου εκλαιγε κ μετα πηγε στο μπανιο και εσκαβε στην μπανιερα 2 μιση μηνων κουταβι! Καλα εγω τρελαθηκα απο τοτε δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο!
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Πολυ καλος φαινεται ο Ρεξ ! Και τρελη φατσουλα! Να μας βαλεις και αλλες φωτο στο μελλον, φανταζομαι θα εχεις μπολικο υλικο και θα ειναι αγαπημενο σου θεμα φωτογραφισης.:)

ΥΣ. προσωπικα νομιζω εισαι τυχερος που δε γαυγιζει , εχω εναν κοπρο μιση μεριδα και δε λεει να βαλει γλωσσα μεσα του!
 


GSDRex

Member
11 Ιουλίου 2018
19
84
32
Χαχαχα ισχυει αλλιως θα μας εδιωχνε η γειτονεια!
Εχω μπολικες φωτο θα βαλω συντομα!
 
  • Like
Reactions: medusa




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Nα σου ζήσει!Στην δευτερη και τριτη φώτο ειναι φανταστικος,τρομερη μασκα!
 




Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Ωραιο εκτροφειο, γνωριζω προσωπικα τον ιδιοκτητη και ειναι πολυ ενταξει ανθρωπος κι εχει φανταστικους σκυλους. Εχει κι ενα αλλο μελος μας σκυλο απο κει
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Ωραιο εκτροφειο, γνωριζω προσωπικα τον ιδιοκτητη και ειναι πολυ ενταξει ανθρωπος κι εχει φανταστικους σκυλους. Εχει κι ενα αλλο μελος μας σκυλο απο κει
Απο την στιγμη που ο ανθρωπος ειναι ευχαριστημενος και ξετρελαμενος με τον σκυλο του και καλα κανει!!!Αυτο εχει την μεγαλυτερη σημασια.

Ομως τα φανταστικους σκυλους ωραιο εκτροφειο ειναι διαφορετικο θεμα..μην τα γραφουμε ετσι.
Για ζωα συντροφιας μπορει να βγαζει καλα δεν ξερω.Αλλα εδω μιλαμε για Γ.Π.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf