Poodle toy εκτροφεία




Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Της Ιολης δεν ειναι ο Dragon?
1,5 χρόνο που ήμουν στην σχολή τον δούλευα εγω και κατεβήκαμε μαζί στους αγώνες .. Τώρα ναι.. τον έχει η Ιόλη όπως και την Σανέλ που την έχει τώρα ο δάσκαλος, την δούλευε πιο πρίν η άλλη μαθήτρια που ήταν μαζί μου και κατέβηκαν μαζι :)
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Της Ιολης δεν ειναι ο Dragon?
λες και δεν ξερεις
μπηκες γουορκινγκ να δεις σε ποιον ανηκει μαλεα αλλα στο βιντεο με το 1 φαινεται οτι τον εχει κατεβασει αλλος
 
  • Like
Reactions: vek


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
1,5 χρόνο που ήμουν στην σχολή τον δούλευα εγω και κατεβήκαμε μαζί στους αγώνες .. Τώρα ναι.. τον έχει η Ιόλη όπως και την Σανέλ που την έχει τώρα ο δάσκαλος, την δούλευε πιο πρίν η άλλη μαθήτρια που ήταν μαζί μου και κατέβηκαν μαζι :)
Σε είχα δει Live στο Ναυπλιο αν δεν κανω λαθος
 




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
λες και δεν ξερεις
μπηκες γουορκινγκ να δεις σε ποιον ανηκει μαλεα αλλα στο βιντεο με το 1 φαινεται οτι τον εχει κατεβασει αλλος
Ειμαι στην δουλεια και δεν δειχνει βιντεο επισης δεν ξερω αν υπαρχει ενας μονο με τετοιο ονομα.
Για αυτο και ρωτησα.Που ειναι το κακο?Εμαθες το Working-dog και εσυ.Αλλα και εκει εγω σε εσωσα :DDDDD
 


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Μάλιστα ο Dragon στο Ναύπλιο αψυχολόγητα στα δαγκώματα σταμάτησε να μυρίσει την τελευταία σκηνή!!! να ήμουν στο μυαλό του εκείνη την ώρα!
 
  • Like
Reactions: Dimi_21




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Βλέποντας αυτή την φωτογραφία
FB_IMG_1532156944721.jpg που μπήκε νωρίτερα στο παρόν θέμα φαντάζομαι πως αν οι πρώτοι σκύλοι πριν κάποιες χιλιάδες χρόνια προέβλεπαν την εξέλιξη του είδους τους όπως είναι σήμερα, θα αυτοκτονούσαν ομαδικά ώστε να μην υπάρχουν σκυλιά σήμερα έτσι όπως τα έχουν καταντήσει.
 


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Βλέποντας αυτή την φωτογραφία
View attachment 68487 που μπήκε νωρίτερα στο παρόν θέμα φαντάζομαι πως αν οι πρώτοι σκύλοι πριν κάποιες χιλιάδες χρόνια προέβλεπαν την εξέλιξη του είδους τους όπως είναι σήμερα, θα αυτοκτονούσαν ομαδικά ώστε να μην υπάρχουν σκυλιά σήμερα έτσι όπως τα έχουν καταντήσει.
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ!!!
 
  • Like
Reactions: alexouli


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Θελω να πω οτι αυτο συμβαινει και μαλιστα πιο συχνα απο οτι θα θελαμε να πιστευουμε. Και απο την προσωπικη μου εμπειρια μπορω να πω οτι οι 4 τουλαχιστον απο τους εκτροφεις που ειχα μιλησει ειχαν "ανεπισημα" κουταβια
Πω πω, πέφτα απ' τα σύννεφα :cry::cry::cry:
 






Valiaa

Member
18 Ιουλίου 2018
21
6
Aizak's mom Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:). Δεν ήθελα να συμβεί αυτό το ‘μπέρδεμα’. Από τη στιγμή όμως που ο κοε δεν δίνει τους εκτροφείς πρέπει να ψαχνόμαστε μεταξύ μας. Χωρίς όμως να κάνουμε επίθεση ο ένας στον άλλον. Δυστυχώς ο μόνος τρόπος πλέον είναι μέσω Ίντερνετ και όπως είναι λογικό μπορούμε όλοι να παρασυρθούμε από ψεύτικους εκτροφείς...
 


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Aizak's mom Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:). Δεν ήθελα να συμβεί αυτό το ‘μπέρδεμα’. Από τη στιγμή όμως που ο κοε δεν δίνει τους εκτροφείς πρέπει να ψαχνόμαστε μεταξύ μας. Χωρίς όμως να κάνουμε επίθεση ο ένας στον άλλον. Δυστυχώς ο μόνος τρόπος πλέον είναι μέσω Ίντερνετ και όπως είναι λογικό μπορούμε όλοι να παρασυρθούμε από ψεύτικους εκτροφείς...
Μην στεναχωριέσαι!Εγώ την γνωρίζω ξέρω ότι έχει γκρι toy οπότε σκέφτηκα ότι όφειλα να σου το αναφέρω και ας αποφασίσεις εσύ.. Τώρα οι επιθέσεις γίνονται για να προστατεύσει ο ένας τον άλλον και σίγουρα όχι από κακία και είμαι σίγουρο για αυτό.. Οπότε δεν είναι παρεξηγησιμο:D
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
"Great news!!!!5&6 -6-2018 international dog show 2 cac-cacib ( 1st qualification for CRAFTS 2019)
Sonias Touch CASH BOY With Heart Of Gold ( Silver Toy Male) is a new Greek J. Champion!!!!! Also got CRUFTS Qualification!!!!"

Έχουν συμμετοχή σε εκθέσεις.
 
  • Like
Reactions: Valiaa


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
"Great news!!!!5&6 -6-2018 international dog show 2 cac-cacib ( 1st qualification for CRAFTS 2019)
Sonias Touch CASH BOY With Heart Of Gold ( Silver Toy Male) is a new Greek J. Champion!!!!! Also got CRUFTS Qualification!!!!"


Έχουν συμμετοχή σε εκθέσεις.
Θετικο,αλλα:
Δεν ξερω τα θεματα της φυλης για να απαντησω "και...;"
Γιατι και ο δικος μου εχει συμμετοχη σε εκθεσεις, αλλα δεν ειμαι εκτροφεας αν αρχισω να πουλαω κουταβια του...
 


ondin

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2018
209
123
Θετικο,αλλα:
Δεν ξερω τα θεματα της φυλης για να απαντησω "και...;"
Γιατι και ο δικος μου εχει συμμετοχη σε εκθεσεις, αλλα δεν ειμαι εκτροφεας αν αρχισω να πουλαω κουταβια του...
Και όμως άν το δειλωσεις.. .. .. είσαι!
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Θετικο,αλλα:
Δεν ξερω τα θεματα της φυλης για να απαντησω "και...;"
Γιατι και ο δικος μου εχει συμμετοχη σε εκθεσεις, αλλα δεν ειμαι εκτροφεας αν αρχισω να πουλαω κουταβια του...
Επειδη ειναι αρσενικος,αν ηταν θυληκο μια χαρα μπορουσες.Ετσι κανουν αρκετοι...Επισης μπορεις να βαλεις και στην "χρεωση" του κουταβιου τα εξοδα για τις εκθεσεις...(Γελανε και τα τσιμεντα).
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Αυτό δεν γίνεται - όταν γίνεται η δήλωση γέννας πρέπει να αναγράφεται ο αριθμός του microchip, το οποίο μετά αναγράφεται στο pedigree, οπότε δεν μπορεί να συνοδεύει άλλο κουτάβι.
Αυτά που πουλάνε είναι απλώς πλαστά και δεν εκδόθηκαν από τον ΚΟΕ.
όχι πριν 6 χρόνια , αυτό ισχύει πριν 2 η 3 χρόνια μόνο. Μπορέινα εχει pd και απλώς να μην ενδιαφέρθηκε η ιδιοκτήτρια να το παρει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf