Γειά χαρά [γερμανικός ποιμενικός]








manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Αν και καθυστερημένα, σας ευχαριστώ πολύ όλους. :)
Ώπα μου είχε ξεφύγει αυτό το θέμα(n)
Για αυτό έκατσα και το διάβασα όλο:LOL:
Μπράβο ΚΟΥΡΆΓΙΟ!!!
ΕΕΕ Απαιτούμε φωτογραφίες επταετίας
Μία προσφατη
IMG_20180819_174938-01.jpeg
 








manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Στη κορυφή τσι κρητης

IMG_20181104_144901-01.jpeg IMG_20181104_145351-01.jpeg

Για την ακρίβεια ψηλότερη στα λευκά όρη και 2η στην κρητη (3 μέτρα χαμηλότερη από την κορυφη του Ψηλορείτη)

ΠΑΧΝΕΣ
2453 ΜΕΤΡΑ
 














medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.233
7.774
Καλη αναρρωση .
Μια χαρα θα ανεβαινει στα ορη και στις πλαγιες και χωρις μπαλακια :)
Θα ναι και πιο αναλαφρος :LOL:
 
  • Like
Reactions: manolo


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Είχες πει κάτι, για ιατρικούς λόγους;
Αρχισε ο προστάτης, να χτυπάει καμπανάκια;

Σιδερένιο το αγόρι!
 
  • Like
Reactions: manolo




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Είχες πει κάτι, για ιατρικούς λόγους;
Αρχισε ο προστάτης, να χτυπάει καμπανάκια;

Σιδερένιο το αγόρι!
Εννοείται για ιατρικους λόγους.
Η ιστορία ξεκίνησε πριν από περίπου 2 χρόνια(το ειχα γραψει εδω μέσα) . Προσπάθησα μέσω αγωγής μπας και γλιτώσουμε την στείρωση αλλά δεν. Αρχές καλοκαιριού επιδεινώθηκε ξανά η κατάσταση. Τότε ο κτηνίατρος μου είχε βάλει το μαχαίρι στο λαιμό. Στείρωση οπωσδήποτε. Συμφωνήσαμε να περάσει το καλοκαίρι και μετά θα κάναμε την στείρωση. Εγώ όλο το ανέβαλα αλλά τις τελευταίες μέρες άρχισε ξανά να βγάζει αίμα. Το πήρα απόφαση και την Τετάρτη έγινε η στείρωση. Έχει κυστες στον προστάτη και για να μην γυρίσουν σε κακοήθεις έπρεπε να γίνει στείρωση.

Καλή ανάρρωση! Δεν θα αλλάξει τίποτα στη ζωή του, ούτε αυτός θα αλλάξει, μη στεναχωριέσαι.
Ελπίζω ότι δεν θα αλλάξει τίποτα και κυρίως στον χαρακτήρα του. Είναι μεγάλος σε ηλικία οπότε θέλω να πιστεύω πως δεν θα έχουμε τέτοια θέματα.
Την 1η μέρα ήταν σαν χαμένος. Όχι γιατί πονούσε η ένιωθε κάτι αλλά πιστεύω για το κολάρο. Βγαίναμε βόλτα και γελούσα αλλά ταυτόχρονα τον λυπόμουν. Στους τοίχους, στον δρόμο, στα χόρτα, όπου έσκυβε να μυρίσει, έβρισκε το κολάρο, ξενερωνε και σήκωνε το κεφάλι. Την πρώτη μέρα δεν έκανε καθόλου την ανάγκη του. Χθες το μεσημέρι σήκωσε 1η φορά το πόδι του. Γενικά δυσκολεύεται να περάσει από πόρτες, τρακάρει παντού. Πάντως το δέχτηκε πολύ πιο εύκολα από ότι περίμενα. Υπομονή κάνουμε, 10 μέρες είναι θα περάσουν. Μάλλον εγώ έχω περισσότερο το πρόβλημα παρα ο Ερμής.

Ο Ερμής σας ευχαριστεί για την θετική σας ενέργεια. :)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Οταν βγαίνετε έξω ή όταν μπορείς να είσαι από πάνω του, δεν χρειάζεται να έχει το κολλάρο.
Ο Σωτηράκης πάντως, που στειρώθηκε στα 12, δεν κατάλαβε ποτέ τι του συνέβη. Απλώς, κοιμήθηκε και μετά ξύπνησε. Ούτε άλλαξε συμπεριφορικά, στο ελάχιστο.
 
  • Like
Reactions: manolo


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Οταν βγαίνετε έξω ή όταν μπορείς να είσαι από πάνω του, δεν χρειάζεται να έχει το κολλάρο.
Αυτό έλεγα να κάνω αλλά ο κτηνίατρος μου είπε πως καλύτερα να μην το βγάζω γιατί έτσι δεν θα το συνηθίσει και κάθε φορά που θα του το βάζω θα τον ενοχλεί. Ίσως αύριο το μεσημέρι στην μεγάλη βόλτα να του το βγάλω.
 
  • Like
Reactions: mareco