Korinthian Castle Cuba


















Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Κουκλα εχει γινει!!(καμια πιο κοντινη θα εχουμε:):))
Στις διακοπες αρκετες... Ο δικος σου τι λεει εχεις καμια φωτο αναρτησει? Διοτι εχω καιρο να τσεκαρω το φορουμ
 


george_gt

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2016
188
429
Στις διακοπες αρκετες... Ο δικος σου τι λεει εχεις καμια φωτο αναρτησει? Διοτι εχω καιρο να τσεκαρω το φορουμ
Εχω καιρο να γραψω κατι ή να ανεβασω καποια φωτο...μαζευω υλικο ομως...
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Καλημέρα, λίγα λόγια για τη μικρή που ενηλικιώθηκε πλέον (τουλάχιστον θεωρητικά αφού έκλεισε τα 2).

Διαστασεις: ύψος περίπου 60εκ και βάρος 39-40 κιλά.

Ενέργεια: μέτρια μια ώρα εκτόνωση είναι υπεραρκετή. Με μια βόλτα την ημέρα 40 λεπτών και μισή ώρα παιχνίδι στο σπίτι είναι κομπλέ.

Σκυλιά: πολύ καλή με τα ήρεμα σκυλιά αλλά μάχη με αυτά που κάνουν τσαμπουκαδες.

Γάτες: κυνήγι

Φοβίες: κτηνίατρος

Χαρακτήρας: νευρικό και ευαιρεθιστο σκυλί. Κάναμε 5 μαθήματα με δαγκώματα και τα πήγε πολύ καλά είπε ο εκπαιδευτής (δεν άφηνε το δάγκωμα πάρα τα ψευτοχτυπηματα, θόρυβο κλπ) αλλά δεν τα συνέχισα για να μη παραγίνει.

Με τα παιδιά πολύ καλή με τα σχολικής ηλικίας και της οικογένειας. Με τα ξένα είναι οκ αρκεί να μην την κοιτάξουν έντονα στα μάτια και τα σχετικά.

Με τους μεγάλους, διαλέγει αρκεί να μην την προκαλέσουν και να είναι κόσμια η συμπεριφορά τους.

Αν σηκωθώ "επιθετικά" σηκώνεται και αυτή.

Θεωρώ ότι σε θέματα φύλαξης είναι καλή χωρίς να είναι τίποτα τρελό (δεν έχω και δεύτερη εμπειρία για μέτρο σύγκρισης), σίγουρα κάνει κάποιου είδους σωματοφυλαξη αλλά χώρου δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει κιωλλας.
 

Attachments





Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Κούκλα είναι η άτιμη!!! Και αν δεν με απατούν οι φωτογραφίες, πλέον έχει δέση το σκυλί!!!
Ναι έχει δέσει αν και αργούν αρκετά, δένουν σίγουρα μετά το 1,5 έτος και μέχρι τα 3. Σε ευχαριστώ, το ξέρεις ότι ο δικός σου μου αρέσει τρελά, έχω τρέλα με ομάδα 2
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Καλημέρα, λίγα λόγια για τη μικρή που ενηλικιώθηκε πλέον (τουλάχιστον θεωρητικά αφού έκλεισε τα 2).

Διαστασεις: ύψος περίπου 60εκ και βάρος 39-40 κιλά.

Ενέργεια: μέτρια μια ώρα εκτόνωση είναι υπεραρκετή. Με μια βόλτα την ημέρα 40 λεπτών και μισή ώρα παιχνίδι στο σπίτι είναι κομπλέ.

Σκυλιά: πολύ καλή με τα ήρεμα σκυλιά αλλά μάχη με αυτά που κάνουν τσαμπουκαδες.

Γάτες: κυνήγι

Φοβίες: κτηνίατρος

Χαρακτήρας: νευρικό και ευαιρεθιστο σκυλί. Κάναμε 5 μαθήματα με δαγκώματα και τα πήγε πολύ καλά είπε ο εκπαιδευτής (δεν άφηνε το δάγκωμα πάρα τα ψευτοχτυπηματα, θόρυβο κλπ) αλλά δεν τα συνέχισα για να μη παραγίνει.

Με τα παιδιά πολύ καλή με τα σχολικής ηλικίας και της οικογένειας. Με τα ξένα είναι οκ αρκεί να μην την κοιτάξουν έντονα στα μάτια και τα σχετικά.

Με τους μεγάλους, διαλέγει αρκεί να μην την προκαλέσουν και να είναι κόσμια η συμπεριφορά τους.

Αν σηκωθώ "επιθετικά" σηκώνεται και αυτή.

Θεωρώ ότι σε θέματα φύλαξης είναι καλή χωρίς να είναι τίποτα τρελό (δεν έχω και δεύτερη εμπειρία για μέτρο σύγκρισης), σίγουρα κάνει κάποιου είδους σωματοφυλαξη αλλά χώρου δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει κιωλλας.
Ωραίο "report" και πολύ ωραία σκύλα!
 




Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και ευτυχία.

Ένα update μετά από πάρα πολύ καιρό. Πλέον η Cuba ενηλικιώθηκε, σχεδόν 2,5 ετών, ύψος περίπου 59,5εκ, 38,5 Κιλά και ο χαρακτήρας της έγινε ένα κλικ πιο έντονος, με ξένους τέλος μόνο όσους γνώρισε από κουτάβι και εκτός από έναν άνθρωπο τον οποίο (έναν φίλο μου) τον οποίο τον έχει διαλέξει ας πούμε ως καλό οι άλλοι είναι εχθροί (θυμήθηκα τα λόγια του συγχωρεμένου Γιάννη, καλή ανάπαυση να έχει), "για το Rottweiler υπάρχουν οι φίλοι και οι εχθροί, κάπως έτσι είναι", δύσκολα σκυλιά, κανείς θυσίες πολλές, τα μάτια 14 συνεχώς, αλλά πολύ συναίσθημα αυτό το σκυλί, πολύ αγάπη, πολλά νεύρα, όλα στο πολύ..
 

Attachments



Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3