Διαφορές, μακρύτριχου και κοντότριχου γερ. ποιμ.


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
βρε Κυριάκο.....το θέμα είναι το τι ξέρω εγώ ή κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ για τον Bandy ή τι ξέρεις -τι έμαθες εσύ;
Και να μην ψάχνεις για φήμες και διαδόσεις....
και κρίσεις απογόνων απο αγνώστους.....

δεν είναι όλος ο κόσμος αγγελικά πλασμένος....;)
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Δηλαδη το να μου πει καποιο μελος την αποψη του ειναι κακο?Υπαρχουν μελη που ειναι πολυ πιο εμπειρα σε σχεση με μενα στο θεμα εκθεσεων.Γιατι να μην ακουσω την αποψη τους?Κουβεντα κανουμε στην τελικη
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
ωραία...και έρχομαι εγώ και σου λέω ότι ο Bandy είναι για τα μπάζα και οι απόγονοι του το ίδιο....
Θα με πιστέψεις;
και που ξέρεις ότι δεν εξυπηρετώ συμφέροντα ;

τεσπα...
δεν είναι κακό κανένας να λέει την γνώμη του...
κακό είναι να μην έχεις σχηματίσει την δική σου γνώμη....
ακόμα....!
ενω λες ότι ψάχνεις για κουτάβι καιρό...

για τον BANDY DE L' ALDA μπορείς να μάθεις εύκολα...
SCH2 DNA HD- ED NORMAL
(Πατέρας VAX VOM HAUS THALIE -Μητέρα VENUS VOM HAUS TΗΑLIE0

Στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Γερμανίας 2008 στην κατηγορία εφήβων βγήκε 48ος .Στο πρωτάθλημα του Βελγίου 2008 στην ίδια κατηγορία βγήκε 3ος. Στο πρωτάθλημα Γαλλίας κατηγορία εφήβων 3ος.Στο WORLD DOG SHOW 2011 κατηγορία εργασίας βγήκε 5ος....

Στις εθνικές εκθέσεις συναγωνίζεται για την πρώτη θέση με την κόρη του BETA VON "ALEX HAUS'' που ήταν πέρσυ 2ο BIS και 3η στο WORLD DOG SHOW 2011

ήδη άλλο μέλος του φόρουμ σου έχει πει ότι έχει γιό του Bandy...
ο οποίος βγήκε 2ος στην ειδική του ομίλου και η άλλη αδερφή του 1η...

αυτό το έχεις δει;
SG48 JHKLR 2008 Bandy de l'Alda - German Shepherd Dog

......και να ήταν τα γερμανικά η φυλή μου...πφφφφ.....;)
 
  • Like
Reactions: Man_os


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Eυχαριστω πολυ!Στο ιντερνετ βρηκα μονο το πεντριγρι του,τα αλλα δεν μου τα εβγαζε.Γνωμη ειχα σχηματισει εν μερη απλα ηθελα παραπανω πληροφιοριες.τωρα ειμαι οκ:)
 








kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
αα ευχαριστω.ειδες που τελικα με βοηθησες πολυ?και συγχαρητηρια για τον akira.Ειναι τρομερο σκυλι δεν ηξερα οτι ηταν δικο σου.Να τον χαιρεσαι!!
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Μια διακριση για γερμανικο ποιμενικο σε αυτο το event εχει την ιδια αξια με μια διακριση στο παγκοσμιο της γερμανιας?Εκανα την ιδια ερωτηση και στο καταληλο μερος του φορουμ αλλα ισως επειδη ειναι κατω κατω να μην το ειδατε οποτε το παραθετω και εδω.
 






Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ


gero1995

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2019
57
10
28
καποιος μου ειχε πει οτι τα μακρυτριχα ειναι πιο εξυπνα αλλα δεν τον πηρα στα σοβαρα να πω την αληθεια μου.φυσικα δεν ξερω