Barf σε συνδυασμο με κάτι αλλο για οικονομια


Bill S.

New Member
24 Μαρτίου 2019
2
0
31
Καλησπέρα σε ολους. Βρηκα το forum απο το Google. Απο οτι ειδα το θεμα εχει συζητηθεί ξανα σε παρόμοιες διαστασεις. Εγω εχω ενα ημιαιμο αρσενικο ποιντερ, 23 κιλών, 1 ετους. Τωρα τρωει ξηρα τροφή (-τα παει καλα, απο τρίχωμα, κακα, ενέργεια, ορεξη κτλ) αλλα δεν θελω να την τρωει για παντα. Έχω προϋπολογισμο για το φαγητό του το μηνα μεχρι 40 ευρω,οποτε και η ξηρα που του παίρνω δεν ειναι και καμια ποιοτικη συνταγη. Θελω να του αλλαξω σε barf καιρο τωρα αλλα μου βγαινει ακριβα για οσο μπορω να δωσω (γυρω στα 55-60) για τα πληρη γευματα κοτοπουλου. Σκεφτομαι αν το συνδυάσω με ξηρα τροφη, σε διαφορετικες μερες, για να μειωσω το κοστος, θα ειναι κακη ιδεα? Μηπως είναι καλύτερα να του μαγειρεύω απλα ρυζι η βρωμη μαζι με το μπαρφ για να τον χορταίνω?

Ευχαριστώ,περιμένω τις σκέψεις σας!
 


stefanosk

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2018
261
295
Ανάβυσσος
Καλησπέρα σε ολους. Βρηκα το forum απο το Google. Απο οτι ειδα το θεμα εχει συζητηθεί ξανα σε παρόμοιες διαστασεις. Εγω εχω ενα ημιαιμο αρσενικο ποιντερ, 23 κιλών, 1 ετους. Τωρα τρωει ξηρα τροφή (-τα παει καλα, απο τρίχωμα, κακα, ενέργεια, ορεξη κτλ) αλλα δεν θελω να την τρωει για παντα. Έχω προϋπολογισμο για το φαγητό του το μηνα μεχρι 40 ευρω,οποτε και η ξηρα που του παίρνω δεν ειναι και καμια ποιοτικη συνταγη. Θελω να του αλλαξω σε barf καιρο τωρα αλλα μου βγαινει ακριβα για οσο μπορω να δωσω (γυρω στα 55-60) για τα πληρη γευματα κοτοπουλου. Σκεφτομαι αν το συνδυάσω με ξηρα τροφη, σε διαφορετικες μερες, για να μειωσω το κοστος, θα ειναι κακη ιδεα? Μηπως είναι καλύτερα να του μαγειρεύω απλα ρυζι η βρωμη μαζι με το μπαρφ για να τον χορταίνω?

Ευχαριστώ,περιμένω τις σκέψεις σας!
Καλησπερα και σε σενα.
Αν μενεις στην αττικη μπορεις να αγοραζεις αυτη τη προσφορα, 24 kg με 45 ευρω.
Ο σκυλακος θελει περιπου 700-800 gr τροφη barf ημερησίως, οποτε σε καλύπτει η προσφορα και σε ποσοτητα και σε κοστος.

https://www.barffood.gr/offer-3
 


Johnkokk

Well-Known Member
2 Ιουνίου 2015
266
786
51
Πόσα γρμ κροκέτα τον ταίζεις ημερησίως ?

Μια platinum που ειναι απ' τις καλές κροκέτες, νομίζω οτι είναι στο budget σου(ακόμα κι η grain free της), μιας και βγάινει να του δίνεις περιπου 250 γρμ τη μερα

Οσο για barf θες περίπου το 2% του βάρους του σκύλου ημερησίως οπότε για 23 κιλά, σου βγαίνει περίπου 500 γρμ τη μέρα.Νομίζω οτι και αυτό ειναι στο budget σου και χωρίς βρώμες, κλπ
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf