Ποτε τον βγαζω βολτα?


ΑΜΑΝ

New Member
28 Μαρτίου 2019
2
0
53
Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα την γνωμη σας για το θεμα της βολτας. Εχω ενα ημιαιμο γκριφονακι 6 μηνων κ εως τωρα τον βγαζαμε βολτα ΜΕΤΑ απο καθε γευμα. Σημερα που πηγα στην κτηνιατρο της ανεφερα οτι μου εκανε στην βολτα εμετο το φαγητο που ειχε φαει. Στους 3 μηνες που τον εχουμε εχει κανει σε συνολο 4 ,5 φορες εμετο. Πρωτη φορα στην βολτα. Και μου ειπε οτι κανονικα πρεπει πρωτα να βγαινει βολτα κ μετα να τρωει κ οτι αυτο το λαθος το κανουν σχεδον ολοι... Μου φανηκε πολυ περιεργο κ αναποδο. Τι λετε?
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Εγώ ταιζω τον σκύλο μου μετά την βόλτα. Το ίδιο πιστεύω πως κάνουν οι περισσότεροι.

Τον ταιζω περίπου 45 λεπτά μετά την βόλτα φοβούμενος τυχόν συστροφή στομάχου. Ίσως είναι υπερβολικό το 45 λεπτά για σκύλο 3 ετών, αλλά φύλαγε τα ρούχα σου που λένε.
 


ΑΜΑΝ

New Member
28 Μαρτίου 2019
2
0
53
Εγώ ταιζω τον σκύλο μου μετά την βόλτα. Το ίδιο πιστεύω πως κάνουν οι περισσότεροι.

Τον ταιζω περίπου 45 λεπτά μετά την βόλτα φοβούμενος τυχόν συστροφή στομάχου. Ίσως είναι υπερβολικό το 45 λεπτά για σκύλο 3 ετών, αλλά φύλαγε τα ρούχα σου που λένε.
Ευχαριστω για την απαντηση! Εγω πρωτη φορα το ακουσα αυτο..... Αυτος εχει μαθει τωρα κ με το που τρωει παει στην πορτα για βολτα... Τωρα εχει παρει αυτη τη σειρα κ δεν ξερω αν συνηθισει να κανει τις αναγκες του πριν το φαγητο...Οσους ξερω με σκυλο κ απ οτι εχω διαβασει αλλα κ οι εκπαιδευτες που ηρθαν σπιτι κ μας μιλησαν επειδη τον πηραμε απο φιλοζωικη μας ειπαν οτι το πολυ σε 15-20 λεπτα θελουν βολτα...Αυτος στο λεπτο.....
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3