Αποκτηση Ελληνικου Ποιμενικου


thanasis_tamp

New Member
21 Απριλίου 2017
2
0
33
Καλησπερα σας ως νεο μελος στο φορουμ εχω να πω οτι κανετε πολυ καλη δουλεια μιας και εχω παρακολουθησει αρκετες συζητησεις σε θεματα μελων και εχω διαβασει αρκετα αρθα μεσα στο φορουμ για ολα τα θεματα.
Να σας παρουσιαστω και γω,με λενε θαναση και κατοικω στα Οινοφυτα Βοιωτιας(για οσους δεν γνωριζουν μια απ τις Βιομηχανικες Ζωνες της χωρας μας).Εχω διαβασει αρκετα σχετικα σχετικα με τον ελληνικο ποιμενικο και εχω αλλα τοσα ακομα να διαβασω και να μαθω καλυτερα ακομα την φυλη.Ενδιαφερομαι καποια στιγμη οχι αμεσα να αποκτησω ενα ελληνικο ποιμενικο κυριως για συντροφια αλλα και φυλαξη χωρου,το σπιτι μου ειναι αγροικια και στον χωρο υπαρχουν και αλλα ζωα οπως κοτες κτλ.θα ηθελα να ρωτησω αν θα πρεπει να απευθυνθω στον ΟΦΕΠ για αποκτηση κουταβιου ή σε καποιο εκτροφεα.
ευχαριστω και συγνωμη για το σεντονι
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Αν δεν θέλεις να ψαχτείς και να πάρεις κάτι συγκεκριμένο, τότε ο ΟΦΕΠ είναι μονόδρομος.
Εκτροφείς στις ελληνικές ποιμενικές φυλές, ΜΟΝΟ αν μας έχει στρίψει κάποια βίδα, και θέλουμε κάτι ειδικό και μερακλίδικο. Κι εκεί βέβαια παίζει να φας φόλα, γιατί το έξυπνο πουλί απ την μύτη πιάνεται.
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Πάρτε ένα τηλέφωνο στον ΚΟΕ, θα σας ενημερώσει για εκτροφεία και γέννες.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3