Βοηθεια για rottweiler


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
Καλησπέρα,το leuchtenbrucke νομίζω ετσι λέγεται, του λιμνιώτη και του γαλάνη είναι απ τα καλύτερα εκτροφεία ροτ απο αύτα που ακούω,βέβαια είναι προφανές και ρεαλιστικό οτι κάθε γέννα δεν γίνεται για να μπεί ενα λιθαράκι ακόμη στην φυλή,αυτό ισχύει για όλους οπότε ίσως και για αυτούς,το τελευταίο στο είπα για να σε προσγειώσω οτι πουθενά δεν υπάρχει η χρυσή τομή. Εγώ σκύλο απο εκεί δεν έχω δει με τα μάτια μου,άκουσα όμως την kate pinches με τα αυτιά μου να λέει τα καλύτερα για αυτούς,κάτι θα ξέρει ήταν απο τους κορυφαίους εκτροφείς ροτ στην ευρώπη!
 
  • Like
Reactions: ΒασιλικηΖ


ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
Συγγνώμη εσύ πως πηδηξες από το ροτ στο ντομπ;

Πλέον δεν μπορείς να δηλώσεις γέννα στον κοε χωρίς επωνυμία εκτροφείου;
 


p__nat

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2019
278
754
Μπορείς ακόμα να την δηλώσεις, μόνο με τα ονόματα της επιλογής σου.

Ωστόσο, αυτό που παρατηρώ πως όντως συνηθίζεται, είναι η "ενοικίαση" όπως ανέφερε ο @Yorkaddict, δηλαδή η "εκχώρηση δικαιώματος αναπαραγωγής".
Σε αυτήν την περίπτωση, από τη στιγμή της επίβασης έως τον απογαλακτισμό των κουταβιών, η ιδιοκτησία της θηλυκής περνά προσωρινά στον εκτροφέα και τα κουτάβια δηλώνονται με την επωνυμία του εκτροφείου του.
Όπως αναγράφεται στον κανονισμό του ΚΟΕ "στο έγγραφο εκχωρήσεως του δικαιώµατος αναπαραγωγής θα πρέπει να περιγράφονται επακριβώς τα δικαιώµατα και οι υποχρεώσεις των δύο συµβαλλοµένων."
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3