Η Πρωτοχρονιά πλησιάζει


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Παντως σκασανε κατι βεγγαλικα κοντα μας , και η αντιδραση του κλινεξ ηταν να γυρισει πλευρο και να συνεχισει τον υπνο του , οχι τιποτα αλλο ημουν λιγο ανησυχος να δω πως θα αντιδρουσε σε κροτους μετα απο αυτα που ειχα διαβασει εδω και σε παρομοια θεματα , αλλα αυτος περα βρεχει
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
η ζηνα περα βρεχει με τις κροτιδες,, η μπελα ομως χαλασε το κοσμο,, κοιταγε τον ουρανο και γαυγιζε,,,,
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.632
19.858
Όταν αποφασίζει να μη μπει καλά η χρονια, πρεπει να το κάνει εντυπωσιακά.... Δεν εφτανε που 1 ωρα μετά την αλλαγή εφυγε ενα γιορκι 14ετων...
Οταν λες...έφυγε;

Εσκασε αυτοσχέδια βόμβα στο σύνδεσμο του ολυμπιακου, 20 μετρα από την εισοδο του σπιτιου μας.... φταίει τώρα η σελιν που βγηκε γαυγίζοντας εξω????
Βγήκε γαυγίζοντας έξω...και...σκας; Αφού δεν έπαθε ανακοπή, μια χαρά να λες :)
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Χρονια πολλά σε ολους.φετος η κατασταση με τα βεγγαλικα ηταν εκτος ελεγχου. Η γειτονια μας αποφασισε να κανει αναπαρασταση το πολεμο στο περσικο.οι ρουκετες εφευγαν απο παντου και πυροτεχνηματα σκαγαν σχεδον πανω απο τα κεφαλια μας,τα παιδια να τσιριζουν και αμυαλοι γονεις να συνεχιζουν .φοβηθηκα οτι θα καουν οι τεντες μας.διπλα μας ακριβως ο γειτονας εριχνε τις ρουκετες σχεδον οριζοντια μπροστα ,τοσο μυαλο,ο δουκας γαυγιζε πρωτη φορα και ηθελε να κανει ντου αλλα δεν τον αφησα να βγει.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.632
19.858
Τουλάχιστον στον...ακριβώς δίπλα βλάκα, έπρεπε να τον αφήσεις να το κάνει το ντου!
 


D

Deleted member 14614

Guest
Καλή χρονιά σε όλες/όλους!
Στη δική μου περίπτωση, ο Σπίθας από τον πανικό του γκρέμισε το διαχωριστικό πορτάκι που έχω στο δωμάτιό μου και μπούκαρε στην τραπεζαρία. Τον έβγαλα κι έξω αφού ψιλοσταμάτησαν οι κροτίδες και με το ζόρι περπατούσε.
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Το πως κρατηθηκα να μη βρισω χρονιαρα μερα εγω το ξερω.και εχουν και μικρα παιδια .δε ξερω για τον δουκα εγω παντως εγινα φοβικη.δε τοχω ξαναζησει το χθεσινο. Μυριζε μπαρουτι και κρατησε τουλαχιστον 10 λεπτα μπορει και παραπανω.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Οταν λες...έφυγε;


Βγήκε γαυγίζοντας έξω...και...σκας; Αφού δεν έπαθε ανακοπή, μια χαρά να λες :)
οταν λέω εφυγε.... πηγε για πιο χαρούμενους κόσμους. 14 ετων χωρις προβλημα υγείας και με πολλή αγαπη. Στις 4.50 εφυγε αλλο ένα γιορκι σχεδόν 6 μηνων 520 γρ (ο λόγος που χτυπιόμαστε για τα υπερβολικά μικροσωμα) που το τάιζαν με σύριγγα...

Να μην αγχώνομαι που βγήκε και ωρυοταν εξω? Βεβαια, όλοι βγήκαμε.... ο θόρυβος εκκωφαντικός 3 πορτες παραδίπλα από εμας...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.632
19.858
Γιατί να αγχώνεσαι που βγήκε έξω και ωρυόταν; Τι πιο φυσιολογικό;
 










Nandy

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2016
68
187
37
Ασβεστοχώρι/ Θεσσαλονίκης
Κατεβάσαμε στόρια, μονώσαμε τα παράθυρα και περιμέναμε καρτερικά την αλλαγή του χρόνου... μόλις ξεκίνησαν τα βεγκαλικά και οι κροτιδες από τους γείτονες ξεκίνησαν να γαυγίζουν τα δικά μας στα παράθυρα, τους αποσπούσα την προσοχή με τα αγαπημένα τους παιχνίδια αλλά τίποτα αυτά.... τσουπ βάζο και εγώ τον Σπύρο Παπαδόπουλο με το Στην υγεία μας βρέ παιδία και κατευθείαν με το που βλέπουν Σπύρο και Παολα γάβγιζαν την τηλεόραση και όχι τα παράθυρα.. έκανα ζαπινγκ σταματούσαν, μόλις έβλεπαν τον Σπύρο πάλι γαύγισμα... επίσης το ίδιο κάνουν όταν βλέπουν Μητσοτάκη, Πάγκαλο και Αυτιά... ''κομματοσκυλα'΄΄ χα χα χα
 




Nandy

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2016
68
187
37
Ασβεστοχώρι/ Θεσσαλονίκης
@Nandy αυτό πάντως που περιγράφεις, δεν ακούγεται σαν κροτοφοβία. Αντιθέτως :)
Να σου πω την αληθεία και εγω αυτό πιστεύω αλλά πείρα τα μέτρα μου για να είμαι σίγουρη... την προηγούμενη πρωτοχρονιά δεν την πέρασα με τον Αρη, ήταν μόνος στο σπίτι με την τηλεόραση ανοιχτή. Φέτος όμως έχουμε και το Ροξάκι και δεν ήξερα πως θα αντιδρούσαν. Στο βούνο όταν είμαστε βόλτα και ακούμε τους κυνηγούς μπαμ μπουμ απο μακριά με τα όπλα είναι αδιάφορος τελείως , όπως και η μικρή, το ίδιο και με τους κεραυνούς ( αυτούς δε τους λατρεύουμε κιόλας) αλλά για τα βαρελοτα δεν ηξερα πως θα είναι, εχει και ο Αρης ιστορικό με φοβίες και δεν ήθελα να γίνουν τα βαρελότα μέρος της λίστας. Ευτηχώς όλα καλά, τελικά μόνο ο Σπύρος και η Παολα τον ανησύχησαν πιο πολύ.
 
  • Like
Reactions: mareco








elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
οταν λέω εφυγε.... πηγε για πιο χαρούμενους κόσμους. 14 ετων χωρις προβλημα υγείας και με πολλή αγαπη. Στις 4.50 εφυγε αλλο ένα γιορκι σχεδόν 6 μηνων 520 γρ (ο λόγος που χτυπιόμαστε για τα υπερβολικά μικροσωμα) που το τάιζαν με σύριγγα...

Να μην αγχώνομαι που βγήκε και ωρυοταν εξω? Βεβαια, όλοι βγήκαμε.... ο θόρυβος εκκωφαντικός 3 πορτες παραδίπλα από εμας...
Σοβαρα τωρα; Καλα που σκεφτομουν να παρω το γιορκι μαζι μου σημερα το βραδυ... Καλα για το λαμπραντορ μου ξερω, φοβαται ναι μεν αλλα εχει περασει 8 πρωτοχρονιες και αλλες τοσες Αναστασεις το Πασχα. Τι να πω, σκεφτομουν πολυ την αντιδραση του μικρου μιας κ ειναι 3 μηνων αλλα δεν πιστευα οτι μπορεουμε να παθουμε κ κατι τετοιο..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.592
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3