Η οδύσσεια μιας μη διάγνωσης?






mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Ξεκινάω να γράψω ένα μεγάλο ποστ θα προσπαθήσω να το συμπτύξω όσο μπορώ!!!
Καταρχήν είμαστε τόσο καλά όσο θα μπορούσαμε να είμαστε! Κάναμε επαναληπτικες εξετάσεις αίματος και βγήκαν καλύτερες από πέρσι!!! Μονό ένα ύποπτο καλαζάρ που βγάζει κάθε χρόνο και σε pcr είναι καθαρός.

Ένας χρόνος προσπάθειας που αποδίδει και συνεχίζουμε...
Αναλυτικά λοιπόν... σχεδόν 9.5 ετών ο Μποπιρας
Τα πόδια είναι σε πολύ καλή σταθερή κατάσταση!!!

Πήρα το ζήτημα στα χέρια μου όπως ξέρετε το έψαξα πολύ και πήρα τις δίκες μου αποφάσεις ακολουθώντας και τις συμβουλές σας αλλά και από την έρευνα μου κατέληξα πέρσι στο να μην επέμβουμε χειρουργικά. Αψήφησα γνώμες γιατρών εν γνώση μου τι θα μπορούσε να συμβεί και πήρα μικρά και μεγάλα ρίσκα.

Κατέληξα σε πολύ συγκεκριμένα συμπεράσματα κάποια γενικής φύσης και κάποια ειδικής γνωρίζοντας πάντα τον δικό μου σκύλο...

Σε γενικές γραμμές πιστεύω για το δικό μας θεμα βοήθησαν
αποτροπή περαιτέρω τραυματισμού!!!!
Χάσιμο βάρους
Σε δεύτερη μοίρα ήρθε η ενδυνάμωση των μυών μέσω της κολύμβησης. Σε αυτό ήμασταν τυχεροί γιατί το κάναμε ήδη και το αγαπούσε και αγαπάει πολύ!!!

Αυτά τα 3 ήταν στα πιο εύκολα

Τα πολλά πολλά σκευάσματα συμπληρώματα μαγειρευτό κτλπ. δυστυχώς μετά από 2 βαριές αιμορραγικές κολίτιδες κόπηκαν με μαχαίρι! κανα κοτοπουλακι που και που όμως του δίνουμε ακόμα.
Πήγαμε σε Jd Hills τους τελευταίους 3 μήνες.

Πήρα το ρίσκο να συνεχίσω το αντιφλεγμονώδες παρόλο που δεν συνιστάται για μακροχρόνια θεραπεία. Κατάφερα με τα πολλά και πολύ σταδιακά να το προσαρμόσω από 227 mg σε 30 mg κι αυτό όχι κάθε μέρα με εξαίρεση τον χειμώνα που λόγω καιρού μπορεί να ανεβάσω την δόση του.
Το περίεργο ήταν όταν λόγω έλλειψης του previcox έδωσα onsior δεν τον έπιασε καθόλου.
Δοκίμασε και να το κόψω εντελώς αλλά μόλις είδα δείγματα φλεγμονής ξαναξεκινησα την χορήγηση και συνεχίζω. Στην ουσία δινοντας αυτές τις μικρές δόσεις κατάλαβα πως κρατάμε την φλεγμονή υπό έναν σχετικό έλεγχο.

Είμαι σίγουρη ότι μου διαφεύγουν πολλές λεπτομέρειες σε αυτό το μακρύ μας ταξίδι του ενός χρόνου και πισωγυρισματα αλλά είμαστε για πολλούς μήνες χαρούμενοι με την κατάστασή του οπότε επικεντρωνομαστε σε αυτό και συνεχίζουμε!!!

Έχουμε νέο Γολγοθά με ένα από τα γατιά μας αλλά αυτό είναι ένα άλλο θεμα και μια άλλη ιστορία που δεν αφορά το παρόν θεμα και φόρουμ.

Το πρώτο μας φετινό μπάνιο

P6260100.JPG
 




mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Μακάρι να χρειάζεται να γράφω μόνο μια φορά τον χρόνο όπως τo γράφεις για πολλά πολλά ακόμα χρονιά!!! :D θεωρώ ότι έστω και καθυστερημενα έπρεπε να κάνω το update μου. Ίσως να δώσει ελπίδα και σε κάποιον άλλο να μην το βάλει κάτω!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3