Ξαφνική επιθετικοτητα golden retriever


Papa

New Member
10 Ιανουαρίου 2021
4
0
31
Καλησπέρα! Έχω ένα αρσενικό golden retriever 4 χρόνων. Τον τελευταίο μήνα πάνω στο παιχνίδι ή όταν τον πειράζουμε γρυλλίζει. Στην αρχή δεν έδωσα σημασία όμως μετά άρχισε να με προβληματίζει, μεχρι που σήμερα ενώ τον χαιδευα κ του πείραζα τις πατούσες με δάγκωσε. Ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα;
 


7 Ιανουαρίου 2021
16
26
27
Καλησπέρα σας.!
Μηπως το σκυλάκι πονάει κάπου και αντιδράει έτσι;; Αν όχι καλό θα ήταν να μιλήσετε με κάποιον εκπαιδευτή για να δει που μπορεί να είναι το πρόβλημα και να σας το λύσει !
 


Papa

New Member
10 Ιανουαρίου 2021
4
0
31
Καλησπέρα σας.!
Μηπως το σκυλάκι πονάει κάπου και αντιδράει έτσι;; Αν όχι καλό θα ήταν να μιλήσετε με κάποιον εκπαιδευτή για να δει που μπορεί να είναι το πρόβλημα και να σας το λύσει !
 


Papa

New Member
10 Ιανουαρίου 2021
4
0
31
Το σκέφτηκα αλλα δεν τομ ακουμπάω κάπου συγκεκριμένα κ πονάει. Απλά δεν δέχεται το πείραγμα πια, αγριεύει στο παιχνίδι κ στην εντολή δώσε μου το πόδι σου που την έκανε 10 φορές την ημέρα ξαφνικά γρυλλίζει κ αγριεύει.
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
810
921
27
Το σκέφτηκα αλλα δεν τομ ακουμπάω κάπου συγκεκριμένα κ πονάει. Απλά δεν δέχεται το πείραγμα πια, αγριεύει στο παιχνίδι κ στην εντολή δώσε μου το πόδι σου που την έκανε 10 φορές την ημέρα ξαφνικά γρυλλίζει κ αγριεύει.
την πιθανοτητα του να ειναι κατι νευρολογικο την εχεις σκεφτει?
 


7 Ιανουαρίου 2021
16
26
27
Το σκέφτηκα αλλα δεν τομ ακουμπάω κάπου συγκεκριμένα κ πονάει. Απλά δεν δέχεται το πείραγμα πια, αγριεύει στο παιχνίδι κ στην εντολή δώσε μου το πόδι σου που την έκανε 10 φορές την ημέρα ξαφνικά γρυλλίζει κ αγριεύει.
Τότε καλύτερα θα ήταν να πάτε στον κτηνίατρο σας να το εξετάσει για σίγουρα και μετά εκπαιδευτής !
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Στα 4 χρόνια ο σκύλος μου μου έλεγε τα ψυχολογικά του και όλα τα εσώψυχα του...

Δεν μπορείτε να καταλάβετε τι μπορεί να παίζει? Τον ψηλαφίσατε? Κάνετε κάτι διαφορετικό από αυτό που κάνατε μέχρι τότε? Έχετε δει δυσκολία στο βάδισμα?Στον αγκώνα ή κάπου αλλού?
 


Papa

New Member
10 Ιανουαρίου 2021
4
0
31
την πιθανοτητα του να ειναι κατι νευρολογικο την εχεις σκεφτει?
Δλδ?
Στα 4 χρόνια ο σκύλος μου μου έλεγε τα ψυχολογικά του και όλα τα εσώψυχα του...

Δεν μπορείτε να καταλάβετε τι μπορεί να παίζει? Τον ψηλαφίσατε? Κάνετε κάτι διαφορετικό από αυτό που κάνατε μέχρι τότε? Έχετε δει δυσκολία στο βάδισμα?Στον αγκώνα ή κάπου αλλού?
Στις βόλτες χοροπηδάει σαν το κατσίκι. Παρόλα αυτά θα τον πάω στον κτηνίατρο να σιγουρευτω. Ευχαριστώ πολύ
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
αν εξαιρέσουμε τα ιατρικά θέματα... στα σκυλιά τίποτε δεν γίνεται ξαφνικά...
σίγουρα στην καθημερινότητα σας θα υπάρχουν σημάδια που έπρεπε να αντιληφθητε νωριτερα, πιθανα και με την σταση σας να προκαλέσατε επιτρέποντας του τετοια αντιδραση..
ενας εκπαιδευτης θα σας βοηθησει...
 




ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
Σίγουρα δεν έγινε ξαφνικά.
Το λέτε και εσείς.
Και όσο πάει θα εξελίσσεται αν δεν κανετε κάτι ή αν κάνετε λάθος χειρισμούς όποιος κι αν είναι ο λόγος που το κάνει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3