Ξενοδοχεία που δέχονται σκύλους.


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
hotel exis στο πόρτο μπούφαλο στη νοτια ευβοια...
συντομα κοντα σας και με νεα φιλικη διευθυνση!

https://www.facebook.com/HotelExis?fref=ts

ααα εγώ δεν θα παω... ακουσα για σκυλια δολοφονους στην ρεσεψιον!!! πρεπει να προφυλάξω το νιντζα!:p
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μας δέχτηκαν στο ξενοδοχείο Αίνος, στο Αργοστόλι Κεφαλονιάς. Δεν ξέρω αν δέχονται σκυλιά γενικότερα, ο σύντροφός μου έμεινε εκει δυο μήνες και ρώτησε αν μπορώ να πηγαίνω τα σκ με το σκύλο. Οι ερωτήσεις που έκαναν πριν μας πουν ναι ήταν αν προκαλεί καταστροφές κι αν γαυγίζει άκυρες ώρες. Η μια καμαρίερα και τα παιδιά στη ρεσεψιόν τον λάτρεψαν. Ακόμα κι αν μας δέχτηκαν λόγω ειδικών συνθηκών, μερικές ακόμα επισκέψεις που θα αφήσουν καλή εντύπωση πιστεύω ότι θα είναι πάντα καλοδεχούμενες.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
ααα εγώ δεν θα παω... ακουσα για σκυλια δολοφονους στην ρεσεψιον!!! πρεπει να προφυλάξω το νιντζα!:p
απο τα λιγα που μπορω να γνωριζω μαλον τα σκυλια της ρεσεψιον χρηζουν προστασιας απο το νιντζα.. :p
 






Katiariko

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2013
405
183
34
Αθηνα
hotel exis στο πόρτο μπούφαλο στη νοτια ευβοια...
συντομα κοντα σας και με νεα φιλικη διευθυνση!

https://www.facebook.com/HotelExis?fref=ts
Και ότι πήγαινα να γράψω ότι σκέφτομαι να πάρω το κατσικάκι μου φέτος και να πάμε οδικώς Εύβοια....να μας έχεις στα υποψιν !


:cool:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Rocabella Mykonos Art Hotel & SPA

Τα ξενοδοχεία Rocabella στηρίζουν τη Ζωοφιλική Ένωση Ηλιούπολης

Η Ζωοφιλική Ένωση Ηλιούπολης πραγματοποίησε ένα Πασχαλινό Παζάρι για τα αδέσποτα ζώα στις 12 και 13 Απριλίου και τα ξενοδοχεία Rocabella υποστήριξαν με χαρά αυτή την ενέργεια.
Στο Πασχαλινό Παζάρι, οι παρευρισκόμενοι, είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με εκπαιδευτές σκύλων καθώς και να ενημερωθούν για την δράση του Σωματείου αλλά και για τα ζώα που είναι διαθέσιμα προς υιοθεσία. Επιπλέον, στο πλαίσιο του Παζαριού διοργανώθηκε λαχειοφόρος αγορά, όπου τα ξενοδοχεία Rocabella συνέβαλλαν, προσφέροντας ένα από τα δώρα που δόθηκαν - μια διήμερη διανυκτέρευση στο RocabellaMykonos.

Η στήριξη ενεργειών που αφορούν τα ζώα ωστόσο, αποτελεί κομμάτι της φιλοσοφίας και των δύο ξενοδοχείων, κάτι που αποδεικνύεται έμπρακτα, μέσα από την τακτική συμμετοχή σε ζωοφιλικές ενέργειες.
Τα ξενοδοχεία Rocabella, αναγνωρίζοντας τις συνεχώς αυξανόμενες ανάγκες για φιλικά καταλύματα προς το κατοικίδιο ζώο προσφέρουν στους επισκέπτες τους και τους τετράποδους φίλους τους μια άνετη διαμονή. Τα ξενοδοχεία RocabellaMykonos και RocabellaSantorini, μπορούν να φιλοξενήσουν κατοικίδια ζώα όλων των μεγεθών, ανεξαρτήτως βάρους χωρίς επιπλέον χρέωση. Ειδικότερα, στο ξενοδοχείο RocabellaMykonos παρέχονται ειδικές υπηρεσίες για σκύλους από τον Γιωργή Μπελιά, εκπαιδευτή σκύλων, μεταξύ των οποίων η εκπαίδευση, η βόλτα και η φύλαξη.

Σχετικά με τον Όμιλο Ξενοδοχείων Rocabella:
Η ποιότητα των υπηρεσιών, η ικανοποίηση των επισκεπτών και ο έντονα κοινωνικός χαρακτήρας, είναι τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα του βραβευμένου ομίλου ξενοδοχειών Rocabella (www.rocabellahotels.com). Στο Ημεροβίγλι με θέα τη μαγευτική Καλντέρα το 43 δωματίων RocabellaSantorini άνοιξε τις πύλες του τη δεκαετία του '90. Στη συνέχεια ακολούθησε το RocabellaMykonos στον γραφικό Άγιο Στέφανο, με 23 καταλύματα ξεχωριστής αισθητικής. Στόχος του ομίλου τα τελευταία 30 χρόνια παρουσίας του στον κλάδο του τουρισμού είναι η συνέπεια στις διαρκώς αυξανόμενες απαιτήσεις των επισκεπτών μας. Τα ξενοδοχεία Rocabella είναι μέρος ενός ευρωπαϊκού ομίλου ιδιοκτησίας της οικογένειας Καλφόπουλου.

Στοιχεία Επικοινωνίας:
Rocabella Mykonos:
Tel. (+30) 22890 28930
Email: [email protected]
 
Last edited by a moderator:


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
Και ότι πήγαινα να γράψω ότι σκέφτομαι να πάρω το κατσικάκι μου φέτος και να πάμε οδικώς Εύβοια....να μας έχεις στα υποψιν !


:cool:
όταν το αποφασίσετε απλά να με ενημερωσεις τηλεφωνικώς ότι ερχεσαι μεσω φορουμ...
 
  • Like
Reactions: Katiariko






idamanos

Member
15 Νοεμβρίου 2013
23
21
μια 2ημερη εξόρμηση στο Ναύπλιο και διαμονή στο Harmony Luxury Rooms με την σκλυλιτσα μας ηταν η πρωτη μας αποπειρα!! ο ιδιοκτητης φιλικοτατος απο την πρωτη επικοινωνία που ειχαμε μαζι του για το θεμα κατοικίδιο και φιλικότατος στην πραξη ....με το που την ειδε αρχισε να παιζει μαζι της! Ολα τα "παιδια" μας ειναι ευπρόσδεκτα αρκει να γινει συνεννόηση ποιο πριν γιατι απο οσο καταλαβα τα δωματια που δινει ειναι ανεξάρτητα απο την κεντρική μονάδα του ξενοδοχείου εξίσου καλα και ομορφα και περιποιημένη με τα υπόλοιπα!
 
  • Like
Reactions: kanarini


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Παιδιά, αποφάσισα αυτο το καλοκαίρι να ξεκουράσω το ταλαιπωρημένο μου κορμί στο Νοτιο Πήλιο, εάν βεβαιως βρω κατάλυμα που να δεχεται κατοικίδια. Μπορεί να βοηθήσει κανείς που γνωριζει σχετικα; Η εναλλακτική λύση σε περίπτωση που κατι στραβωσει ειναι η Ευβοια. Ευχαριστω προκαταβολικα!
 
  • Like
Reactions: ntoulis


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Παιδιά, αποφάσισα αυτο το καλοκαίρι να ξεκουράσω το ταλαιπωρημένο μου κορμί στο Νοτιο Πήλιο, εάν βεβαιως βρω κατάλυμα που να δεχεται κατοικίδια. Μπορεί να βοηθήσει κανείς που γνωριζει σχετικα; Η εναλλακτική λύση σε περίπτωση που κατι στραβωσει ειναι η Ευβοια. Ευχαριστω προκαταβολικα!
Αργα αργά, βαριά βαριά,
σ' ακούω στο σκοτάδι,
το κουρασμένο βήμα σου,να σέρνεται,
κάθε βράδυ, κάθε βράδυ.

Σίγουρα θέλεις ξεκούραση,επιβάλλεται!:(
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Παιδιά, αποφάσισα αυτο το καλοκαίρι να ξεκουράσω το ταλαιπωρημένο μου κορμί στο Νοτιο Πήλιο, εάν βεβαιως βρω κατάλυμα που να δεχεται κατοικίδια. Μπορεί να βοηθήσει κανείς που γνωριζει σχετικα; Η εναλλακτική λύση σε περίπτωση που κατι στραβωσει ειναι η Ευβοια. Ευχαριστω προκαταβολικα!
Ευβοια εχεις βρει ? :)
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
οχι δε βρηκα ακομα ..

Αργα αργά, βαριά βαριά,
σ' ακούω στο σκοτάδι,
το κουρασμένο βήμα σου,να σέρνεται,
κάθε βράδυ, κάθε βράδυ.
:LOL::LOL: ευστοχο το ασμα :LOL::LOL:
 
  • Like
Reactions: ntoulis




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
το ξενοδοχείο του @GRDANE ηταν στο Πόρτο Μπουφαλο!
Στο οποιο εμεινα κατενθουσιασμένη... το ξενοδοχείο πρεπει να φρικαρε με το κωλοσκυλο μου αλλά οκ....
 
  • Like
Reactions: ntoulis






Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Παιδιά, αποφάσισα αυτο το καλοκαίρι να ξεκουράσω το ταλαιπωρημένο μου κορμί στο Νοτιο Πήλιο, εάν βεβαιως βρω κατάλυμα που να δεχεται κατοικίδια. Μπορεί να βοηθήσει κανείς που γνωριζει σχετικα; Η εναλλακτική λύση σε περίπτωση που κατι στραβωσει ειναι η Ευβοια. Ευχαριστω προκαταβολικα!
Στην Ευβοια νομιζω πως ειναι ενα στη ερετρια ή στο λευκαντι....δε θυμαμαι πως το λενε...
Κατσε να το κοιταξω να σου πω
 
  • Like
Reactions: ntoulis


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3