Ταξίδι εξωτερικό


Katy16

Member
21 Φεβρουαρίου 2021
7
1
27
Καλησπέρα σε όλους.
Πρόκειται να ταξιδέψω στην Γερμανία για περίπου έναν μήνα και δεν θα ήθελα να αφήσω την σκυλίτσα μου για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα κάπου για φιλοξενία, οπότε προσπαθώ να βρω τρόπο να την πάρω μαζί μου. Ψάχτηκα με τις αεροπορικές Aegean και Lufthansa, αλλά δυστυχώς δεν με καλύπτουν. Η Lufthansa από την μία επιτρέπει την μεταφορά μόνο σε σκυλιά που μαζί με το κλουβί μεταφοράς, δεν ξεπερνούν τα 25 κιλά. Η Aegean από την άλλη επιτρέπει μέγιστη διάσταση 105x75x79 για το κλουβί. Η σκυλίτσα μου ζυγίζει μόνη της 25 κιλά και έχουμε κλουβί διαστάσεων 118x81x88.
Από την άλλη βρήκα μερικές υπηρεσίες Pet Taxi, αλλά κοστίζουν περίπου 250€-300€ το δρομολόγιο..
Μήπως αντιμετώπισε κάποιος εδώ παρόμοιο πρόβλημα και βρήκε λύση; Μου φαίνεται εξωφρενικό τα μεγαλόσωμα σκυλιά να μην μπορούν να μεταφερθούν με κάποιον «σχετικά» οικονομικό τρόπο..
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Πριν κορονοιο είχαμε πάει νότια Γαλλία οδικός. Βασική αιτία ήταν η σκυλίτσα μας. Οπότε ξεχάσαμε αεροπλάνα και κάναμε roadtrip. Αν σε παίρνει και μπορεί να υποστηριχτεί, η Γερμανία δεν είναι πάνω από 3 μέρες ταξίδι με πλοίο από Ιταλία.
 
  • Like
Reactions: Katy16




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3