Τροφή με λίγα λιπαρά


Lebronaki

Member
19 Ιουλίου 2017
6
0
33
Καλησπέρα σας!Έχω έναν ημίαιμο σκυλάκο 6 χρόνων που το ιδανικό του βαρος είναι 30 κιλά και έφτασε τα 37! Με την royal satiety που μας έδωσε η κτηνίατρος έχει χάσει 4 κιλά.Περασε το δίμηνο που μπορεί να την τρώει και τώρα ψάχνω μια τροφή με χαμηλά λιπαρά να χάσει σιγά σιγά τα άλλα και να κρατήσω αυτήν.Μπορειτε να μου προτείνετε κάποια;
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Τι έτρωγε ο σκύλος;
Δεν νομίζω να φταίνε τα λιπαρά για το βάρος. Η διατροφή της δικιάς μου είχε μπόλικη πέτσα κοτόπουλου και ήταν πάντα φινετσατη. Μήπως ταιζες πολύ ή σε περίπτωση που έδινες ξηρά ήταν γεμάτο με φυτικά (σιτάρι, καλαμπόκι, πατάτα κτλ);
 


Lebronaki

Member
19 Ιουλίου 2017
6
0
33
Έτρωγε royal canin και έτρωγε και λίγες λιχουδιές..Η κτηνίατρος μας είπε μετά τ δίμηνο της ειδικής να συνεχίσουμε με λίγα λιπαρά γι αυτό ρωτάω.Διαβασα εδώ για την physis π ειναι light k grain free
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Κοιτα και αυτη NATUREA NATURALS ADULT WILD BOAR

Γενικα θεωρειται λαιτ, εγω την πηρα γιατι μου αρεσε η συνταγη αλλα ο δικος μου εχασε και αλλο βάρος , κατι που στη δικια μας περιπτωση δεν ηταν επιθυμητο.
 


Lebronaki

Member
19 Ιουλίου 2017
6
0
33
Κοιτα και αυτη NATUREA NATURALS ADULT WILD BOAR

Γενικα θεωρειται λαιτ, εγω την πηρα γιατι μου αρεσε η συνταγη αλλα ο δικος μου εχασε και αλλο βάρος , κατι που στη δικια μας περιπτωση δεν ηταν επιθυμητο.
Ωραία θα δω και αυτή τοτε ευχαριστώ!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3