Χειροποίητα παιχνίδια




ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Την πλεξούδα από παλιά υφασματα/ρεταλια .
Ειναι πολύ μαλακή και ελαστική και φαγώνεται στο πι και φι. Η σκύλα όμως την είχε καταευχαριστηθεί για αυτόν ακριβως το λόγο. Πρόσεξε μόνο μην καταπιεί καμιά λωρίδα υφάσματος .
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Εχω δοκιμασει αυτο που ειναι και απλουστατο, απλα περνεις μια φορμα για κεικ και μπαλακια τενις
Βεβαια αν ειναι γκρεμλιν παιζει απλα να το γυρισει τουμπα καποια φαση, οποτε θα ελεγα καπως να το στριμωξεις

 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Έχω δοκιμάσει όλα τα παραπάνω και είχαν γκραν σουξέ!! :) Η Κίρα φοβάται κάπως αυτό με τα μπουκάλια και ακόμα δεν το έχει πλησιάσει αλλά ο Enzo αφιονίστηκε μόλις κατάλαβε πώς δουλεύει! :D
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Αυτο με τα μπουκαλια ετοιμαζομαι να το φτιαξω σε παραλλαγη, Σκεφτηκα αντι να κατασκευασω ολοκληρη βαση, να χρησιμοποιησω πλαστικοποιημενο σπαγγο που χρησιμοποιουμε για απλωμα ρουχων και να το στερεωσω μεταξυ 2 ποδιων τραπεζιου.

Θα ανεβασω φωτο αν πετυχει
 


Luiza

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2015
49
69
Τι ωραίο θέμα!Τα dispenser με τα μπουκάλια νερού τα δουλεύουμε κι εμείς,αλλά χωρίς το μερεμέτι με την ξύλινη βάση,χύμα στο πάτωμα δηλαδή.Φυσικά δεν έχει τον ίδιο χρόνο ζωής.Ασχολούνται ώρα μπορώ να πω,χρησιμοποιώ αντί για μπουκάλι νερού και πλαστικά δοχεία από γιαούρτι,παλιά "τάπερ" κ.α. απλά κοιτάω να μπορούν να τα μεταφέρουν όπου τις βολεύει γιατί αν παραείναι μεγάλα εύκολα τα παρατάνε,πετάω μέσα κανένα κουδουνάκι για το εφέ,μπαλάκι τένις,μερικά ρολά από χαρτί υγείας ώστε να είναι ένα λέβελ πιο δύσκολο να βγουν οι λιχουδιές,τελείως custom φάση...Βέβαια δεν έχω βρει λύση με το χράκα-χρούκα που ακούγεται από τις δοντάρες στο πλαστικό,οι κάλτσες δε βοήθησαν πολύ....Έπειτα ορειβατικό σχοινί (ή ο,τι αντέχει,πχ παλιό τζιν),βιντεάκια στο γιουτιούμπ και όρεξη να΄χεις να "πλέξεις"
 
  • Like
Reactions: myEnzo


Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
250
282
Αφού έχουν πέραση, θα τα δοκιμάσω και εγώ και θα σας πω :LOL:

Αυτο με τα μπουκαλια ετοιμαζομαι να το φτιαξω σε παραλλαγη, Σκεφτηκα αντι να κατασκευασω ολοκληρη βαση, να χρησιμοποιησω πλαστικοποιημενο σπαγγο που χρησιμοποιουμε για απλωμα ρουχων και να το στερεωσω μεταξυ 2 ποδιων τραπεζιου.

Θα ανεβασω φωτο αν πετυχει
Θα πρέπει να κάνεις όμως πολύ μικρές τρύπες στα μπουκάλια λογικά ε?
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3