Άρχισαν τα δαγκώματα


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Καλησπέρα σε όλους!! Ο μικρός μας ξεκίνησε να παίρνει θάρρος και να δαγκώνει .Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι η κτηνίατρος μου είπε ακομα να μην του δώσω κόκαλα για μασουλιμα (αυτα με το δέρμα) ξέρει κανείς αν μπορώ να του δίνω κατι άλλο να δαγκώνει?
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Ίσως κάποιο kong?? είναι πολύ ανθεκτικά (ανάλογα με τη ράτσα και τα κιλά του πρέπει να πάρετε). Είναι τα μόνα που δεν κατάφερε ποτέ η νέλλη να σκίσει...
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Kong έχω ένα μέχρι 25 κιλά απλά ασχολείται λίγο και μετά το αφήνει επειδή δεν μπορεί να βγάλει όλο το φαγητό από μέσα..
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Καλησπέρα σε όλους!! Ο μικρός μας ξεκίνησε να παίρνει θάρρος και να δαγκώνει .Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι η κτηνίατρος μου είπε ακομα να μην του δώσω κόκαλα για μασουλιμα (αυτα με το δέρμα) ξέρει κανείς αν μπορώ να του δίνω κατι άλλο να δαγκώνει?
Μην δίνεις σε παρακαλώ αυτά τα δερμάτινα κόκκαλα. Είναι γεμάτα χημικά.
 
  • Like
Reactions: theodss1


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Αυτό για να πω την αλήθεια δεν το ήξερα έχω δώσει ελάχιστες φορές στην άλλη που έχω αλλά δεν τα είχε ποτέ σε εκτίμηση
 




theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Ναι τώρα είναι 3 μηνών περίπου και είναι πραγματικά ασταμάτητος το άλλο κουτάβι δεν ήταν έτσι...
 
  • Love
Reactions: GRDANE


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
3 μηνών! να το χαίρεσαι...
μικρό είναι ακόμα βάλε την αλλαγή δοντιών... πιθανά να είναι και διαφορετικές γραμμές...
όπως και να έχει δείξε όντως λίγο προσοχή... ελπίζω κι εύχομαι να το περάσει σύντομα...
πρόσεχε τα μασουλητήρια... δεν είναι ότι καλύτερο ευνοούν τον προγναθισμό!
 
  • Like
Reactions: theodss1


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Δεν του ξαναεδωσα τίποτα βρήκα άλλη λύση μάζεψα ότι μπορεί να φάει από την αυλή όταν αρχίζει να δαγκώνει τόν βγάζω στην αυλή και ξεριζώνει το γκαζόν τουλάχιστον δεν δαγκώνει εμάς όταν θέλει να κοιμηθεί μπαίνει ξανά μέσα
 
  • Haha
Reactions: GRDANE


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.812
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf