Έλλειψη τριχώματος σε κουταβάκι


sovoliaris

Member
30 Ιανουαρίου 2011
6
0
καλησπερα...σημερα αγορασα ενα beagle 2 μηνων....κατα την αγορα του εντοπισα 2 περιοχες με ελλειψη τριχωματος...μια μικρη κατω απο το πηγουνι κ μια πιο μεγαλη στην ακρη της ουρας....θεωρησα οτι ειναι καποια προσωρινη δερματικη ανωμαλια κ αποφασισα να το αγορασω κ να το παω αμεσως στην κτηνιατρικη κλινικη για να μου πουν μια ιατρικη γνωμη...εκει με ενημερωσαν οτι σκυλακι εχει αρκετους ψυλους κ αυτο ειναι ενα ακαρι στο δερμα....δεν μου εδωσε καποια θεραπια κ μου ειπε οτι θα περασει απο μονο του....διαβαζοντας ομως σχετικα αρθρα εχω αγχωθει λιγο κ ανησυχω...φοβαμαι μηπως ειναι η σοβαρη μορφη αυτης της ασθενειας...να παρω καποια 2η γνωμη η δεν υπαρχει λογος ανησυχιας....???
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Καλησπερα.Δε γνωριζω καθολου το θεμα,αλλα απο τη στιγμη που θα ειχα αμφιβολιες,εννοειται θα πηγαινα και σε αλλο κτηνιατρο.
 


sovoliaris

Member
30 Ιανουαρίου 2011
6
0
Καλησπερα.Δε γνωριζω καθολου το θεμα,αλλα απο τη στιγμη που θα ειχα αμφιβολιες,εννοειται θα πηγαινα και σε αλλο κτηνιατρο.
το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.....εχω διαβασει σχετικα αρθρα κ ανησυχω αρκετα...ελπιζω να παρω κ μερικες πληροφοριες απο εδω κ να καθαρισει λιγο περισσοτερο το τοπιο.....
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Καλώς ηρθες:)
Να παρεις μια δεύτερη γνώμη σίγουρα.
Αγόρασες? Απο πού? Απο pet shop να φανταστώ?
 




Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Θα πας ούτως ή αλλως στον γιατρό για τα απαραιτητα, και στον εμπορο να του πεις ότι αυτο που κάνει είναι έγκλημα.

Καλώς ηρθες και καλό διάβασμα! :)
 


sovoliaris

Member
30 Ιανουαρίου 2011
6
0
Θα πας ούτως ή αλλως στον γιατρό για τα απαραιτητα, και στον εμπορο να του πεις ότι αυτο που κάνει είναι έγκλημα.

Καλώς ηρθες και καλό διάβασμα! :)
δεν το πηρα απο πετ σοπ....απο εναν κυνηγο το πηρα....συμφωνω οτι πρεπει να παρω μια δευτερη γνωμη....ελπιζω να ειναι κατι προσωρινο κ μην εχει κατι το σκυλακι....
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
δεν το πηρα απο πετ σοπ....απο εναν κυνηγο το πηρα....συμφωνω οτι πρεπει να παρω μια δευτερη γνωμη....ελπιζω να ειναι κατι προσωρινο κ μην εχει κατι το σκυλακι....
Δεν μπορουμε να ξέρουμε. Ο κυνηγός σού το πουλησε, αρα ειναι εμπορος.- Επισης εγκληματιας, δε διαφερει. Διαβασε τα πρωτα θέματα στην ενοτητα περι εκτροφης, αναπαραγωγής και επιλογής και θα καταλαβεις τι λεμε.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Για δεμοδικοση μου ακουγεται- τουλαχιστον το σημειο κατω απο το σιαγονη.
Αυτο στην ουρα μπορει να ειναι και απο τους ψυλλους!

Ναι, να πας επιγοντος και σε αλλο ιατρο- και να του πεισ ευθεος για δεμοδικοση!
 


sovoliaris

Member
30 Ιανουαρίου 2011
6
0
Για δεμοδικοση μου ακουγεται- τουλαχιστον το σημειο κατω απο το σιαγονη.
Αυτο στην ουρα μπορει να ειναι και απο τους ψυλλους!

Ναι, να πας επιγοντος και σε αλλο ιατρο- και να του πεισ ευθεος για δεμοδικοση!
το πηγα σημερα κ το εξετασαν διεξοδικα κ σε μικροσκοπιο....μου ειπαν θα περασει απο μονο του σε λιγο καιρο...αν επιμεινει για περισσοτερο τοτε θα κανουμε θεραπεια....