Αίμα με βλέννα στα κόπρανα


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
Τα κακακια ειναι κανονικα ΑΛΛΑ εχουν αιμα μεσα και σα βλεννα.
οταν το ειχε παθει η ΛΕηλα αυτο παλια, ηταν λογω αποτομης η τελος παντων οχι σωστης μεταβασης στην ξηρα.
Τωρα ομως δεν εχω αλλαξει κατι . Το μονο διαφορετικο ειναι οτι εδωσα κοκκαλακι, αυτο που ετρωγε παντα.

να ανησυχησω να τρεξω γιατρο η να κανω τον Δαλαη λαμα προς το παρον; Η υπολοιπη κλινικη της εικονα ειναι η συνηθισμενη,λιωνει στο πατωμα κοινως λογω ζεστης.
 


radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
657
1
Athens
Την τελευταία φορά που το πάθαμε πέρασε με 4 μέρες Flagyl και ήταν λόγω γαστρίτιδας.
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
μωρε φλαζιλ εχω αλλα προτιμω να το αποφυγω...μπορει να το παθει αυτο απο κοκκαλο ενω τοοοοοοοσο καιρο το τρωει και δεν παθαινε τιποτα;;;
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
μήπως έχεις ξεχάσει την εσωτερική αποπαρασσίτωση? Εγώ με τη Λάρα είχα τρέξει κτηνίατρο και τελικά αυτό ήταν, το είχα ξεχάσει ο μπούφος.
 




Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
οχι καλο μου και για να μην το ξεχναω αυτο και τις αμπουλες, εχω υπενθυμισεις στο κινητο μου κι ολας φαντασου. χαπακι εχουμε παρει. πφ...
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
καλή ιδέα, θα το εφαρμόσω κι εγώ γιατί είμαι λίγο ξεχασιάρα :p

ε τότε πάρε ένα τηλέφωνο τον κτηνίατρο...έτσι για να ησυχάσεις :)
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
προσουτο εφαγε. Το θεμα ειναι οτι ενα χρονο τετοια κοκκαλα τρωει κ ποτε δεν ειχε θεμα. Μονο την προτελευταια που εκανε εναν εμετο αλλα υπεθεσα οτι το εφαγε αποτομα. Της ξαναδινω μετα απο κατι μερες και εγινε αυτο. και φρικαρω ρε παιδι μου, δεν ηταν σταγονες, ηταν σχηματισμενα κοκκινα κοπρανα... Για μενα το να το συζηταω ειναι προοδος. Κανονικα θα ημουν τωρα στους δρομους. Θα δω. Θα δω.
 




Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
ναι κοκονι, ολα κανονικα κατα τα αλλα. Οκ εχουν πεσει και οι δυο τους λογω ζεστης αλλα το απογευμα πχ, ναι, εχουν ορεξη για παιχνιδι τρελο. Νερακι κομπλε, μυτουλα υγρη, σημερα εφαγε κανονικα . Αν δεν ειχα δει τα κακακια, δεν θα καταλαβαινα τιποτα. Μπορει ξαφνικανα την πειραξε το κοκκαλο;;; η λαδακι λιγο που βαζω στην ξηρα;;;

ΥΓ: Καλα, για σενα μονο Δαλαι ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛαμα.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
θεωρώ ότι μπορεί να τύχει για μία δύο κενώσεις να δείς αίμα στα κόπρανα ακόμα και απο ελαφρά δυσκοιλιότητα ή γαστρεντερίτιδα ή έστω και κάποια μικροπληγή στο γαστρεντερικό σύστημα
χωρίς να συντρέχει λόγος πανικού

απ την άλλη πάλι είναι και Σάββατο και αν αύριο έχεις τίποτα χειρότερο θα ψάχνεσαι

αν δεν ήταν σάββατο θα σου έλεγα να αδιαφορήσεις μέχρι αύριο τουλάχιστον και να ταίσεις γιαούρτι και γενικά κάτι εύπεπτο και ευκοίλιο
μιάς και είναι αύριο κυριακή όμως δεν πετάγεσαι στον γιατρό σου να τα πείτε λίγο?
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
θα κανω μια αρμενικη βιζιτα, μιας και ειμαι κ πολυ γουρλου κ ολα σκ η Μεγαλο Σαββατο μου τυχαινουν εμενα..
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Μου ετυχε οταν ο σκυλος μου ηταν κουταβι καπου 2,5-3 μηνων να βγαλει στα κοπρανα και βλενα μαζι με λιγο αιμα για κανα 2 ημερες.Πηρα τηλεφωνο τον κτηνιατρο και μου ειπε οτι πιθανον να ειναι κολιτιδα,δεν ειναι κατι σοβαρο και αν το συνεχισει να τον δει απο κοντα.Αφου το συνεχισε,τον πηγα και μου ειπε απλα να τον ταισω ελαχιστα τις επομενες ημερες και θα του περασει,δεν μου εδωσε καποιο φαρμακο.Οντως του περασε μετα απο κανα 2 ημερες.Μαλλον το επαθε γιατι τοτε αρχισα να του δινω ξηρα τροφη και το πεπτικο του συστημα ηταν ευαισθητο.Οποτε δεν αποκλειεται ο σκυλος σου να εχει κολιτιδα σε ελαφρια μορφη,ρωτα τον κτηνιατρο σου.
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Μου είχε τύχει πριν ενα μήνα μήνα περίπου κράτησε μια μέρα και έκανε και διάρροιες τελικά της πέρασε και δεν πήγαμε στο κτηνίατρο ,,, εκείνη την ημέρα αλλάξαμε τροφή όμως
αν συνεχιστεί πήγαινε στο κτηνίατρο αλλιώς δεν νομίζω να είναι τοσο επείγον το παθαίνουν και οι άνθρωποι ! ( μα γιατι δεν υπάρχει ενα εικονίδιο που να δηλώνει το μπλιαχ χαχα)
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
οταν λες με προσουτο εννοεις εκεινα που ειναι σαν φυσικα?
αν ναι το επαθε και μενα η σκυλα μου πριν απο 3 μερες ..πολυ σφιχτα κοπρανα και με αιμα..
δεν εκανα τιποτα..μετα απο 1 μερα που εβγαλε ολο το κοκκαλο μας περασε
 




Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
προσουτο συσκευασμενο, εφαγε, ναι. Μου εκανε εντυπωση διοτι αυτου του ειδος κοκκαλο τρωει σχεδον ενα χρονο και ξαφνικα το στομαχι της βαρεσε διαλυση...Εχω σιροπακι φλαζιλ αλλα ακομα κρατιεμαι. Δυστυχως δεν καταφερα να παω χθες κτηνιατρο. ξερει κανεις για 9 κιλα ποσο φλαζιλ πρεπει να δωσω; ποσα ml;;;
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
εμενα συνοδευοταν και απο εμετο...1 μερα μας κρατησε..δεν εδωσα τιποτα..αλλα πλεον αρχισα να αμφιβαλω για αυτα τα κοκκαλα
 


sofoulita

Member
6 Δεκεμβρίου 2010
5
0
41
ARTA
Γειά σας παιδιά. Σήμερα το μεσημέρι μετά από το φαγητό το σκυλάκι μου (είναι 9 μηνών) είδα ότι έκανε κακά μαζί με αίμα, το αίμα είχε και βλένα. Μετά έκανε άλλες 3 φορές και ήταν διάρροια με αίμα. Το θέμα είναι ότι η κτηνίατρος ανοίγει αύριο το απόγευμα και εγώ είμαι μέσα στο άγχος...Δεν έχω ούτε το κινητό της...Εγώ δεν έχω δώσει ποτέ χάπι για τα παράσιτα παρά μόνο την αλοιφή της banmith...δεν ξέρω καν αν κάνει την ίδια δουλειά με το χάπι. Την αλοιφή έχω 3-4 μήνες να της την δώσω και φοβάμαι μην οφείλεται σε αυτό. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ ας βοηθήσει....
Ξέχασα να αναφέρω ότι το σκυλί έχει όρεξη κανονικά παίζει κτλ Φαγητό και νερό να της δώσω ή όχι;
 
Last edited: