Αγορά Μαλινουά


Lina84

Member
6 Μαρτίου 2013
11
0
Βρίσκομαι σε αναζήτηση κουταβιού μαλινουά και βλέπω πως δεν υπάρχουν αρκετά εκτροφεία στην Ελλάδα. Θα μπορούσατε να μου συστήσετε κάποια καλά εκτροφεία τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό?
 


Lina84

Member
6 Μαρτίου 2013
11
0
Να σας πω πως από τη συγκεκριμένη φυλή δεν έχω καμιά εμπειρία και δυσκολεύομαι πάρα πολύ να βρω την οποιαδήποτε πληροφορία για γέννες σε όλη την Ευρώπη, αλλά και την Ελλάδα. Μάλλον τα ροτβάιλερ (φυλή που είχα) είναι αρκετά πιο δημοφιλής φυλή.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Βρίσκομαι σε αναζήτηση κουταβιού μαλινουά και βλέπω πως δεν υπάρχουν αρκετά εκτροφεία στην Ελλάδα. Θα μπορούσατε να μου συστήσετε κάποια καλά εκτροφεία τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό?
,,
αφου ενα κουταβι θες να παρεις τι τα θες τα πολλα εκτροφεια μαλινουα ,,?? για να χασεις το μπουσουλά..?? οσα λιγοτερα ειναι τοσο το καλυτερο γιατι προσεχουν να εχουν ολοι ποιοτητα και φερεγγυοτητα,,,...
 


Lina84

Member
6 Μαρτίου 2013
11
0
Δυστυχώς ο μοναδικός Έλληνας εκτροφέας που επικοινώνησα έχει κλεισμένα όλα τα κουτάβια του (θηλυκά) για τις 2 γέννες που αναμένεται να κάνει μέχρι το καλοκαίρι. Οπότε μάλλον οι επιλογές μου περιορίζονται.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
ο ξακουστος δημητριου ειναι αυτος ο ενας,,?? ==)) ολλο και καποιοι θα βρεθουν να σου προτεινουν και καποιον αλλο,, ηταν και μια γυναικα εκτροφεας,,,
 


Lina84

Member
6 Μαρτίου 2013
11
0
Όχι, με αυτόν που αναφέρεις μίλησα τώρα. Και μου είπε πως θα έχει γέννα αρχές Μάη. Πάντως για να είμαι ειλικρινής θα προτιμούσα να πάρω το κουτάβι από κάποιον λιγότερο επαγγελματία, πιο "μερακλή".
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Όχι, με αυτόν που αναφέρεις μίλησα τώρα. Και μου είπε πως θα έχει γέννα αρχές Μάη. Πάντως για να είμαι ειλικρινής θα προτιμούσα να πάρω το κουτάβι από κάποιον λιγότερο επαγγελματία, πιο "μερακλή".
,,
εγω τον συγκεκριμενο δεν τον ξερω αλλα εχει βγαλει καλο ονομα,,, εχουν παρει καποιοι απο εδω απο αυτον,,, ευχαριστημενοι ειναι,, και μετα την πωληση ειναι διπλα τους,,,, αλλα αναλογα τη γεννα που κανει εχω ακουσει οτι εχει και προσγειωμενες τιμες αλλα και απογειωμενες,,, παντως θες εκτροφεα να ειναι διπλα σου συνεχως να σε συμβουλευει γιατι τα μαλινουα ειναι πολυ δυσκολα στην εκπαιδευση τους,,, πρεπει να σου πει ο εκτροφεας πολυ βασικα και χρησιμα για την συγκεκριμενη ρατσα,,, γιατι ειναι και λιγο υπερκινητικα,,,, μαλλον πολυ θα ελεγα απο οσα εχω δει,,,
 


evaki88

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2012
240
3
Kifisia athens
μην παρεις απο τον Δημητριου. Απο εκει πηραμε και εμεις τον δικο μας και...αυτο μπορω να πω μονο. Τα υπολοιπα αν θες σε πμ.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
μην παρεις απο τον Δημητριου. Απο εκει πηραμε και εμεις τον δικο μας και...αυτο μπορω να πω μονο. Τα υπολοιπα αν θες σε πμ.
,,
τεσπαντων μολις δουν το θεμα σου και αλλοι κατοχοι μαλινουα σημερα αυριο θα πεταχτουν και θα πουν και αυτοι την εμπειρια τους απο πρωτο χερι με τους διαφορους εκτροφεις της συγκεκριμενης ρατσας,,, τωρα αν ενα καλο ονομα χθες εγινε κακο σημερα ,, που πως ποτε και γιατι αραγε,,,, εγκω τουριστας ντεν κσερει ==))
 


evaki88

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2012
240
3
Kifisia athens
ferozasea μπορει να πεταχτει οποιος θελει και να πει οτι θελει..Την ασχημη μου εμπειρια με εναν εκτροφεα μπορω να τη πω οπου θελω εφοσον εχουμε δημοκρατια.. Οπως λεμε για τους καλους, μπορουμε να λεμε και για τους κακους..Εχεις παει εσυ προσωπικα να δεις πως τα εχει τα σκυλια του? (Και δεν ειμαι η μονη που εχει ασχημη εμπειρια μαζι του αλλα ημουν απειρη επι του θεματος οταν καναμε την αγορα..)
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
δεν ξερω απο που θα το παρεις αλλα διαβασε καλα τι εστι μαλινουα πριν παρεις και προσπαθησε να δεις και κανενα απο κοντα..
 


evaki88

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2012
240
3
Kifisia athens
δεν ξερω απο που θα το παρεις αλλα διαβασε καλα τι εστι μαλινουα πριν παρεις και προσπαθησε να δεις και κανενα απο κοντα..
συμφωνω με τον Τασο.. Τα μαλινουα ειναι αρκετα δυσκολη φυλη, χρειαζονται απαραιτητα εκπαιδευση βασικης υπακοης και φυλαξης και επειδη ειναι εξουσιαστικα ειναι επικινδυνο να χασεις το μετρο..Αν εχεις ορεξη και μερακι να ασχοληθεις με την φυλη, παρε εναν τετοιο συντροφο. Αν εισαι 50-50, καλυτερα αφησε το..
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
δεν θεωρω απαταιτητη την εκπαιδευση τουλαχιστον στην φυλαξη για βυ ενταξει.
θεωρω απαραιτητη την εκπαιδευση του ανθρωπου που θα παρει μαλινουα
οπως ειπε και το εβακι δεν υπαρχει 50/50 σε μαλινουα ουτε το θελω 50/50 ουτε και ειναι 50%καλο και 50%κακο σκυλι.
δες πρωτα αν το (αντεχεις) για να σε αντεξει και αυτο
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
μαλινουα ανεκπαιδευτο ισον προβλημα.
το θεμα ειναι ξερεις τι εστι μαλινουα?
κ επισης γιατι το θες.εκτροφεια υπαρχουν πολλα,αλλλα η διαφορα απο μαλι σε μαλι ειναι τεραστια.

υγ.μη παρεις απο ελλαδα.εκτος αν ξερεις πολυ καλα απο που θα το παρεις
 








Lina84

Member
6 Μαρτίου 2013
11
0
Καταρχήν το κουτάβι το θέλω γιατί θα ασχοληθώ η ίδια με την εκπαίδευση. Οπότε τα περί απαιτητικής ράτσας τα προσπερνώ, μιας και θέλω να του βγάλω το 100%. Και βασική θα κάνει και δαγκώματα, και φύλαξη χώρου και σωματοφυλακή. Το θέμα μου είναι από πού βρε παιδιά. Εκεί προβληματίζομαι και εκεί περιμένω την πολύτιμη βοήθεια κάποιων από εδώ μέσα...
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Καταρχήν το κουτάβι το θέλω γιατί θα ασχοληθώ η ίδια με την εκπαίδευση. Οπότε τα περί απαιτητικής ράτσας τα προσπερνώ, μιας και θέλω να του βγάλω το 100%. Και βασική θα κάνει και δαγκώματα, και φύλαξη χώρου και σωματοφυλακή. Το θέμα μου είναι από πού βρε παιδιά. Εκεί προβληματίζομαι και εκεί περιμένω την πολύτιμη βοήθεια κάποιων από εδώ μέσα...
..
για δες το βιντεακι που εχει ο superman για την δικια του μαλινουα,,

σιγουρα εχει ασχοληθει πολλες ωρες για να το καταφερει αυτο,, και ισως και πολλα αλλα που δεν φαινονται εδω,,

belgian malinois - YouTube
 


raven

Well-Known Member
24 Μαϊου 2011
96
54
Κομοτηνή
Καταρχήν το κουτάβι το θέλω γιατί θα ασχοληθώ η ίδια με την εκπαίδευση. Οπότε τα περί απαιτητικής ράτσας τα προσπερνώ, μιας και θέλω να του βγάλω το 100%. Και βασική θα κάνει και δαγκώματα, και φύλαξη χώρου και σωματοφυλακή. Το θέμα μου είναι από πού βρε παιδιά. Εκεί προβληματίζομαι και εκεί περιμένω την πολύτιμη βοήθεια κάποιων από εδώ μέσα...
Καλημερα!
Μιας και εχω μια ιδιαιτερη ευαισθησια με τα μαλινουα...πειραζει να ρωτησω την προηγουμενη σου εμπειρια με σκυλια; εννοω απο φυλες και ενασχοληση σου σε καποιο τομεα;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf