Ακρατεια


Kabamaru

Member
19 Μαϊου 2018
7
29
45
Καλησπερα σας
Η τρουφιτσα μου ειναι εναμισι ετους και δεν την εχω στειρωσει ακομη. Ειναι πολυ δραστηρια και κοινωνικοποιημενη με σκυλια και με ανθρωπους...τις τελευταιες 10 μερες ομως εχουμε ενα προβληματακι μετα που γυρισαμε απο διακοπες που την ειχα ελευθερη σε πολυ μεγαλο κτημα και πηγαιναμε και θαλασσα.Μια με δυο(πιο σπανια) φορες τη μερα τις φευγουν σταγονες ουρα, οχι πολλες αλλα οχι και λιγες, το καταλαβαινει τοτε και γλειφει το πιπι της και σταματαει η ακρατεια. Αυτο συνηθως οταν ειναι κινητικη, δηλαδη στη βολτα συνηθως η στο παιχνιδι.Πηγαμε στην κτηνιατρο μας και εδωσε αντιβιωση augmentin 625 μισο καθε δωδεκα ωρες μηπως ειναι ουρολειμωξη για τρεις μερες αρχικα. Την τεταρτη μερα δεν ειχε σταματησει αυτο και η κτηνιατρος ειπε αλλες 3 μερες (μια μερα διακοπη). Παλι δεν σταματησε και η κτηνιατρος μας εδωσε την κλινικη τροφη urinary της royal canin αλλα δεν βλεπω προκοπη (την τρωει τρεις μερες τωρα)...
Γενικοτερα η διαθεση της ειναι τελεια χωρις αλλα σημαδια προβληματος και η ορεξη της μεγαλη αλλα η γιατρος μας ειπε μονο αυτη την τροφη να τρωει, ουτε καν αλλη λιχουδια για 5 μερες που θα την ξαναδει...

Αν εχετε καποια παρομοια εμπειρια η καποια συμβουλη θα την εκτιμουσα γιατι εχω ανησυχησει αρκετα,

Ευχαριστω πολυ
 
Last edited:


Solvap

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2018
167
250
Θα έλεγα να μετρήσετε το σάχαρό της για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο διαβήτη...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf