Αλλαγή ξηράς τροφής (english bulldog)


Mporidou

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2021
48
36
26
Καλησπέρα σας.... Θέλουμε να αλλάξουμε τροφή στην μικρή μάγια είμαι ανάμεσα στην pro plan :
Σύνθεση:
Αρνί (20%), Αφυδατωμένη πρωτεΐνη πουλερικών, Αραβόσιτος, Ρύζι (10%), Άλευρο σόγιας, Ζωικό λίπος, Αποξηραμένος πολτός τεύτλου, Υδρολυμένες πρωτεΐνες, Άλευρο γλουτένης αραβοσίτου, Αποξηραμένο αυγό, Σιμιγδάλι αραβοσίτου, Ανόργανα άλατα, Ιχθυέλαιο, Αποξηραμένο πρωτόγαλα (0.1%).

Πρόσθετα:
Διατροφικά πρόσθετα:
IU/kg: Βιτ. A: 28 000, Βιτ. D3: 910, Βιτ. E: 200, mg/kg: Βιτ C: 120, Μονοένυδρος θειικός σίδηρος: 230, Άνυδρο ιωδικό ασβέστιο: 2.9, Πενταένυδρος θειικός χαλκός: 46, Μονοένυδρο θειικό μαγγάνιο:110, Μονοένυδρος θειικός ψευδάργυρος: 390, Σεληνιούχο νάτριο: 0.27.
Τεχνολογικά πρόσθετα: mg/kg: Μπεντονίτης (άργιλος): 6 000, Εκχυλίσματα τοκοφερόλης από φυτικά έλαια: 54

Αναλυτικά Συστατικά: Πρωτεΐνες: 30.0%, Περιεκτικότητα σε λιπαρές ουσίες: 19.0%, Ακατέργαστη τέφρα: 7.7%, Ακατέργαστες διατροφικές ίνες: 2.5%.




Μετά είδα και την belcando Συστατικά: Φρέσκο κρέας αρνιού, συκώτι, πνεύμονας (Σύνολο: 30 %), Ρύζι (30 %), Αλεύρι βρώμης για ζωοτροφές, Πρωτεΐνη αρνιού αποξηραμένη (10 %), Πρωτεΐνη πουλερικών με χαμηλή περιεκτικότητα τέφρας αποξηραμένη (7,5 %), Aφυδατωμένα ψάρια ωκεανού (3,5 %), Πούλπα αποξηραμένων τεύτλων αποσακχαροποιημένη, Αυγά αποξηραμένα, Ζελατίνη υδρολυμένη (2,5 %), Ζύμη ζυθοποιίας αποξηραμένη (2,5 %), Αποξηραμένοι λοβοί χαρουπιών, Λίπος πουλερικών, Φυτικά έλαια (λάδι φοίνικα, λάδι καρύδας), Καρποί Chia (1,5 %), Συκώτι πουλερικών υδρολυμένο, Χλωριούχο νάτριο, Χλωριούχο κάλιο.
Παρακαλώ βοηθήστε με ψάχνω μια τροφη καλή και φυσικά να είναι κια λίγο οικονομική την συγκεκριμένη στιγμή για την τσέπη μου.. Τώρα τρώει mera dog αλλά δεν μ αρέσει καθόλου το τρίχωμα της ούτε τα κακά της [συγνώμη για το σεντόνι]
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Αν θέλεις τροφή με αρνί, δοκίμασε αυτήν: Brit Care Adult Medium Lamb & Rice 12kg
Την τρώνε με όρεξη, λίγα κόπρανα, η τρίχα γυαλίζει και όλα καλά. Την δίνει εναλάξ με μία που έχει σολομό και ρέγγα - πάλι της Brit care.
Θεωρώ ότι για την ποιότητά της είναι πολύ οικονομική. Εγώ παίρνω 12 κιλά με 49€ και με σολομό - 54€
 


Mporidou

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2021
48
36
26
Αν θέλεις τροφή με αρνί, δοκίμασε αυτήν: Brit Care Adult Medium Lamb & Rice 12kg
Την τρώνε με όρεξη, λίγα κόπρανα, η τρίχα γυαλίζει και όλα καλά. Την δίνει εναλάξ με μία που έχει σολομό και ρέγγα - πάλι της Brit care.
Θεωρώ ότι για την ποιότητά της είναι πολύ οικονομική. Εγώ παίρνω 12 κιλά με 49€ και με σολομό - 54€
Η μάγια είναι 7.5 μηνών νομίζω δεν κάνει να της δώσω ακόμη για adult.. Δεν ξέρω ακόμη τι να διαλέξω είμαι σε δίλημμα
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3