Αμπούλα και ανχος;


Chatzos

New Member
28 Δεκεμβρίου 2020
2
0
24
Καλησπέρα σας έχω ένα σκυλάκι 1.5 έτους και έχω ένα θέμα από όταν τον πήρα κάθε μήνα που έβαζε την αμπούλα του ήταν σε μια κατάσταση σοκ (σάλια , δεν καθόταν πουθενά ).Τον είχα παρατηρήσει δεν την εγληψε τπτ .Ξέρετε τι μπορεί να ειναι
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
930
27
Καλησπέρα σας έχω ένα σκυλάκι 1.5 έτους και έχω ένα θέμα από όταν τον πήρα κάθε μήνα που έβαζε την αμπούλα του ήταν σε μια κατάσταση σοκ (σάλια , δεν καθόταν πουθενά ).Τον είχα παρατηρήσει δεν την εγληψε τπτ .Ξέρετε τι μπορεί να ειναι
Ο κτηνιατρος τι λεει γι αυτο? Σε καποια σκυλια, ορισμενες αμπουλες μπορει να προκαλεσουνε τετοιες παρενεργειες. Αν επιτρεπεται, ποια αμπουλα του βαζεις τωρα? Εχεις δοκιμασει καποια αλλη, και αν ναι, εκανε τα ιδια με αυτη?
 


Chatzos

New Member
28 Δεκεμβρίου 2020
2
0
24
Ο κτηνιατρος τι λεει γι αυτο? Σε καποια σκυλια, ορισμενες αμπουλες μπορει να προκαλεσουνε τετοιες παρενεργειες. Αν επιτρεπεται, ποια αμπουλα του βαζεις τωρα? Εχεις δοκιμασει καποια αλλη, και αν ναι, εκανε τα ιδια με αυτη?
Ο κτηνίατρος μας ρώτησε πόσο καιρό τον πειράζει και τον έχουμε ξαναδεί με την ίδιο συμπεριφορά .Είναι ακριβώς όπως όταν μαπιενι σε αμάξι πολλά σάλια και δεν κάθεται με τπτ η αμπούλα που χρησιμοποιήσουμε είναι η vectra
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
930
27
Ο κτηνίατρος μας ρώτησε πόσο καιρό τον πειράζει και τον έχουμε ξαναδεί με την ίδιο συμπεριφορά .Είναι ακριβώς όπως όταν μαπιενι σε αμάξι πολλά σάλια και δεν κάθεται με τπτ η αμπούλα που χρησιμοποιήσουμε είναι η vectra
Διαβασε εδω: Σας έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο;
 


ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
Αν το παθαίνει μόνο όταν του βάζεις την αμπούλα ή και πιο πριν που την δει ή ακούσει το τσακ και του περνάει σε μισή ώρα το πολύ, είναι άγχος το παθαίνουν μερικά σκυλάκια. Εννοείται την βάζεις ψηλά και στο κέντρο να μην φτάνει να την γλείψει.

Αν παθαίνει αυτό και όχι πιο μετά που σημαίνει πως τον πειράζει το φάρμακο. Μπορείς να τον αποσπάσεις ώστε να την ξεχάσει πιο γρήγορα.