Αναζήτηση Εκτροφέα


Ntemis

New Member
14 Απριλίου 2018
4
3
29
Καλησπέρα σας! Είχα ξαναγράψει στο φόρουμ Πριν δύο χρόνια ζητώντας συμβουλές για να προετοιμάσω το σπίτι πριν την άφιξη ενός αδέσποτου που είχα υιοθετήσει με την κοπέλα μου. Δυο χρόνια αργότερα και έχοντας πλέον δύο αδεσποτακους στο σπίτι αποφασίσαμε να πάρουμε κι ενα καθαρόαιμο. Θέλουμε να βρούμε εκτροφεα στην Κρήτη ώστε να έχουμε πιο καλή επαφή μαζί του γιατί όταν παίρνεις ένα κουταβάκι ουσιαστικά γίνεσαι οικογένια με τον εκτροφέα. Δεν έχουμε καταλήξει ακόμα σε ράτσα και θέλω αν μπορείτε να μου πείτε αν ξέρετε κάποιον εκτροφέα στην Κρήτη ή αν υπάρχει κάπου μια λίστα ώστε να ξέρουμε σε τι ρατσες να εστιάσουμε. Το κουταβάκι δεν το θέλουμε άμεσα. Θέλουμε να βρούμε πρώτα την κατάλληλη ράτσα και να την μελετήσουμε. Στο μυαλό μας έχουμε ότι το κουταβάκι θα το πάρουμε του χρόνου ώστε να έχουμε αρκετό χρόνο να κάνουμε το "διάβασμα" μας.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Πάντως και τότε που μπήκες για συζήτηση φίλε @Ntemis και ήθελες συμβουλές και ενημέρωση γενικώς, δεν την έκανες ποτέ. Μόνοι μας τα'παμε, μόνοι μας τ'ακούσαμε!
 


Ntemis

New Member
14 Απριλίου 2018
4
3
29
Πάντως και τότε που μπήκες για συζήτηση φίλε @Ntemis και ήθελες συμβουλές και ενημέρωση γενικώς, δεν την έκανες ποτέ. Μόνοι μας τα'παμε, μόνοι μας τ'ακούσαμε!
Τι εννοείς "μόνοι μας τα παμε, μόνοι μας τα ακούσαμε"; Είχα διαβάσει μερικά λινκ, που μου είχες δώσει εσυ από ότι βλέπω, και μου κάλυψαν πολλές απορίες και τα παιδιά από την φιλοζωική. Τι άλλο δηλαδή περίμενες να κανω;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Το φόρουμ, δεν είναι χρυσός οδηγός!
Μπαίνεις, ρωτάς, σου λένε την γνώμη τους, λες την δική σου.
Επιστρέφεις κάποια κοντινή στιγμή, να πεις τελικά που κατέληξες.
Ετσι όπως θα το συζητούσες και face to face με την παρέα σου.
Και γενικά, να συνεχίσεις να συμμετέχεις, προσφέροντας κι εσύ με την σειρά σου.
Θα μου πεις...υποχρεωτικό είναι;
Όχι βέβαια. Αλίμονο.
Αλλά εμένα προσωπικά, με αποτρέπει από το να ξαναδώσω σημασία στο επόμενο θέμα σου δύο χρόνια μετά, όπου και πάλι ζητάς υπηρεσίες καταλόγου.

Το ερώτημα δε "Πείτε μου τι εκτροφεία έχει η Κρήτη γενικώς. Σκύλος να 'ναι κι ότι να 'ναι" δεν περιγράφεται καν.
 


Ntemis

New Member
14 Απριλίου 2018
4
3
29
Το ερώτημα δε "Πείτε μου τι εκτροφεία έχει η Κρήτη γενικώς. Σκύλος να 'ναι κι ότι να 'ναι" δεν περιγράφεται καν.
Κανω αυτήν την ερώτηση ώστε να δούμε τι επιλογές έχουμε, να μελετήσουμε τις ρατσες και να δούμε ποια ταιριάζει περισσότερο στον τρόπο ζωής μας. Αν είχα το σκεπτικό με το οποίο με παρουσιάζεις εσύ θα μπορούσα πολύ εύκολα να δώσω 100€ και να πάρω έναν σκύλο από petshop Χωρίς να με νοιάζει το από που προέρχεται.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf