Αναζήτηση εκτροφείου Yorkshire Terrier


markito

Active Member
10 Ιουνίου 2021
28
10
24
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα στο ενδιαφέρον φόρουμ σας! Ενδιαφέρομαι για αγορά γιορκι καθαρόαιμου.
Υπάρχει κάποια πρόταση κυρίως από Κρήτη αν γνωρίζεται? Και από υπόλοιπη Ελλάδα δεν έχω πρόβλημα αρκεί να είναι κάτι αξιόπιστο επειδή δεν θα μπορέσω να το δω αν είναι εκτός Κρήτης.
Ευχαριστώ!
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες markito!

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω κανένα εκτροφείο να σου προτείνω, ούτε στην Κρήτη ούτε και κάπου αλλού. Από την άλλη πως κρίνω εγώ το "αξιόπιστο" και το πως το κρίνεις εσύ, μπορεί να διαφέρουν πολύ!

Πιστεύω πως μια καλή αρχή θα ήταν να έριχνες μια ματιά στην προηγούμενη σελίδα, όπου αναφέρονται αρκετά εκτροφεία γιορκίων. Άρχισε να επικοινωνείς μαζί τους, ετοίμασε μια λίστα με ίδια θέματα που θέλεις να συζητήσεις με τον καθένα, και κάνε ένα πρώτο ξεσκαρτάρισμα. Αυτούς που θεωρείς ότι πληρούν τα κριτήριά σου, ξαναμίλησε μαζί τους, ει δυνατόν προσπάθησε και να αναθεωρήσεις το ταξίδι εκτός Κρήτης.
Νομίζω είναι σημαντικό να δεις τους χώρους και τους ανθρώπους, αν μη τι άλλο η εμπειρία θα σου φανεί χρήσιμη και σε μετέπειτα συζητήσεις με ανθρώπους που ίσως δε χρειαστεί να επισκεφτείς.

Ρίξε μια ματιά κι εδώ αν θες.
 
  • Like
Reactions: markito