Αναζητηση εμπιστο εκτροφειο Γερμανικων Λυκοσκυλων (German Shepherd)


25 Ιανουαρίου 2014
16
3
Γεια σας, τι κανουμε? Πρωτη φορα ειμαι σε αυτο στο φορουμ και βλεπω οτι ειναι πολυ ενεργο σε συγκριση απο τα αλλα!

Αναρωτιομουν αν καποιος απο εσας γνωριζει κανενα εμπιστο εκτροφειο που αναπαραγει καθαροαιμα (Με pedigree αν ειναι δυνατον) γερμανικα λυκοσκυλα στην Θεσσαλονικη?

Εδω και πολυ καιρο ψαχνω καποια εμπιστα εκτροφεια αλλα δυσκολα βρισκω ενα και φοβαμαι να μην πεσω σε... απατεωνα εκτροφεα που εχει πλαστα χαρτια, κτλ κτλ.

Ευχαριστω :)
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
γιατι ντε και καλα σελεμελεδικο λυκοσκυλο;
και τι ακριβως θες να κανεις με το σκυλο;
απο τον τροπο γραφης σου διακρινω οτι δεν εχεις και πολυ σχεση με το χωρο, οποτε θα σου προτεινα να πας σε μια εκθεση και εκει να δεις σκυλια και να μιλησεις με εκτροφεις να αρχισεις να καταλαβαινεις λιγα πραματα, να παρεις τηλεφωνα να δεις εκτροφεια..
 


25 Ιανουαρίου 2014
16
3
γιατι ντε και καλα σελεμελεδικο λυκοσκυλο;
και τι ακριβως θες να κανεις με το σκυλο;
απο τον τροπο γραφης σου διακρινω οτι δεν εχεις και πολυ σχεση με το χωρο, οποτε θα σου προτεινα να πας σε μια εκθεση και εκει να δεις σκυλια και να μιλησεις με εκτροφεις να αρχισεις να καταλαβαινεις λιγα πραματα, να παρεις τηλεφωνα να δεις εκτροφεια..
Θελω ενα γτ εδω και χρονια παντα ηθελα ενα. Συντροφια, εμπιστος, φυλακας, κτλ...
 






zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
σελεμελεδικο λυκοσκυλο
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Αυτο κ ο Κ9 για τις κορες...εισαι σε φορμα :D
Αν ελεγε απο Αθηνα πως θα το ονομαζες ομως;;;

Ον τοπικ
Καλως ηρθες στο φορουμ. Ο σωστος τροπος αποκτησης σκυλου ξεκιναει απο τον ΚΟΕ και ισως να "περναει" και απο τις εκθεσεις, σιγουρα ομως πρωτα "περναει" απο τους εκτροφεις.

Απο τα λεγομενα σου φαινεται οτι δεν εχεις εαφη με το χωρο, αυτο δεν ειναι κακο, θα σου προτεινα παντως να μεινεις στο φορουμ, να διαβασεις αρκετα, εχει πολυ ενδιαφεροντα θεματα, και μετα να επικοινωνησεις με τον ΚΟΕ για δηλωμενες γεννες. Επισης υπαρχει ειδικος ομιλος της φυλης αν δεν κανω λαθος οπου μπορεις να επικοινωνησεις κ με αυτους

Αρχικα κατσε στο φορουμ κ διαβασε ομως
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Μια καλή αρχή θα ήταν να μιλήσεις με εκτροφέα επάνω (γνωρίζω το Shepherdland της Βορεάδου & το Haus of Jackson, προφανώς υπάρχουν κι άλλα), να κανονίσετε όταν μπορεί να βρεθείτε και να σου λύσει όποια απορία (ξεκινώντας από το αν σου ταιριάζει αυτή η φυλή και μετά όλα τα υπόλοιπα -μη σου κακοφαίνεται)
Και για τα 2 εκτροφεία θα βρεις στοιχεία επικοινωνίας στο internet.
 


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Οποτε @thekillergreece κοβεσαι. Δε σου δινουμε σκυλο. Αντιο.



:LOL::LOL:

Ποια απαντηση θα σε ικανοποιουσε @Miniature Schnauzer;
Δεν εννοούσα ότι τον "κοβουμε" απλός δεν με ικανοποιησε πλήρως η απάντηση . :LOL: Μια καλή απάντηση θα ήταν (παράδειγμα μην παρεξηγηθεί κανείς) μου αρέσει η ρατσα , μένω σε περιοχή που το χρειάζομαι για φύλαξη , γνωρίζω την περιποίηση και την άσκηση που χρειάζονται και νομίζω πως είμαι έτοιμος να αποκτήσω ένα γπ:notworthy::ROFLMAO:
 


25 Ιανουαρίου 2014
16
3
Δεν εννοούσα ότι τον "κοβουμε" απλός δεν με ικανοποιησε πλήρως η απάντηση . :LOL: Μια καλή απάντηση θα ήταν (παράδειγμα μην παρεξηγηθεί κανείς) μου αρέσει η ρατσα , μένω σε περιοχή που το χρειάζομαι για φύλαξη , γνωρίζω την περιποίηση και την άσκηση που χρειάζονται και νομίζω πως είμαι έτοιμος να αποκτήσω ένα γπ:notworthy::ROFLMAO:
Ενταξει παιδια.. Δεν ηξερα οτι επρεπε να πω και αυτα, ειμαι καινουργιος στο φορουμ και συγγνωμη αν αποτομα εφτιαξα αυτο το thread.. Δεν ειναι σκοπος μου να παρω ενα σκυλο με το "ετσι απλα"...

Εχω ενα καλο χωρο και αυλη για να τρεχει και να παιζει, ζουμε σε μια πολυ ησυχη γειτονια, το θελουμε οχι απλα φυλακα ή να φυλαει σπιτι αλλα ως οικογενειακο μελος. Φυσικα εχω ακουσει για την περιποιηση που θα θελει, ειχα κανει επισκεψη και στο κτηνιατρειο για συμβουλες σε αυτην την συγκεκριμενη ρατσα και μου ειπε οτι πραγματικα θελει περιποιηση και αλλα.
 




Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Γνώμη μου είναι ότι ο πλέον κατάλληλος να πάρει συνέντευξη από τον υποψήφιο ιδιοκτήτη είναι αρχικά ο εκτροφέας της φυλής.
Αν κάποιος ξέρει άλλα εκτός από τα 2 που αναφέρθηκαν επάνω, ας τα πει.
 






Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Ενταξει παιδια.. Δεν ηξερα οτι επρεπε να πω και αυτα, ειμαι καινουργιος στο φορουμ και συγγνωμη αν αποτομα εφτιαξα αυτο το thread.. Δεν ειναι σκοπος μου να παρω ενα σκυλο με το "ετσι απλα"...

Εχω ενα καλο χωρο και αυλη για να τρεχει και να παιζει, ζουμε σε μια πολυ ησυχη γειτονια, το θελουμε οχι απλα φυλακα ή να φυλαει σπιτι αλλα ως οικογενειακο μελος. Φυσικα εχω ακουσει για την περιποιηση που θα θελει, ειχα κανει επισκεψη και στο κτηνιατρειο για συμβουλες σε αυτην την συγκεκριμενη ρατσα και μου ειπε οτι πραγματικα θελει περιποιηση και αλλα.
Μην το παίρνεις προσωπικά το είπα εντελώς φιλικά και συγγνώμη για την παρεξηγηση
 




cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Αυτο κ ο Κ9 για τις κορες...εισαι σε φορμα :D
Αν ελεγε απο Αθηνα πως θα το ονομαζες ομως;;;
ξερω γω, χαμουτζιδικο λυκοσκυλο; :LOL:
 
  • Like
Reactions: zenio


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Ξεκινανε απο τοσο οικονομικα ε;; Δεν εχω ασχοληθει με γπ αλλα οσα αγορια γνωριζω παντα ηθελαν εναν καποια στιγμη της ζωης τους. Ειναι μια απ τις δημοφιλεστερες ρατσες και ακριβως γιαυτο θελει ακομα περισσοτερη προσοχη ο εκτροφεας να ειναι Εκτροφεας. Εχω παραδειγματα φιλων που "καηκαν" και τελευταιο παραδειγμα ατομου που νομιζε οτι ηθελε γπ μια ζωη και μολις το πηρε καταλαβε οτι δεν ηταν ετσι τα πραγματα (καλα φανταζομαι εσεις θα εχετε αλλα τοσα και βαλε τετοια παραδειγματα) διαβασε θεματα εδωμεσα γιατι υπαρχουν παρα πολλα για την ρατσα, υπευθυνους τροπους αποκτησης σκυλου (σημαντικο!), ποση ωρα θα πρεπει να ασκειστε παρεα κτλ. Μπραβο που μπηκες πριν παρεις σκυλο παντως και ενδιαφερθηκες να μαθεις. Και δεν ησουν αλλος ενας θα γραψει πρωτο μνμα χαρουμενος οτι μολις ψωνισε απ τον "αντρεας κουταβακια" του fb:LOL:
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Καλως ηρθες φιλε!!!Ξεκαθαρα δεν εισαι ακομα ετοιμος για Γερμανικο ποιμενικο.Στις εκθεσεις και στα αλλα που ακουστηκαν,θα βρεις ενα σκυλο για αυτο που το θες.
 
  • Like
Reactions: ripper2.1


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Καλως ηρθες φιλε!!!Ξεκαθαρα δεν εισαι ακομα ετοιμος για Γερμανικο ποιμενικο.Στις εκθεσεις και στα αλλα που ακουστηκαν,θα βρεις ενα σκυλο για αυτο που το θες.
Ότι να ναι το μνήμα σου.
Ο φίλος το έγραψε ξεκάθαρα. Δεν ψάχνει για γερμανικό ποιμενικό. Για γερμανικό λυκόσκυλο ψάχνει.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Ότι να ναι το μνήμα σου.
Ο φίλος το έγραψε ξεκάθαρα. Δεν ψάχνει για γερμανικό ποιμενικό. Για γερμανικό λυκόσκυλο ψάχνει.
Και ομως για γερμανικα λυκοσκυλα τα πουλανε :D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.791
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf