Αναζητηση ρατσας


xristos30

Member
22 Φεβρουαρίου 2020
5
0
34
καλησπερα, ειμαι καινουργιος εδω αν και εχω διαβασει πολλα θεματα. θα ηθελα την γνωμη σας για αγορα σκυλου ( απο εκτροφειο)

εχω ενα σπιτι 54τμ με 17τμ αυλη. (ο σκυλος θα ζει μεσα στο σπιτι)

1)θελω εναν σκυλο συντροφιας αλλα να εχει κ το ενστικτο του φυλακα ( δεν ξερω αν το λεω καλα,απλα θελω αν μπει καποιος πχ να μας ληστεψει να μην κουναει την ουρα και του κανει χαρουλες )
2) να ειναι γυρω στα 40-50 κιλα
3) να μην χρειαζεται ιδιαιτερη ασκηση
4) θα προτιμουσα το προσδοκιμο ζωης να ειναι πανω απο 10 χρονια

δεν ειμαι εμπειρος αν και εχω ενα μικρο αδεσποτο και προσφατα απεβιωσε ενα chow chow που ειχα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Έτσι όπως τα γράφεις, καλό θα ήταν, να ξεκινήσεις από καμιά έκθεση του ΚΟΕ, να εντοπίσεις για αρχή, το "σχέδιο" του σκύλου, που θα σου κάνει κλικ. Αν συμβεί αυτό, εκεί επιτόπου, ρωτάς από ποιό εκτροφείο είναι και μαζεύεις όσες περισσότερες πληροφορίες μπορέσεις.

Ρίξε μια ματιά στο ημερολόγιο των εκθέσεων, να δεις αν και πότε σε εξυπηρετεί κάποια:
 


xristos30

Member
22 Φεβρουαρίου 2020
5
0
34
καλησπερα και ευχαριστω :) δεν βλεπω κατι για θεσσαλονικη εκτως αν δεν εχω ψαξει καλα. την πεμπτη θα παω σε εναν γνωστο εκτροφεα ενος φιλου να παρω μια γνωμη και να δω τι γινεται. οι ρατσες που με ενδιαφερουν ειναι γαλλικο μαστιφ ,ροτβαιλερ ισως και αμερικανικο ακιτα.. δεν ξερω αν εχω κανει σωστες επιλογες..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3