Αναποφάσιστος αγοραστής (Royal VS Orijen ή Acana)


peris

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2013
179
0
Πάτρα
Φίλε μου εγω στην αρχή έδινα acana και τώρα δίνω rοyal.Βέβαια είναι κουτάβι ακόμα και γιαυτό τον πήγα στην rc για να μην έχει πολυ πρωτείνη.Επειδή η acana και ακόμα πιο πολύ η Orijen έχουν πολύ πρωτείνη θέλει πολύ ασκηση το σκυλί για να την αφομοιώση ο οραγισμοσ και ένας λογος που έχουν μαλακά κόπρανα είναι αυτος.Οταν μεγαλώση θα του την αλλάξω σε acana,πιστεύω είναι πολύ καλή για ενήλικα σκυλιά αλλα θέλει πολυ "τρεξιμο' το σκυλί
 


w0lfcrY

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2010
111
1
Athens
Φίλε μου εγω στην αρχή έδινα acana και τώρα δίνω rοyal.Βέβαια είναι κουτάβι ακόμα και γιαυτό τον πήγα στην rc για να μην έχει πολυ πρωτείνη.Επειδή η acana και ακόμα πιο πολύ η Orijen έχουν πολύ πρωτείνη θέλει πολύ ασκηση το σκυλί για να την αφομοιώση ο οραγισμοσ και ένας λογος που έχουν μαλακά κόπρανα είναι αυτος.Οταν μεγαλώση θα του την αλλάξω σε acana,πιστεύω είναι πολύ καλή για ενήλικα σκυλιά αλλα θέλει πολυ "τρεξιμο' το σκυλί
Στην αναπτυξη της Doginas μου με τη Royal πραγματικά έπαθα πλάκα αν τη δέχεται θα μείνεις πλήρως ικανοποιημένος, επειδή έχω 2 σκύλες η μεγάλη μου (boxer 7 χρονών) την έιχα στην ανάπτυξη με Hills και δεν ενθουσιάστικα απο τα κόπρανα και την αφομοίωση. Οταν άλλαξε και αυτή σε Royal ήταν μεγάλη η διαφορά και ας έιχε ενηλικιωθει. Θα δώσω χρόνο στην Acana και αν δε μείνω ικανοποιημένος θα γυρίσω στη Royal γιατί αν δε της κάνει η Αcana που είναι πιο Light απο την Orijen σε πρωτεινη δεν θα υπάρχει λόγος δοκιμής και αυτής...είναι και ολίγον παλαβή η τιμή της. Γιαυτο ρώτησα αν τα αξιζει τα λεφτά της η Orijen ή τη πληρώνουμε σα μια ''ακριβή ΑCANA''...
 


Robin

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2013
217
2
Δυτική Μακεδονία
Διάβασα και το άλλο ποστ αλλά δεν κατάλαβα τελικα γιατί είναι καλύτερο οι τροφες με κιτρικο οξύ να φουσκώνει στο στομαχι του σκύλου και όχι στο πιάτο. Τελικά είναι καλύτερο τα αέρια που δημιουργούνται να είναι μέσα στο στομάχι και όχι στο πιάτο?
 


Recep

Member
5 Ιανουαρίου 2012
16
0
Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζοντας το ίδιο δίλλημα και διαβάζοντας στο Dry Dog Food Reviews | Dog Food Advisor διαπίστωσα πώς ο συγκεκριμένος φορέας κατατάσσει τις ξηρές τροφές σε ορισμένες κατηγορίες, με πολύ καλύτερη την acana σε σχέση με τη royal.

Δεδομένου και της σχετικά ιδίας τιμής στο εμπόριο, μόλις τελειώσει το 18κιλο royal, θα περάσω σταδιακά σε acana.
 








wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
εγω του δινω orijen.το μονο προβλημα ειναι πως τα κοπρανα μυριζουν υπερβολικα..(Παρολο που ειναι σκληρα).λεω να του παρω την acana που ειναι λιγο πιο φθηνη και εχουν ιδια φιλοσοφια με την orijen.Μηπως εχουν πολλη πρωτεινη??