Αναρρώνει και ψάχνει σπίτι


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Ένας κούκλος που εγκαταλείφθηκε στο βουνό να πεθάνει για καλή του τύχη όμως τον βρήκα και τον πήγα για εξετάσεις και έλεγχο τσιπ είναι απόλυτα υγιείς απλά μεγάλος σε ηλικία είναι 10 ευτυχώς είχε κατοχυρωμένο τσιπ με όνομα ιδιοκτήτη ο οποίος τώρα προφανώς δεν το θέλει όποτε κινήθηκε όλη η νόμιμη διαδικασία
 

Attachments



mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Πόσο μαλάκες ρε φίλεεε :mad:

Μπράβο σου που το μάζεψες το έρμο!
Και περισσότερα μπράβο για την "νόμιμη διαδικασία"!!! (y)
 
  • Like
Reactions: Orjo and Estranged




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Τυχερος που τον βρήκατε, ειδικα τωρα πριν χειμωνιασει πολυ!
Καλη αναρρωση στον κουκλο!
 
  • Like
Reactions: Orjo and Estranged


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Το τσιπ γράφει ότι είναι posavac hound λογικά λόγω ηλικίας δεν μπορούσε να κυνηγήσει
Ναι αλλά, μπας κι έχει εκτροφέα, που ίσως και να ήθελε να το περιθάλψει/γηροκομήσει;
Λέμε τώρα και καμιά βλακεία που και που, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
 
  • Like
Reactions: Estranged




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Ο κάθε παπάρας παρατάει ένα σκύλο, τον μαζεύει κάποιος, και έστω ότι έχει τσιπ όπως σε σένα καλή ώρα. Και μιλάς με τον παπάρα και τους λες "Βρήκα τον σκύλο σου" και σου λέει "Δεν τον θέλω".
Αυτό δεν ανήκει στην κατηγορία της εγακατάλειψης; Νομικά τι παίζει εδώ; Το σκυλί του ανήκει νομικά και έχει την ευθύνη του και αυτός απλά αποποιείται την ευθύνη;
Γιατί το φαινομενο "δεν τον θέλω, βγάλτε τα πέρα οι εθελοντές, ή βρείτε του σπίτι αλλιώς τον παρατάω" έχει παραγίνει.
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Από την στιγμή που δεν δήλωσε ότι το έχασε θεωρείται έγκαταλειψη επισεις του αφαιρείται η άδεια οπλοκατοχής και άδεια κυνηγιου ! Έγινε αυταπάγγελτα η μυνηση αλλά του έκανα και εγώ και ζητάω 30.000 ευρώ για να διασφαλιστεί η ευζωία του ζώου όπως και να πληρωθούν όλα τα έξοδα αν δεν βρεθεί ιδιοκτήτης θα πάει σε πανσιόν! Στο τηλέφωνο έλεγε συνεχεια εμείς γ….με στην Χαλκιδική όλες οι απειλές κατατέθηκαν και αυτές στην μυνηση
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Από την στιγμή που δεν δήλωσε ότι το έχασε θεωρείται έγκαταλειψη επισεις του αφαιρείται η άδεια οπλοκατοχής και άδεια κυνηγιου ! Έγινε αυταπάγγελτα η μυνηση αλλά του έκανα και εγώ και ζητάω 30.000 ευρώ για να διασφαλιστεί η ευζωία του ζώου όπως και να πληρωθούν όλα τα έξοδα αν δεν βρεθεί ιδιοκτήτης θα πάει σε πανσιόν! Στο τηλέφωνο έλεγε συνεχεια εμείς γ….με στην Χαλκιδική όλες οι απειλές κατατέθηκαν και αυτές στην μυνηση
Μπράβο, μπράβο, χίλια μπράβο! Πηγαινέ τον ... μέχρι να ματώσει!
Να το μάθουν και οι φίλοι του για να μην κάνουν τα ίδια.
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Τι να πω??? πολύ τυχερός ο σκυλάκος που έπεσε στα χέρια σας...και πολύ άτυχος ο μ..ας που έπεσε στα χέρια σας;)
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Εγώ δεν έχω σκοπό να κάνω πίσω ακόμα και αν χρειαστεί να δωσο 10.000 σε δικηγόρους μου φτάνει μόνο να φτύσει αίμα και να πληρώσει για το σκυλι ….δεν το περίμενε ότι θα βρεθεί ο σκύλος ήταν κοντά στην κορυφή του Σμόλικα έχει ρίξει και λίγο χιόνι χθες ήταν η τελευταία μας βολτα με τα σκυλιά εκεί ο καημένος ήταν μέσα σε μια τρύπα ανάμεσα από τα βράχια και έτρεμε η κόκα και ο κοντός με τραβούσαν προς τα εκεί γιατί πλέον τα βγάζω δεμένα βολτα τον βρήκα και τον κατέβασα ποιο χαμηλά για να μπορέσω να του δώσω νερο και ότι άλλο είχα μαζί μου όταν τον πήρα αγκαλιά έτσι όπως με κοιτούσε ορκίστηκα να βρω τον μαλακα που το άφησε όπως και έγινε
 




theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Σήμερα τον καλέσανε στο τμήμα και του επιβλήθηκε πρόστιμο 12.000 ευρώ και την Δευτέρα θα μάθουμε ποτέ θα γίνει και το δικαστήριο… αν δεν έκανα μήνυση θα περνούσε έτσι τουλάχιστον έκανα ότι μπορούσα
 








theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Σήμερα βγήκαν οι βιοχημικες και βγήκε θετικός σε λεισμανια ίσως τελικά γ αυτό τον άφησαν … ένας σκύλος σχεδόν σίγουρα από εκτροφείο εκπεδευμενος για κυνήγι σήμερα πήγε στο καταφύγιο !! Κρίμα που δεν έχω χώρο για άλλο σκύλο είναι πραγματικα υπέροχος..!
 

Attachments



theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Και ναι σήμερα έγινε το θαύμα ο κούκλος βρήκε σπίτι σε λίγες μέρες φεύγει για την καινούργια του οικογένεια στην Γερμανία όσο για τον ιδιοκτήτη έχει βάλει όποιον ξέρει και δεν ξέρει μήπως και καταφέρει να με κάνει να αποσύρω την μήνυση
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3