Ανθεκτικά κρεβάτια vol.2 / αναζήτηση σωτηρίας


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
527
287
25
instagram.com
Μιας και διαγράφηκε το post μου με το συγκεκριμένο τίτλο και δεν είχα αποθηκεύσει κάποιες απαντήσεις που μου άρεσαν. Ας ξανά θέσω το ερώτημα για ανθεκτικά κρεβάτια.

Λοιπόν,του Σκούμπι του αρέσει πολύ όταν βαριέται και έχει ενέργεια να τσακώνεται με το κρεβάτι του,έχουμε φτάσει σε σημείο να βήχει 8 η ώρα το πρωί γιατί του έκατσε μια κλωστή στο λαιμο.
Πέρα ότι το βανδαλιζει το κρεβάτι του,ο βλάκας το τρώει κι όλας(πολύ ενδιαφέρον η γέμιση των κρεβατιών). :ROFLMAO:
Επίσης αν δεν έχει κρεβάτι και τον βάλω στο crate μας ακούει όλη η πολυκατοικία. (HELP).
Αυτό το κρεβάτι που του έχω τώρα έχει μια τρύπα. ΝΑ. Με το συμπάθειο και έχω κάνει πατέντες με πετσέτες και σεντόνια ώστε να μη φτάνει το εσωτερικό του κρεβατιού.

Κάποιοι πρότειναν καλές λύσεις και κάποιες συγκεκριμένες προτάσεις σε συγκεκριμένα κρεβατάκια που τους βγήκαν καλά.
 
  • Haha
Reactions: Aliki V.


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
527
287
25
instagram.com
Όταν δεν είμαστε σπίτι είναι προφανώς χωρίς κρεβάτι στο crate. Αλλά επειδή δεν είμαστε σπίτι και ούτε μας ακούει ούτε μας μυρίζει πέφτει και κοιμάται στο πλαστικό. Μας τραμπουκιζει όταν είμαστε σπίτι όμως και θέλουμε να κάτσει λιγάκι στο crate γιατί κάνουμε δουλειές :ROFLMAO:
 






Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
255
41
Μην του πάρεις κρεβάτι καλε μέχρι να σταματήσει να τα τρώει. Δεν πειράζει καθολου. Εγώ δεν του έχω πάρει γιατί είναι αλιγατορας επίσης. Κοιμάται στο παχύ χαλι του σαλονιού,το οποίο μέχρι πολυ προσφατα έκανε απόπειρες να το φάει κ αυτο. Με πολύ κόπο και λιιιιιγο τραμπουκισμα,του το κόψαμε αυτο.
Crate μπαίνει μόνο με βάση,τπτ άλλο. έχει φάει κ την βάση λίγο αλλα ευτυχώς έχει σταματήσει να την τρώει.
Crate αν θες τον χώσεις για να κάνεις δουλειές,παιξτον πριν κ μετα βάλτον. Κ ας κλαίει όσο θέλει, ας σηκώσει την πολυκατοικία,ΜΗΝ κάνεις το τραγικό λαθος να του δώσεις την παραμικρή σημασία (τσισα,κακά εννοειται να έχει ξανθιά πριν). δώσε Κονγκ κλπ
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
527
287
25
instagram.com
@Sammie δε θα με αφήσει να κοιμηθώ ούτε το βράδυ :(
Του έχω ένα κρεβάτι μονό όταν είμαστε σπίτι και τον βλέπω.
Όταν δεν είναι κανείς σπίτι,προφανώς είναι στην βάση.
Και αυτό που του έχω τώρα το κρεβατομαξιλαρι επειδή το έχει τρυπήσει το έχω πατεντάρει με σεντόνια και καλύμματα. Και ήθελα να ξεφύγω από τη πατέντα να του πάρω ένα λιτό πιο ανθεκτικο,έστω για όταν είμαστε σπίτι να κάθεται ήρεμα στο crate ή να μπαίνει μόνος του
επίσης το κρεβάτι το έφαγε μετά από μεγάλη βόλτα :ROFLMAO:
 


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
255
41
δεν θα σε αφήσει να κοιμηθείς το βράδυ,πότε? αν είναι που ο σκυλουκος?
 


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
255
41
Ρε συ εγώ θα το έβγαζα κ αυτο το μπαλωμένο τώρα,φοβάμαι μην πνίγουν,πάνω στη λύσσα τους να καταπιουν ο,τι προλαβουν. Εγώ προτίμησα να μην του έχω κρεβάτι, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τώρα χρονισε κ ακόμα τρώει πολύ πράμα,ελπίζω φθινόπωρο να του πάρω κρεβάτι..
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
527
287
25
instagram.com
δεν θα σε αφήσει να κοιμηθείς το βράδυ,πότε? αν είναι που ο σκυλουκος?
Στο crate. Τώρα που έχει το κρεβάτι,του λέω το βράδυ 'πηγαινε στο κρεβάτι σου' και πάει στο crate και για να μαθαίνει να κρατιέται τον κλείνω,αν δεν αντέχει και δε μπορεί να κρατηθεί μου γαυγιζει του ανοίγω και τρέχει στην πάνα.
Αν δεν έχει το κρεβάτι ούτε να του κοιτάξει το crate.
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
527
287
25
instagram.com
Ρε συ εγώ θα το έβγαζα κ αυτο το μπαλωμένο τώρα,φοβάμαι μην πνίγουν,πάνω στη λύσσα τους να καταπιουν ο,τι προλαβουν. Εγώ προτίμησα να μην του έχω κρεβάτι, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τώρα χρονισε κ ακόμα τρώει πολύ πράμα,ελπίζω φθινόπωρο να του πάρω κρεβάτι..
Πφφφ,αυτό που πάνε να καταπίνουν ότι μπορούν,αυτή η χαζομαραααα..
Το πιο ανθεκτικό κρεβάτι το θέλω για να μην έχω τόσο ακραία την έγνοια του τι κάνει. Μιας και κάτι δύσκολο το αργεί λίγο οπότε θα τον προλαβαίνω.
 


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
255
41
λοιπόν με την τουαλέτα του σε έχει βολέψει αυτό το σύστημα? Δλδ πάει πανα κ μετα πάλι crate νανάκια? αν ναι,καλά είστε κ ας μην αλλάξουμε κάτι,μην χαλάσει κ η τουαλέτα.
απλά στο καινούργιο κρεβάτι που θα πάρεις σύντομα, μήπως να του το εβαζες μόνο ύπνο,να μην το έχει μέσα στην μέρα καθόλου.
Πολυ σε βοήθησα εν τω μεταξύ χαχαχα
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
527
287
25
instagram.com
λοιπόν με την τουαλέτα του σε έχει βολέψει αυτό το σύστημα? Δλδ πάει πανα κ μετα πάλι crate νανάκια? αν ναι,καλά είστε κ ας μην αλλάξουμε κάτι,μην χαλάσει κ η τουαλέτα.
απλά στο καινούργιο κρεβάτι που θα πάρεις σύντομα, μήπως να του το εβαζες μόνο ύπνο,να μην το έχει μέσα στην μέρα καθόλου.
Πολυ σε βοήθησα εν τω μεταξύ χαχαχα
Το έχει μέσα στην ημέρα γιατί πάει μόνος και αράζει,όταν είναι ανοιχτό το crate δε το τρώει όταν βαριέται σηκώνεται και τρώει εμάς. (Πέφτει το κόστος :ROFLMAO: )
Γενικά κρατιέται όλο το βράδυ και με το που ξυπνάω τον βγάζω βόλτα (τον έχω βάλει να ακολουθεί το δικό μου πρόγραμμα). Απλά αν το βράδυ πιει πολύ νερό,ε κάπου το βράδυ θα αρχίσει να μου σκούζει να του ανοίξω αχχαχα
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
527
287
25
instagram.com
Εντωμεταξυ είναι 6 μηνών ο δικός μου,έχω ακόμα πολύ δρόμο μέχρι να ηρεμήσει λίγο
 


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
255
41
Το έχει μέσα στην ημέρα γιατί πάει μόνος και αράζει,όταν είναι ανοιχτό το crate δε το τρώει όταν βαριέται σηκώνεται και τρώει εμάς. (Πέφτει το κόστος :ROFLMAO: )
Γενικά κρατιέται όλο το βράδυ και με το που ξυπνάω τον βγάζω βόλτα (τον έχω βάλει να ακολουθεί το δικό μου πρόγραμμα). Απλά αν το βράδυ πιει πολύ νερό,ε κάπου το βράδυ θα αρχίσει να μου σκούζει να του ανοίξω αχχαχα
να τη η λύση,τη βρήκαμε,για να μην σε ξυπναει! μη του δίνεις πολύ νερό βράδυ! είναι πολύ μπέμπης,αλλα τα παει μια χαρά με τουαλέτα, μπράβο
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
527
287
25
instagram.com
να τη η λύση,τη βρήκαμε,για να μην σε ξυπναει! μη του δίνεις πολύ νερό βράδυ! είναι πολύ μπέμπης,αλλα τα παει μια χαρά με τουαλέτα, μπράβο
Αν κλείσουμε τα μάτια στο ότι αστοχεί την 1 μέτρο πάνα :ROFLMAO: ναι τα πάει καλά
Ο γλυκούλης νομίζει ότι αν πατάρι με τα δύο μπροστά του πόδια την πάνα ότι κατουράει στην πάνα,αλλά κατουράει το παρκέ :ROFLMAO:
Προφανώς έχω ξεκαθαρίσει στο σπίτι μη τολμήσει να τον μαλώσει κανείς γιατί κατουράει στην πάνα ουσιαστικά,απλά λίγο άστοχα. Φαντάζομαι όταν σηκώνει πόδι τι θα γίνεται :ROFLMAO:
Εν τέλει υπάρχει κρεβάτι που να μη σκίζεται από αλιγάτορα;
 
  • Haha
Reactions: Mava and Sammie


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Εν τέλει υπάρχει κρεβάτι που να μη σκίζεται από αλιγάτορα;
Οχι. Οσο νωρίτερα το πάρεις απόφαση, τόσο γρηγορότερα θα ηρεμήσεις και θα σταματήσεις να το ψάχνεις :LOL:
 
  • Haha
  • Like
Reactions: Aliki V. and Ans








Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
527
287
25
instagram.com
κι εμείς που το πήραμε,τι πάθαμε??
Θα πάρω ένα από το chew proof τώρα που θα μπει το δώρο Πάσχα,να το κλαψω να ηρεμήσω.
Όταν ήταν τέρμα κουτάβι,που μύριζε γαλατάκι ακόμα,τράβαγε τα δικά μου μαξιλάρια από το κρεβάτι γιατί του έπαιρνα το δικό του. Και αφού το μαξιλάρι ήταν 3 φορές σαν αυτόν και καταλάβαινε ότι δε μπορούσε να το βάλει στο crate,τα έφτανε ως ένα σημείο του δωματίου και εγκατέλειπε την προσπάθεια και κοιμόταν πάνω στο μαξιλάρι στη μέση του δωματίου. Μετά από λίγο καιρό το crate άρχισε να κλείνει :ROFLMAO:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3