Αντιηλιακό για τη γούνα μας


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Λοιπόν τώρα που ανοίγει ο καιρός θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανένα αντιηλιακό σπρευ για τη γούνα του Dante (και όχι για τα ευαίσθητα ροζ σημεία) προκειμένου να μη γίνει ο κακομοιρούλης από black russian, red russian...:(
Η γούνα του το καλοκαίρι με τον ήλιο, δυστηχώς κοκκινίζει σε αρκετά σημεία:(
 






despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
Λοιπόν τώρα που ανοίγει ο καιρός θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανένα αντιηλιακό σπρευ για τη γούνα του Dante (και όχι για τα ευαίσθητα ροζ σημεία) προκειμένου να μη γίνει ο κακομοιρούλης από black russian, red russian...:(
Η γούνα του το καλοκαίρι με τον ήλιο, δυστηχώς κοκκινίζει σε αρκετά σημεία:(
κ αν κοκκινησει τι πειραζει?
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
κ αν κοκκινησει τι πειραζει?
Κι εγώ είχα την απορία.... πειράζει σε κάτι? ομορφος θα είναι με λίγες αντάυγεις...:p:p

σοβαρά τώρα, δεν ξέρω για τη συγκεκριμένη φυλή, αλλά άλλες που αλλάζουν συχνά τρίχωμα, τι πειράζει να "καούν" και μερικές τρίχες? υπάρχει περίπτωση να κάνει κακό στο σκύλο ο ήλιος ( με δεδομένο ότι υπάρχει πάντα σκιά και νερό και κάθετε στον ήλιο μόνο όταν γουστάρει να λιάζετε ο ίδιος?)
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Στην πραγματικότητα, ΟΧΙ. Δεν πειράζει.
Απλά εμείς είμαστε "ψωνάρες".
Φυσικά δεν πειράζει. Και μην νομίζεις πως ασχολούμαι με το σπρέυ σοβαρά (τρεις φορές βάλαμε πέρισι). Βλακείες είναι αυτά. Άσε που με το κοντίσιονερ που σου πρότεινα, φεύγουν οι κοκκινίλες τελείως.

Τα πραγματικά "ψώνια" δεν αφήνουν καν τον σκύλο να παίξει στον ήλιο.
Το βρίσκω εγκληματικό τελείως.

Εγώ θα έχω τον σκύλο να παίζει στον ήλιο (και ΜΕΣΑ στην θάλασσα), που να μου μεταμορφωθεί σε Irish Setter...
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
ε δεν νομιζω πια!τι ειναι ο σκυλος, η τζουλια αλεξανδρατου κ φοβαται μην της χαλασει το ντεκαπαζ απο τον ηλιο?
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
αντιηλιακό είναι αναγκαστικό για όλες τις άσπρες φυλές;
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Δεν ξέρω ΚΑΘΟΛΟΥ αν χρειάζεται στις λευκές φυλές...
Δεν νομίζω. Το μαύρο ξεθωριάζει στον ήλιο (αν και όχι πάντα, παίζει ρόλο το πάχος τις τρίχας).
 


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Πέραν της πλάκας, επειδή σκέφτομαι το καλοκαίρι (αν όλα πάνε καλά με τη μορφολογία του και δεν γίνει ψιλολελέκι) να τον κατεβάσω σε καμιά έκθεση, δεν θα έχει επίπτωση άμα φαίνεται ότι έχει ανταύγειες κόκκινες???
Και το standard θέλει οπωσδήποτε μαύρο μαλλί με λίγες γκρίζες ανταύγειες maximum...
Για να καταλάβετε πως ασχολούνται με τρίχες μια φορά μου γράψαν παρατήρηση σε έκθεση ότι το μαλλί του ήταν πολύ μαλακό...αν είναι δυνατόν(τον είχα λούσει την προηγούμενη...)
Και είναι απ' ότι διάβασα αρκετά συνηθισμένη διαδικασία σ' αυτή τη φυλή η χρήση αντιηλιακού όπου έχει ήλιο...;)

Dr Zhivago ποιο κοντίσιονερ λες???
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι σε άλλες φυλές το κοκκίνισμα του τριχώματος σε μάυρα σκυλιά, την περίοδο της αλλαγής τριχώματος βέβαια, θεωρείται πολύ θετικό στοιχείο...:rolleyes:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf