Αντιπαρασιτικο κολλαρο


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Καλημερα,εφερε ο αδερφος μου στον Ρουλη ενα αντιπαρασιτικο κολλαρο Prevendog ενω εως τωρα του βαζαμε το Scalibor που δεν τον ενοχλησε ποτέ και απο χθες που του το φορεσα ..βλεπω σημερα να ξυνεται συνεχεια στο λαιμο εκει που ειναι το κολλαρο,του το εβγαλα αμεσα και ηρεμησε,εχει κανεις καμια ιδεα τι σοι μαρκα ειναι αυτη και γιατι του δημιουργησε τετοια αντιδραση?
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
εγω το χρησιμοποιω συνεχως, μ΄αρεσει καλυτερα το χρωματάκι, γενικά έχει την ίδια συσταση με το scalibor. (δελταμεθρινη) οποτε η δραστικη ουσια μαλλον δεν ειναι το θεμα.
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
εγω το χρησιμοποιω συνεχως, μ΄αρεσει καλυτερα το χρωματάκι, γενικά έχει την ίδια συσταση με το scalibor. (δελταμεθρινη) οποτε η δραστικη ουσια μαλλον δεν ειναι το θεμα.
Tελικα το ξαναβαλαμε και του δημιουργησε πολυ κοκκινιλα στο λαιμο και εξανθηματα,ισως περιεχει και τιποτα αλλο γιατι το scalibor 5 μιση χρονια δεν του δημιουργησε προβλημα,ευτυχως το παρακολουθουσα γιατι ειχε ερεθιστει πολυ το δερμα του.Πεταχτηκε στο καλαθι των αχρηστων αμεσα.
 


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Tελικα για να ενημερωσω ολους σας το προβλημα το δημιουργησε το Prevendog,γεμισε πληγες στον λαιμο και πρεπει να ηταν και φαγουρα γιατι ξυνοταν και τα ματωνε,ευτυχως το βγαλαμε στις 3 μερες,το Scalibor το δεχεται χωρις προβλημα κανενα.
 
  • Like
Reactions: Try2CU


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
396
252
45
Tελικα για να ενημερωσω ολους σας το προβλημα το δημιουργησε το Prevendog,γεμισε πληγες στον λαιμο και πρεπει να ηταν και φαγουρα γιατι ξυνοταν και τα ματωνε,ευτυχως το βγαλαμε στις 3 μερες,το Scalibor το δεχεται χωρις προβλημα κανενα.
Κι εγω το πήρα κ δεν θα το ξαναπάρω.κάπου κάπου ξύνετε δεν του έκανε κοκκινίλες αλλά λίγο τον ενοχλεί.
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Κι εγω το πήρα κ δεν θα το ξαναπάρω.κάπου κάπου ξύνετε δεν του έκανε κοκκινίλες αλλά λίγο τον ενοχλεί.
Στον Ρουλη του πεταξε σπυρακια και ξυνοταν και κοκκινισε ολη η περιοχη στο κολλαρο.
 
  • Like
Reactions: Mava




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3