Απροοπτα στη βολτα

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.370
10.842
Εχουμε παει βολτα στην Παρνηθα σημερα και σε μια στροφη εμφανιζονται 3 σκυλια να τρεχουν και ακολουθει αυτοκινητο με τον ιδιοκτητη. Στην αρχη σκεφτηκα δλδ ποση βαρεμαρα! Αλλα τελικα μετα που μιλησαμε, σκεφτηκα γιατι οχι αν το εχουν μαθει και δεν αγχωνονται.
Ειναι παντως απροοπτο θεαμα.
Του ζητησα να τον βγαλω και φωτογραφιαView attachment 73594
Ενα μικρό σοκ το παθαίνεις αν τα δεις να τρεχουν καταπάνω σου....
Ζηλέψαμε παντως την βόλτα σας :)

• Love
Reactions: betty coltrane

Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.111
6.415
Γιατί καλέ; Τι το κακό έχει ο διάδρομος; :unsure:
Οτι κ για τους ανθρωπους. Αλλο να γυμναζεσαι στη φυση κ αλλο στατικα στο διαμερισμα/γυμναστηριο. Κ απο αποψη ασκησης, οχι μονο ευεξιας.

Κ μιας που το λεμε, αφου πηγε που πηγε ως εκει, τι εμεινε μες στο αμαξι; Μια χαρα βαρεμενο τον λες. Ας φορτωνε κ ενα ποδηλατο να το καβαλησει κ να συνοδευει τα σκυλια. Γι'αυτον, για να κουνηθει λιγο. Τα σκυλια τη βρηκανε την ακρη τους.

Ασχετο που κ εμενα με πιανει συγκρυο αν τον πετυχαινα στη στροφη :eek::LOL:

• Like
Reactions: betty coltrane

mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
29.456
17.866
Οτι κ για τους ανθρωπους. Αλλο να γυμναζεσαι στη φυση κ αλλο στατικα στο διαμερισμα/γυμναστηριο. Κ απο αποψη ασκησης, οχι μονο ευεξιας.
Δεν την έθεσα συγκριτικά την ερώτηση καλέ.
Διάδρομος ή φύση;
Μεμονωμένα. Σαν επιλογή. Είτε αθροιστικά με την φύση, είτε ως μόνη λύση.
Όπως και την πισίνα την θεωρώ καλή περίπτωση εκγύμνασης.
Όποιος τυχερός μπορεί να πάρει τα βουνά και τις θάλασσες, εννοείται με γειά του με χαρά του. Συγχρόνως όμως, μπορεί να πηγαίνει και γυμναστήριο :giggle:

Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.111
6.415
Δεν την έθεσα συγκριτικά την ερώτηση καλέ.
Διάδρομος ή φύση;
Μεμονωμένα. Σαν επιλογή. Είτε αθροιστικά με την φύση, είτε ως μόνη λύση.
Όπως και την πισίνα την θεωρώ καλή περίπτωση εκγύμνασης.
Όποιος τυχερός μπορεί να πάρει τα βουνά και τις θάλασσες, εννοείται με γειά του με χαρά του. Συγχρόνως όμως, μπορεί να πηγαίνει και γυμναστήριο :giggle:
Αι νόου, άι νόου. Δε διαφωνούμε.

• Like
Reactions: mareco

betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
4.028
9.868
44
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ε οκ, ο διαδρομος μου φαινεται α-φυσικος. Χοχο Δε μου φαινεται οτι συγκρινεται με την πισινα.

Η πλακα ειναι οτι εγω τον ρωτησα μονο αν αγχωνονται τα σκυλια και αυτος αρχισε να μου λεει οτι πηγε για τρεξιμο το πρωι (χωρις σκυλους απ οτι καταλαβα) και οτι εχουν πολλη ενεργεια και αλλα. Λες και τον κατηγορησα για βαρεμαρα :) παντως τα σκυλια ηταν κουλ. Ετρεχαν μπροστα του κυριως.

Ελπιζω να μην ειναι στο φορουμ ο ανθρωπος και δεν φτανει που τον εβγαλα φωτο, θα διαβασει να τον κραζω κι απο πανω!!

dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
807
2.825
Στην πρωινή βόλτα πέτυχα γνωστό με τον σκύλο του και πιάσαμε κουβέντα για το πρόσφατο περιστατικό με τον μαχαιρωμένο σκύλο στη Νίκαια και αυτά που ακολούθησαν. Όταν εξέφρασα την απορία μου για τον σουγιά που κουβαλούσε μαζί του στην βόλτα ο "πρωταγωνιστής" της ιστορίας, πήρα την απάντηση "πού το παράξενο; κι εγώ κουβαλάω, και πολλοί άλλοι που ξέρω".
Αυτό ....

Tania_C

Member
6 Ιουλίου 2020
6
26
34
Έχει τώρα κοντά 4 μήνες που βγαίνουμε βόλτα με τον Ερμή, έχουμε ξεκινήσει και εκπαίδευση και όλα καλά...Απρόοπτα είχαμε και εμείς, ζωή να έχουμε...! Ειδικά μια μέρα τα είχαμε μαζεμένα και εξηγώ...
1. Πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι, ο μεσιε μυρίζει χάμω έτοιμος να αφήσει το "δωράκι" του..Βλέπω από μακριά ένα pug λυτό να μας πλησιάζει και την κυρία να μιλάει στο κινητό αμέριμνη, της λέω ευγενικά 2-3 φορές να απομακρύνει τον σκύλο προσπαθώντας ταυτόχρονα ήρεμα να φύγουμε και εμείς, δε μου δίνει σημασία και το pug με ύφος Σταλόνε να πλησιάζει όλο και περισσότερο και το δικό μου το κουτάβι να τσιτώνει τρίχα λες και έκανε ισιωτική στη ραχοκοκαλια..! Ε δεν άντεξα, της φώναξα "μάζεψε τον επιτέλους!" και στράβωσε η μούρη της...
2. Τελειώνουμε την βόλτα μας και πάμε προς την πυλωτή της πολυκατοικίας μου να κάνουμε τις ασκήσεις μας..Εκεί που είμαστε στο "μπράβο κάτσε" ακούω μια φωνή απο το υπερπέραν "δεν επιτρέπεται να είσαι εδώ με το κοπρόσκυλο!!" Σηκώνω κεφάλι και βλέπω γιαγιά 80+ σχεδόν κρεμασμένη στα κάγκελα του μπαλκονιού της να φωνάζει με όση δύναμη της έχει αφήσει η δόλια ζωή...Προσπαθώ να της εξηγήσω ότι κάνουμε ασκήσεις και δεν λερώνει τον χώρο, ώσπου την βλέπω να κάνει κίνηση να πιάσει λεκάνη με νερό και να μουρμουράει "τώρα θα δεις, θα σου δείξω εγώ..." Ε πρωί πρωί, δεν είχα άλλα κουράγια για φωνές..
Αθώα κυρ Πρόεδρε, αθώα...!

• Like
  • Haha
Reactions: mareco and medusa

ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
797
1.403
τα πιάνει και σας μια ανεξηγητη εκρηξη ενεργειας στα πρωτα κρυα πρωτοβρόχια? Ενα πραγμα λες και αντι νερο ρίχνει απο τον ουρανο σπιντάκια?
Αν δεν το έγραφες θα νόμιζα πως ο δικός μου είναι μοναδική περίπτωση. Τρεις μέρες τώρα από turbo κινητήρας αυτοκινήτου έχει αναβαθμιστεί σε πυραύλο-κινητήρα με τετραπλά δοχεία ενέργειας. Δοκιμή δωρεάν σε όποιον θέλει να δοκιμάσει.

* Αν και δεν θα παραμείνει στα πρωτοβρόχια...

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.370
10.842
Πραγματικά από εκεί που ήταν κουλ τώρα η μύτη κάτω και σκανάρει όλο το χώρο
ο δικος σου ψαχνει για λευκη σκόνη μαλλον :p

Αν δεν το έγραφες θα νόμιζα πως ο δικός μου είναι μοναδική περίπτωση. Τρεις μέρες τώρα από turbo κινητήρας αυτοκινήτου έχει αναβαθμιστεί σε πυραύλο-κινητήρα με τετραπλά δοχεία ενέργειας. Δοκιμή δωρεάν σε όποιον θέλει να δοκιμάσει.

* Αν και δεν θα παραμείνει στα πρωτοβρόχια...
ναι καθε χρονο συμβαίνει....
νομιζω ως Μαη θα κανουμε και οι δυο σκι στον πεζοδρομο , καλα κουραγια. :LOL:

Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.111
6.415
Δροσιά παιδιά, επιτέλους δροσά.

Εμάς κρατάει μέχρι Απρίλιο περίπου.

Ενα πραγμα λες και αντι νερο ρίχνει απο τον ουρανο σπιντάκια?
Τι, δε ρίχνει;;;;

• Haha
Reactions: medusa

dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
807
2.825
Όμορφα σκηνικά προβλέπονται ...

- Πού είναι η μάσκα σας κύριε; Πρόστιμο...
- Ξέχασα να πάρω σακουλάκι και μάζεψα τα κακάκια του σκύλου μου με την μάσκα, τα πέταξα αυτούσια και κράτησα την μάσκα, αλλά δεν μπορώ να την φορέσω φυσικά, αλλά άμα θέλετε σας την δείχνω....

ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
797
1.403
.... κι από αύριο μάσκα και στην σκυλοβόλτα εντός πόλης, ε; (n)
Δεν θα το τηρήσω και θα δούμε αν θα αποφύγω τις διαμάχες.

* Με την λογική πως δεν κολλάνε τα παιδιά στα σχολεία και όσοι μετακινούνται με τα μέσα μαζικής μεταφοράς εγώ θα λέω πως τα σκυλιά δημιουργούν ασπίδα προστασίας. Μετρό στα 13 λεπτά αλλά διαταγή ( με απόφαση πρωθυπουργού :p ) για δρομολόγια στα 2 λεπτά καμία. Θλίβομαι όταν υποτιμούν τόσο πολύ την νοημοσύνη μας.

Στατιστικά Forum

Θέματα
31.770
Μέλη
18.609
Νεότερο μέλος
Grgs54