Απροοπτα στη βολτα

Tony91

Well-Known Member
9 Μαϊου 2019
92
80
29
Αθήνα
Και στη περιοχή μου από σκυλοκακακια γίνεται χαμός!! Κάθε φορά που βγαίνω ψάχνω να δω ποιος τα αφήνει να του ρίξω ξεχεσμα!
@medusa να σε ρωτήσω; Μένεις εκεί κοντά και βγαινετε Φιλοππάπου; Θέλω παρα πολύ να τον πάω τον δικό μου για περπάτημα και δε ξέρω αν θα φάω καμία καμπάνα αν έρθω από σεπολια με το αμαξι.

όσο για παραπάνω που λέγατε για τρέξιμο με σκύλο, αν δείτε έναν τρελό να τρέχει στο παράδρομο του κηφισου με ένα σκυλί εγώ θα είμαι

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.543
11.656
Και στη περιοχή μου από σκυλοκακακια γίνεται χαμός!! Κάθε φορά που βγαίνω ψάχνω να δω ποιος τα αφήνει να του ρίξω ξεχεσμα!
@medusa να σε ρωτήσω; Μένεις εκεί κοντά και βγαινετε Φιλοππάπου; Θέλω παρα πολύ να τον πάω τον δικό μου για περπάτημα και δε ξέρω αν θα φάω καμία καμπάνα αν έρθω από σεπολια με το αμαξι.

όσο για παραπάνω που λέγατε για τρέξιμο με σκύλο, αν δείτε έναν τρελό να τρέχει στο παράδρομο του κηφισου με ένα σκυλί εγώ θα είμαι
Εγω μένω Δάφνη και παμε με τον μικρο προς γραφειο Πετραλωνα με τα πόδια αρα ειναι στο δρόμο μας. Δεν το λες συντομο περιπατο ειναι 1 ωρα συνολικά το πηγαινε και αλλη μια επιστροφη, αλλάζω και δήμο, αλλα εχω χαρτι απο την εταιρεια και συμπληρωνω και μια αιτηση κωδικο 6 να ειμαι διπλα καλυμμένη.

Σκεψου και αλλες επιλογες, ακαδημια πλατωνος, πεδιο αρεως που λογικα πας πεζα χωρις κινδυνο να φας 300αρι.

• Like
Reactions: Tony91

betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
4.056
10.009
44
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Συναντησα πριν λιγο στο δρομο μια παλια μου μαθητρια.
Ποιο ειναι το απροοπτο; Οταν ηταν μικρουλα, αυτη και η αδερφες της ειχα τρομερη φοβια με τους σκυλους. Να εξαφανιζονται, να ανεβαινουν σε επιπλα κλπ.
Σιγα σιγα με το Σαντσιτο αρχισαν να συνηθιζουν. Και δεν αργησαν να μου ζηταν να τον φερνω να τον βλεπουν, χαιδευουν, παιζουν κλπ.
Ε, σημερα την ειδα να βγαζει βολτα το σκυλο τους <3. (Ενα ημιαιμακι διπλο <3<3)
Ολα τα ευσημα πανε στο καλυτερο σκυλουνι του κοσμου.
Της λεω, χρωστας στο Σαντσο, το ξερεις; Και μου ειπε οτι το ξερει. <3

sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.126
2.587
Αθήνα
Πρωί πρωί, χωρίς καφέ, δε θυμάμαι αν είχα πλύνει δόντια, γυαλί-μάσκα να κρύβει το γλαρό μάτι, μπλούζα με βρώμικές πατημασιές σκύλου (ναι, τι; Εσείς δηλαδή πως βγαίνετε έξω τέτοιες εποχές;;)
Διασταυρωνόμαστε με παππού 167 ετών περίπου και μου λέει "είστε πολύ γλυκιά κυρία". Είπα να τσιρίξω "δεσποινίς παρακαλώ, δε σας επιτρέπω" , αλλά θυμήθηκα ότι έχω να πάω κομμωτήριο από τον Ιούνιο κι ο άνθρωπος πολύ λογικά συμπέρανε ότι είμαστε συνομήλικοι.
Ρε, μιλάτε ρε, ποιοι ασχολιούνται με μαλλί εδώ μέσα, να πάμε μια βόλτα στο βουνό με το οξυζενέ, εχμ τα σκυλιά ήθελα να πω. Ή μήπως να παρακαλέσω τη FrenchieFan για ένα πάπι κατ και λίγη ρίζα;; :ROFLMAO::ROFLMAO:

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.543
11.656
Σημερα ειχαμε παει μια ομορφη χαλαρη βολτιτσα , το γκρεμλιν τα κλασσικα του μυριζε ανελυε μυρωδιες, ειχε βγαλει αφρους σαλια.... καποια φαση περναω εξω απο την πλατεια, κοσμος φουλ, ουρες ταχυδρομειο κ.τ.λ Αξαφνα μια κυρια καρφωνει το γκρεμλιν με τα ματια και βγαζει μια τσιριδα "Ιιιιιιιιιι" και κανει και την χαρακτηριστικη κινηση που βαζει τα χερια να καλυψει το στομα, μασκα δηλαδη . Κοσμος τρυγυρω γυριζει μας κοιταει.

Γυριζω και τι να δω.... την μαυρη μουρη με σαλια στη μυτη, αφρισμενο με σαλια στομα με 2-3 πουπουλα κολημμενα πανω στους αφρους! Το θεαμα παρεπεμπε σε σπλατερια, σκυλο killer περιστεριων :LOL:

Τα σκουπισα ενω παραλληλα ειχα διπλωθει απο τα γελια, ελεγα μην ανησυχειτε κολλησαν καπου στη βολτα..... Δε ξερω βεβαια κατα ποσο φανηκα πειστικη! :cool:

Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.145
6.474
Αχ τώρα που είπες διπλώθηκες στα γέλια, θυμήθηκα την προηγούμενη βδομάδα πώς μου κατέστρεψε όλη τη "μούρη" σε κλάσματα δευτερολέπτου.

Context: δουλεύω απ'το σπίτι με τηλε-εργασία, απόλυτα εξαρτημένη από το ίντερνετ, με το οποίο έχω τρομερό πρόβλημα από τα τέλη Οκτωβρίου.

Με τα πολλά μια μέρα που είχε παραγίνει όλο το θέμα, δεν έβρισκα κανέναν στο τηλεφωνικό κέντρο του παρόχου, αποφασίζω το μεσημέρι να πάω από ένα κατάστημα με ΠΟΛΛΑ νεύρα να διαμαρτυρηθώ. Παίρνω κ το μικρό μαζί γιατί είχα φάει όλο το πρωί να προσπαθώ να βρω μια άκρη (είχα προθεσμία) και δεν τον είχα βγάλει βόλτα κ μετά καπάκια είχα τηλεδιασκέψεις οπότε θα τον αργούσα υπερβολικά για βόλτα. Ε, πάμε στο κατάστημα, τα λέω αυστηρά κτλ., απαιτώ λύσεις κτλ., και πάω να βγω σοβαρή και αγανακτισμένη ακόμα, και...

Το κατάστημα είχε μεγάλη τζαμόπορτα, πολύ καλογυαλισμένη και... ο Άρης νόμισε ότι ήταν ανοιχτά και πάει και ρίχνει ένα μεγαλοπρεπές κουτουλίδι πάνω στην πόρτα πριν προλάβω να την ανοίξω. Και βάζω κάτι γέλια πανάθεμά τον, μου χάλασε όλη τη μούρη. Τρόμαξαν κ οι υπάλληλοι απ'το μπουπ με ρωτούσαν τι έγινε και τους εξηγούσα κλαμμένη από τα γέλια. So much for the toughness :ROFLMAO:

TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
422
475
24
Αυτο που εγινε σημερα θα ταιριαζε πιο πολυ στο νημα "Ενοχλησεις στη βολτα;" αλλα... Εχει κλειδωθει.

Τελος παντων, βγαινουμε σημερα με το ντομπερμαν (εε, τον ντελον θελω να πω) και κανουμε την 30λεπτη απογευματινη βολτα. στο γυρισμο λοιπον πετυχαινω μια κυρια που εχει ενα "σκυλι ρατσας" ετσι οπως το λεει εκεινη, αλλα κατα βαθος ειναι ενα "πεκινουα" απο byb, η οποια ειναι μεγαλης ηλικιας, δεν ξερει απο σκυλια, το λουρι που του εχει ειναι ενα μισοσκισμενο σχοινι, και το σκυλι της δεν εχει καθολου τροπους. παει λοιπον στα μουτρα του δικου μου, να κλαιει σα να του πατανε τον καλλο, και ο δικος μου κανει ενα γρυλισμα τυπου ασε με ρε φιλε, οποτε εγω φευγω στο απεναντι πεζοδρομιο. ερχεται λοιπον απο πισω μου και η κυρια με το δικο της, και εκεινη τι στιγμη περναει απο διπλα μας μια μανα με 2-3 κουτσουβελα. το ενα ρωταει: δαγκωνει? στην κυρια. πριν προλαβει η γυναικα να απαντησει, η μανα λεει "ναι ναι δαγκωνει και μαλιστα πολυ, ΠΑΜΕ.". και εγω, εχοντας φτασει ως εδω με ολους τους μαλακες που υπαρχουν εκει εξω, λεω δυνατα "χαχα, δαγκωνει πολυ λεει. ωραια τα μεγαλωνουν τα παιδια τους οι ελληναρες, να εχουνε φοβιες και να μισουν τα ζωακια, μπραβο.¨ μεσα απτην καρδια μου ΕΥΧΟΜΑΙ να με ακουσε. καταλαβαινω πως η μανα τους μαλλον βιαζοτανε, ομως θα μπορουσε να εχει πει κατι οπως "δεν εχουμε τωρα χρονο να το χαιδεψουμε, αλλη μερα".

betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
4.056
10.009
44
Ηράκλειο, Αττική
Τι μου ηρθε σημερα και μου βγηκε το δασκαλιστικο;;
Βλεπω μια κοπελα με ενα λαμπ το οποιο κανει κακα στο πεζοδρομιο. Αυτη μιλαει στο τηλεφωνο και προχωραει χωρις φυσικα να μαζεψει κατι.
Της λεω: μηπως θες σακουλα;
-Αχ! Ευχαριστω και εφυγα χωρις να παρω.
-Δεν πειραζει, το εχω παθει και γω. (Λεω κοιτα να δεις... την αδικησα)
Παιρνει τη σακουλα και φευγει...

Αχχαχαχαχαχχαχαχαχ. Απιστευτη!

mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
29.622
18.185
Μήπως δεν είχε δει, ότι το καμάρι της άφηνε ξοπίσω του χνάρια;
Μη ρωτήσεις πως γίνεται;
Ο εφιάλτης μου για χρόνια με την Δάφνη. Περπάταγε και άφηνε πίσω της, χωρίς καν να κοντοσταθεί.
Απ' όταν το κατάλαβα, περπάταγα κοιτώντας πίσω. Στο τέλος, απέκτησα έκτη αίσθηση. Το ένοιωθα όποτε τα έκανε :ROFLMAO:

betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
4.056
10.009
44
Ηράκλειο, Αττική
Μήπως δεν είχε δει, ότι το καμάρι της άφηνε ξοπίσω του χνάρια;
Μη ρωτήσεις πως γίνεται;
Ο εφιάλτης μου για χρόνια με την Δάφνη. Περπάταγε και άφηνε πίσω της, χωρίς καν να κοντοσταθεί.
Απ' όταν το κατάλαβα, περπάταγα κοιτώντας πίσω. Στο τέλος, απέκτησα έκτη αίσθηση. Το ένοιωθα όποτε τα έκανε :ROFLMAO:
Εχω δει πολλα λαμπ οντως να προχωραν και ενω κανουν κακα. Αλλα αυτη στεκοταν απο πανω. Ασε που... δεν της φανηκε περιεργο που εγω της εδωσα σακουλα;

• Like
Reactions: medusa and mareco

betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
4.056
10.009
44
Ηράκλειο, Αττική
Κι άλλο απρόοπτο..
βόλτα σήμερα στη γειτονιά το μεσημέρι που έβρεχε (έχει σημασία)
Είμαι σε μια νησίδα και ο Σάντσο κάνει κακά, και την ώρα που σκύβω να μαζέψω αρχίζει αυτός και τινάζει τα πόδια. Αφού έχει ήδη τινάξει 2-3 φορές, καταλαβαίνω ότι έτσι όπως είναι νωπό το χώμα, πετυχαίνει ένα παρκαρισμένο αυτοκίνητο του οποίου ο οδηγός είναι μέσα και περιμένει υπομονετικά να τελειώσει ο σκύλος την επίθεση για να βγει. Δεν περιγράφεται η ντροπή. Κομμάτια λάσπης με γρασιδάκι πάνω να κυλούν στο παράθυρο του τύπου...
Το καλύτερο είναι ότι ο θεούλης γελούσε και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί ένα πλύσιμο το ήθελε. <3

Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
218
285
Καθώς περπατούσαμε με τον Ρόκυ, περνάμε από μια αυλή που ήταν δύο τεχνικοί απέξω. Μας βλέπει ο ένας και αρχίζει το εξής:
Τεχν: Κοπέλα μου, έναν τέτοιον ακριβώς ίδιον έψαχνα, τον πουλάς;
Εγώ: Όχι, όχι δεν τον πουλάω:p
Τεχν: Για τίποτα, με κανένα τρόπο;
Εγώ: Οχι, οχι o_O
Γυρίζει στον άλλον και του λέει: πω πω, ένα τέτοιο ίδιο σκυλί ψάχνω να βρω:LOL::ROFLMAO:

• Haha
Reactions: medusa

Στατιστικά Forum

Θέματα
31.938
Μέλη
18.800
Νεότερο μέλος
Konsmoul