Απροοπτα στη βολτα

Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
240
510
βλεπω μια μανα με ενα παιδι να ερχεται προς το μερος μας, λεω λοιπον στον μικρο να ρθει διπλα στα ποδια μου, τον βαζω να κατσει για να εχουν χωρο να περασουν. η μανα περναει απο διπλα μας, το σκυλι ουτε που τους κοιταξε, και με επιδηκτικο τροπο τραβαει αγρια το παιδι της, μην τυχον και της το φαμε.
Το ίδιο έτυχε και σε εμένα εχθές… Έκλαψα!

• Like
Reactions: TheBestBoi

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
344
318
46
δυστυχως μπορω να πω πως δεν ειναι μονο θεμα ιδιοκτητη... και "αορατο" να ειναι το σκυλι σου, πολλες φορες απλα συναντας ψυχικα αρρωστους ανθρωπους που μισουνε και τα εντερα τους, και σου προκαλουν προβλημα. χθες ειχα κατσει σε ενα πεζουλι να ξαποστασουμε λιγο εγω και ο μικρος, και βλεπω μια μανα με ενα παιδι να ερχεται προς το μερος μας, λεω λοιπον στον μικρο να ρθει διπλα στα ποδια μου, τον βαζω να κατσει για να εχουν χωρο να περασουν. η μανα περναει απο διπλα μας, το σκυλι ουτε που τους κοιταξε, και με επιδηκτικο τροπο τραβαει αγρια το παιδι της, μην τυχον και της το φαμε.υπαρχουν πολλοιιιι τετοιοι εκει εξω, που δεν τους ενοχλεις αλλα σε κανουν να νιωθεις σαν σκουπιδι μονο και μονο επειδη τολμησες να εχεις σκυλο.
[/QUOT
καλά δε μιλάμε για τρελλούς...μιλάμε για φυσιολογικούς ανθρώπους..

betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
4.092
10.129
45
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Εννοείται χωρίς φίμωτρο (ούτε αυτά που είχα εγώ είχαν :giggle: αν και το εχω μαζί μου αν ζητηθεί) και αν έχει όντως μια χρησιμότητα το φίμωτρο είναι για σκύλους όπως αυτό. Τα ακουσε αργότερα πάντως γιατί κατέβηκα νωρίτερα γιατί ήταν απ τα πρώτα το αυτοκίνητο και κατέβηκε και αυτή και ειχαμε το σκύλο να αφρίζει, να εχει δημιουργηθεί ενας κύκλος ασφάλειας γύρω τους. Είχαν τρομάξει μικροί-μεγάλοι. Θα μου πεις έχεις σκύλο διάολο, τι θα κανεις; Ε, ίσως να του βάλεις φίμωτρο, να βρείς μια γωνίτσα και να φυγεις τελευταίος.

• Like
Reactions: mareco and sis

TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
774
824
25
και εκει που γυρναμε σπιτι και παμε να στριψουμε μια γωνια, σκαει μυτη ενα μεσαιου μεγεθους λυτο σκυλακι. δε μας περιμενε εκει και τρομαξε, με αποτελεσμα να πεταχτει στη μεση του δρομου. αγιο ειχε που δεν περναγε αυτοκινητο. στριβω και κοιταω μπας και βρω "ιδιοκτητη", ειχε αρκετο κοσμο. μια μανα να τραβολογαει το πιτσιρικι της και να λεει "αστο αστο!", περαστικοι να περνανε αμεριμνοι.... το σκυλι απο τον φοβο του ετρεχε πλεον και ακολουθησε εναν μαλλια. υποθετω αυτος ηταν και ο "ιδιοκτητης". μετανιωνω την ωρα και τη στιγμη που δεν του ειπα οτι εχω βγαλει και αυτον και τον σκυλο φωτο και παω στο ΑΤ να κανω καταγγελια και να περιμενει να πληρωσει το 300αρι του.
θα αισθανομουν εγω ενοχες αν το ειχε πατησει αμαξι επειδη μας ειδε και τρομαξε.....

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
344
318
46
και εκει που γυρναμε σπιτι και παμε να στριψουμε μια γωνια, σκαει μυτη ενα μεσαιου μεγεθους λυτο σκυλακι. δε μας περιμενε εκει και τρομαξε, με αποτελεσμα να πεταχτει στη μεση του δρομου. αγιο ειχε που δεν περναγε αυτοκινητο. στριβω και κοιταω μπας και βρω "ιδιοκτητη", ειχε αρκετο κοσμο. μια μανα να τραβολογαει το πιτσιρικι της και να λεει "αστο αστο!", περαστικοι να περνανε αμεριμνοι.... το σκυλι απο τον φοβο του ετρεχε πλεον και ακολουθησε εναν μαλλια. υποθετω αυτος ηταν και ο "ιδιοκτητης". μετανιωνω την ωρα και τη στιγμη που δεν του ειπα οτι εχω βγαλει και αυτον και τον σκυλο φωτο και παω στο ΑΤ να κανω καταγγελια και να περιμενει να πληρωσει το 300αρι του.
θα αισθανομουν εγω ενοχες αν το ειχε πατησει αμαξι επειδη μας ειδε και τρομαξε.....
Εχει γινει πολύ της μόδας ν αφήνουν λιτά τα σκυλιά...και αντε στο βουνό να το καταλάβω.. αλλα στην πόλη; πριν κάνα 6μηνο λαχταρισα γιατι ο ελεύθερος σκυλος της κοπέλας αποφάσισε να μην περιμενει στη νησίδα μαζι της και να περασει απεναντι. Καλά που το σκέφτηκα κι ήμουν ετοιμοπολεμη.. φ

TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
774
824
25
Εχει γινει πολύ της μόδας ν αφήνουν λιτά τα σκυλιά...και αντε στο βουνό να το καταλάβω.. αλλα στην πόλη; πριν κάνα 6μηνο λαχταρισα γιατι ο ελεύθερος σκυλος της κοπέλας αποφάσισε να μην περιμενει στη νησίδα μαζι της και να περασει απεναντι. Καλά που το σκέφτηκα κι ήμουν ετοιμοπολεμη.. φ
ακομα χειροτεροι απο αυτους, ειναι οι αρχιελληνοτεμπελοσκυλαδες που τους ανοιγουν απλα μια πορτα να πανε βολτα μονα τους! εχουμε και απο αυτους πολλους.... ενας εχει 3 και τα αφηνει να αλονιζουν οπου γουσταρουν μονα τους... το ποσες φορες τα εχουμε σωσει απο αυτοκινητα δε λεγεται. τις προαλλες εβρεχε και πετυχα το ενα, ειχε γινει μουσκεμα...

Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.248
6.689
Να σας πω, μπαίνετε στο φόρουμ εσείς που φέρνετε τα σκυλιά σας (που δεν τα πολύ-κουμαντάρετε) στα μούτρα άλλων σκυλιών, όχι απλά ακάλεστοι αλλά όταν μάλιστα βλέπετε πόση ώρα έναν άνθρωπο να κρατάει με το ένα χέρι αγκαλιά ένα 50κιλο αρκούδι αδέσποτο που έχει ξεσκιστεί να σας γαυγίζει κ με το άλλο χέρι να έχει σφίξει στο λουρί ένα άλλο σκυλί κ να του ψέλνει "μην κουνηθείς, μη μιλήσεις";

Γιατί έχω κάτι να σας πω για τη νοημοσύνη σας κ για μερικά άλλα πράγματα που δεν προλαβαίνω να σας πω την ώρα που προσπαθώ να σώσω τα σκυλιά σας, το αδέσποτο που το έχουν μαζέψει ήδη μια φορά γιατί έχει δαγκώσει άλλο χαρούμενο σκύλο βλακοιδιοκτητών σαν εσάς κ το χέρι μου με την τενοντίτιδα από το τίναγμα του σκυλιού μου στο λουρί.

Μπετόστοκοι!

Υ.Γ. ήσουν πολύ τυχερή κυριούλα που και οι δυο απλά πήραν από λόγια - κ μόνο από λόγια - σήμερα. Στα διάαλα πρωί πρωί.

mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
29.977
18.857
Σε ρωτάω, πες τα μου όλα, σε ρωτάω...
...το χέρι μου με την τενοντίτιδα από το τίναγμα του σκυλιού μου στο λουρί.
Ρώτα με τι ρουμάνικο κρατάω 10 χρόνια τώρα, στο αριστερό.
Οχι, ρώτα με!!! :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
344
318
46
Και εγω ξεμενω απο δεξι και ωμο οπου να ναι.
Να βρουμε εναν ορθοπεδικο να κανει ειδικες τιμες στο dogforum :p
Κι εγώ...χθες το πρωϊ, την πλησίασε ένας αρσενικός (μεχρι να προλαβω να ρωτήσω αν είναι αρσενικό αστείρωτο αυτό πλησίασε λιγάκι) κι η δικιά μου όντας στις μερες της, τον ερωτεύτηκε τον μούργο και...μου κάνει ενα δυνατό τράβηγμα και με έσυρε 2-3 μέτρα κακήν-κακώς...στο τσακ δεν έσκασα στον κορμό της νερατζιάς στο πεζοδρόμιο...ο δεξίς ώμος..ασθενεί βαριά..

Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.248
6.689
Εντάξει πάντως είναι πολύ πολύπλοκο να εξηγήσω τι κόμπος ήμασταν*, τι βόμβα έτοιμη να εκραγεί, αλλά και τι καλά αγόρια ήταν κ ο αδέσποτος αλλά ΚΥΡΙΩΣ το αγόρι μου... :love:

Πολύ περήφανη με έκανε σήμερα. (Ελπίζω να μην το πληρώσω στη βραδινή... :rolleyes:)

*Μια εικόνα 1000 λέξεις, κ άλλες 100 οι εξάψαλμοι που έριξα μέσα μου, δώρο.

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.763
12.474
Πολύ περήφανη με έκανε σήμερα. (Ελπίζω να μην το πληρώσω στη βραδινή... :rolleyes:)
Δε θελω να σε τρομαξω, αλλα οσες φορές εχω δηλωσει κατι θετικο για το γκρεμλιν μες το φορουμ..... θα κανει τα πανδεινα να με διαψευσει.
Υποψιαζομαι οτι διαβαζουν κρυφα :eek:

By the way.....Το απροοπτο της ημερας........

-Πόσο είναι ο μικρός ?
-5
-Πω 5 και είναι ήδη τόσος? Θα γίνει τεράστιος!!!!
:LOL::LOL::LOL:

Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
240
510
By the way.....Το απροοπτο της ημερας........

-Πόσο είναι ο μικρός ?
-5
-Πω 5 και είναι ήδη τόσος? Θα γίνει τεράστιος!!!!
:LOL::LOL::LOL:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Στατιστικά Forum

Θέματα
32.356
Μέλη
19.191
Νεότερο μέλος
loukperi