Απροοπτα στη βολτα

manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.622
7.731
Πολλές φορές τα σκυλιά κολλάνε με κάτι γιατί νομίζουν ότι είναι κάτι άλλο.
Θυμάμαι τον δικό μου κάποτε σε βόλτα στο βουνό σε ένα Φλατ λιβάδι να είναι μπροστά μου, να έχει τσιτωσει με όρθια τρίχα και ουρά σαν να θέλει να με προστατέψει.
Μου ππήρε 1 πενταλεπτο να καταλαβω ότι ο "εχθρος" μας ήταν ένας βράχος 30 μέτρα μπροστά.
Σε μια άλλη περίπτωση ήταν μια χαρτοσακουλα που ανεμιζε με τον αέρα.

Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.245
3.316
33
Βρε μπας και ειχε κοζαρει καμμια γατα και απλα περιμενε τη καταλληλη στιγμη για να κανει ντου..;;;:D
Κι εγώ αυτό λέω. Εμένα συνήθως σκαλώνει μπροστά από αυτοκίνητα, στα οποία από κάτω κρύβεται γάτα.

• Like
Reactions: vasilis_mike

elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
868
3.298
Αθήνα
Γάτα δεν υπήρχε (με τις γάτες κάνει σαν τρελός, όχι σαν λιοντάρι των σπηλαίων), σακούλα δεν υπήρχε, τίποτε δεν υπήρχε. Ούτε άνθρωπος σε μπαλκόνι. Σαν Δεκαπενταύγουστος ήτανε, που αγριεύεσαι από την ερημιά της πόλης.
Βασίλη βάλθηκες να με σκιάξεις, με τα φαντάσματα της Κυψέλης :(

Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.245
3.316
33
Γάτα δεν υπήρχε (με τις γάτες κάνει σαν τρελός, όχι σαν λιοντάρι των σπηλαίων), σακούλα δεν υπήρχε, τίποτε δεν υπήρχε. Ούτε άνθρωπος σε μπαλκόνι. Σαν Δεκαπενταύγουστος ήτανε, που αγριεύεσαι από την ερημιά της πόλης.
Βασίλη βάλθηκες να με σκιάξεις, με τα φαντάσματα της Κυψέλης :(
Ο Κάσπερ σε χαιρετάει. :cautious:

nas

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
72
280
Ψηφίζω πολλαπλό ντουμάνι από αρκετούς σκύλους που βρίσκονται μαζεμένοι στον ίδιο χώρο, σε κάποιο διαμέρισμα ίσως ή κάποια αυλή εκεί κοντά. :rolleyes:

Last edited:

noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.978
3.299
32
Νέο Ψυχικό
Καλά, αυτό με το τσίτωμα μου το έχει κάνει και η Άμπυ κάποια βράδια με τον δρόμο έρημο και τα είχα χρειαστεί ελαφρώς..

(Αν και το χειρότερο ήταν πρόπερσι χειμώνα σε μια βραδυνή βόλτα της Λάρας, με το εξής σκηνικό: από πίσω μας ο δρόμος δεν είχε κανένα φως - μάλλον είχαν χαλάσει τα φώτα του δρόμου, μπροστά ο δρόμος είχε λίγο φωτισμό, αέρας πάρα πολύς, κοπανούσαν κάτι διακοσμητικά από διπλανά σπίτια,και η Λάρα να σταματάει. Καλά μιλάμε ήθελα να το βάλω στα πόδια αλλά δεν μπορούσα λόγω ηλικίας της Λάρας. Επόμενη κίνηση; Πήρα σπίτι τηλ και μίλαγα μέχρι να φύγω από εκεί :p :p )

Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.261
6.723
Λύθηκε το μυστήριο. Δούλευε στο υπόγειο συνεργείο οξυγονοκόλλησης. Εγώ δεν άκουσα τίποτε, αλλά τα τέρατα το πιάσανε.
Πάντα ψάχνω να βρω τι συμβαίνει όταν το κάνουν αυτό. Πάντα έχουν λόγο που δεν τον αντιλαμβάνομαι εγώ. Και καμιά φορά μπορεί να είναι κάτι επείγον (π.χ. σε ζώο σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης που δεν ακούγεται πολύ, συχνά αντιδρούν διαφορετικά από ότι σε π.χ. γάτα υπό νορμάλ συνθήκες).

Στον Άρη δεν τρελαίνομαι πολύ να ψάξω. Ή που δεν θα χει αναγνωρίσει κάτι ως κάτι γνωστό (π.χ. σακούλα) και θα χει χεστεί πάνω του ή που θα το χει περάσει για σκυλί μέχρι να φτάσει κοντά να το περιεργαστεί. Σε ήχους είναι συνήθως αναίσθητος :confused:.

Γομάρι, τον έχω βάλει πόσες φορές να μου βρει από πού ακούγεται νιαούρισμα ("που'ν'το αγόρι μου, πού'ν'το", που άμα πρόκειται για υποψία σκυλιού ξεζώνεται) για να δω τι έχει το γατί που νιαουρίζει και δεν έχει βλεφαριάσει ούτε μισή φορά :mad:. Πλήρης αδιαφορία ρε. Τα άλλα μου σκυλιά τουλάχιστον ψάχνανε...

Αν δεν ακουστεί 2-3 φορές σε κάθε βόλτα "δεν είναι σκυλί αγόρι μου, τσάντα/βαλίτσα/παιδάκι είναι (ότι βρίσκεται σε επίπεδο σκύλου)" θα έχει έρθει η αποκάλυψη και θα είμαστε the last moving creatures on the planet! Προχθές έβλεπα μια μάνα που της έπριξε τα συκώτια το παιδί ότι θέλει να κατουρήσει και θα σκάσει και δεν κρατιέται με τίποτα (στη μια γωνιά του πάρκου αυτή, στην άλλη εμείς, ο Άρης γυρισμένος πλάτη και τους άκουγα). Ε τι να κάνει κι αυτή, βάζει το παιδί πίσω από ένα θαμνάκι. Κι εκεί γυρνάει ο Άρης και βλέπει κάτι σε ύψος σκυλιού μες στο πάρκο να κατουράει. Αρχίζει να πλησίαζει με prey και να του λέω "παιδάκι είναι αγόρι μου, δεν είναι σκυλί", να σκέφτομαι ότι θα νομίζουν ότι πάει να ορμήξει στο παιδί. Πλησιάζουμε κι άλλο, αρχίζει και αναγνωρίζει ότι είναι παιδάκι αλλά και πάλι τρώει κοκομπλόκο με το συνδυασμό "χαμηλό πλάσμα που κατουράει ΣΕ ΠΑΡΚΟ, δε μπορεί, δε μπορεί να είναι άνθρωπος". Έφυγαν μάνα και παιδάκι κι αυτός έμεινε να τους κοιτάει σα χάνος. Και μια αυτούς και μια το σημείο του εγκλήματος, πέρα δώθε το κεφάλι, σαν καρτούν. Χαζόσκυλος.

Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
485
1.420
Πάντα ψάχνω να βρω τι συμβαίνει όταν το κάνουν αυτό. Πάντα έχουν λόγο που δεν τον αντιλαμβάνομαι εγώ. Και καμιά φορά μπορεί να είναι κάτι επείγον (π.χ. σε ζώο σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης που δεν ακούγεται πολύ, συχνά αντιδρούν διαφορετικά από ότι σε π.χ. γάτα υπό νορμάλ συνθήκες).

Στον Άρη δεν τρελαίνομαι πολύ να ψάξω. Ή που δεν θα χει αναγνωρίσει κάτι ως κάτι γνωστό (π.χ. σακούλα) και θα χει χεστεί πάνω του ή που θα το χει περάσει για σκυλί μέχρι να φτάσει κοντά να το περιεργαστεί. Σε ήχους είναι συνήθως αναίσθητος :confused:.

Γομάρι, τον έχω βάλει πόσες φορές να μου βρει από πού ακούγεται νιαούρισμα ("που'ν'το αγόρι μου, πού'ν'το", που άμα πρόκειται για υποψία σκυλιού ξεζώνεται) για να δω τι έχει το γατί που νιαουρίζει και δεν έχει βλεφαριάσει ούτε μισή φορά :mad:. Πλήρης αδιαφορία ρε. Τα άλλα μου σκυλιά τουλάχιστον ψάχνανε...

Αν δεν ακουστεί 2-3 φορές σε κάθε βόλτα "δεν είναι σκυλί αγόρι μου, τσάντα/βαλίτσα/παιδάκι είναι (ότι βρίσκεται σε επίπεδο σκύλου)" θα έχει έρθει η αποκάλυψη και θα είμαστε the last moving creatures on the planet! Προχθές έβλεπα μια μάνα που της έπριξε τα συκώτια το παιδί ότι θέλει να κατουρήσει και θα σκάσει και δεν κρατιέται με τίποτα (στη μια γωνιά του πάρκου αυτή, στην άλλη εμείς, ο Άρης γυρισμένος πλάτη και τους άκουγα). Ε τι να κάνει κι αυτή, βάζει το παιδί πίσω από ένα θαμνάκι. Κι εκεί γυρνάει ο Άρης και βλέπει κάτι σε ύψος σκυλιού μες στο πάρκο να κατουράει. Αρχίζει να πλησίαζει με prey και να του λέω "παιδάκι είναι αγόρι μου, δεν είναι σκυλί", να σκέφτομαι ότι θα νομίζουν ότι πάει να ορμήξει στο παιδί. Πλησιάζουμε κι άλλο, αρχίζει και αναγνωρίζει ότι είναι παιδάκι αλλά και πάλι τρώει κοκομπλόκο με το συνδυασμό "χαμηλό πλάσμα που κατουράει ΣΕ ΠΑΡΚΟ, δε μπορεί, δε μπορεί να είναι άνθρωπος". Έφυγαν μάνα και παιδάκι κι αυτός έμεινε να τους κοιτάει σα χάνος. Και μια αυτούς και μια το σημείο του εγκλήματος, πέρα δώθε το κεφάλι, σαν καρτούν. Χαζόσκυλος.
Χαχαχαχαχα τα κάνετε κι εσείς αυτά εε?? :D Πάλι καλά γιατί νόμιζα ότι είμαι η μόνη με βλαμμένο σκύλο.

Περπατάμε, έχει αεράκι και ξαφνικά σκαλώνει. Αρχίζω να λέω "πάμε κορίτσι μου", να την τραβάω και παράλληλα να προσπαθώ να δω που στο καλό σκάλωσε. Παρατηρώντας λίγο το χώρο βλέπω μεγάλη σακούλα Jumbo πιασμένη στους θάμνους πίσω από ένα παγκάκι, η οποία από τον αέρα έκανε το χαρακτηριστικό "χρρρρρτττ". Από τη μια θέλω να γελάσω κι από την άλλη, η ζαβή να μη προχωράει. Ε, πήγα και πάτησα τη σακούλα. Πήρε ένα ύφος "WTF!! Τόσο απλό ήταν?!?!?" και ήρθε να τη μυρίσει. Μόλις είδε όντως ότι δεν ήταν τίποτα, κορδώνεται ολόκληρη και φεύγει. Έχω μείνει να την κοιτάω και να μουρμουράω μόνη μου "Βλακάκο, θες να το παίξεις και ιστορία κιόλας". :mad:

Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.261
6.723
Φλέξι σε μεγάλη βόλτα, που μου έχει πέσει από τα χέρια, και έχει σκαλώσει σε κάτι θάμνους. Δε λέω τίποτα άλλο.
Όχι όχι θα πεις, περιγραφικότατα! :p

SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
373
1.127
Χαχα, το pray, το pray, το ξεδιπλώσαμε όλο!

Η πλάκα είναι ότι το βρήκε, μα ήταν σίγουρη ότι κάτι της είχε ξεφύγει γιατί δε μπορεί, δε κάνει έτσι το φλέξι, γάτα ήταν, μα ξέρω εγώ, που με τραβάς χριστιανή, να χάσω το μεσημεριανό μου θες......

vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.797
4.197
ΑΘΗΝΑ
και κάποια στιγμή στην παραλία, εκει που ήμασταν έτοιμοι να φύγουμε απόψε, ξαφνικά βλέπω πάνω απο τον Μαικ ένα καγκαλ τεράστιο χωρίς λουρί, χωρίς κολάρο, γυμνό τελείως! Έχω φρικάρει....

Και σκάει απο πίσω ένας σφίχτης, με σχοινί με θηλειά στην άκρη.. και μου λέει δεν πειράζει μην το φοβάσαι!! (ευτυχώς ο δικός μου δεν τα πήρε στο κρανίο)..

Το καγκαλ 5 μηνών 3 πλάσιος απο τον μαικ ... και ήθελε να παίξει.. Ο σφίχτης άρχισε να του φωνάζει να κάτσει ήσυχο και επειδή το κουτάβι δεν άκουγε, το άρχισε στο μαστίγωμα με το σκοινί που κρατόυσε... και μου λέει με στόμφο. Είδες πως ακούει;;;;

Πρέπει τελικά ο σφίχτης να την έχει πολύ μικρή!!!!

myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.469
4.767
Άρτα
Κάτσε να γίνει το κανγκάλ 70 κιλά κι εκεί να δει υπακοή ο μικροτσούτσουνος σφίχτερμαν... Φοβάμαι όμως ότι τότε το σκυλί θα την πληρώσει, όπως γίνεται συνήθως...

• Like
Reactions: vasilis_mike

Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.907
565
Χολαργός
Χτες το απογευμα στη βολτα μας,ακουσα οτι πιο γλυκο απο ενα κοριτσακι οχι πανω απο 6 χρονων...κυριως ο τροπος που το ειπε..
"Αχ μαμα κοιτααα..ενας γερμανικος ποιμενικουληηηηηηηηηηςςς....:love:
Με πιασανε τα γελια εκεινη την ωρα...συνηθως τον αποκαλουν λυκοσκυλο τα παιδακια...ομολογω ομως πως ηταν ενημερωμενη η μικρη...

Στατιστικά Forum

Θέματα
32.460
Μέλη
19.307
Νεότερο μέλος
mariadavid98