Απόκτηση boxer


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Μπορεί να είναι και από έναν αντίστοιχο της Ουγγαρίας, όχι απαραίτητα παπυμυλ.
Ο, τι και να είναι, από δω και πέρα θέλει προσοχή και για την υγεία του, αλλά κυρίως όσον αφορά την συμπεριφορά του.

Πότε δυστυχώς δεν φτάνει τέτοια συζήτηση σε αυτό το σημείο.
Την επόμενη μέρα, που είναι και το σημαντικότερο κατ'εμε.
Σκυλάκια γεννημένα κάτω από τέτοιες συνθήκες έχουν χάσει πολύτιμα μαθήματα από την μάνα τους και τα αδέλφια τους, με αποτέλεσμα συνήθως να μην είναι εξοικείωμενα με όσα θα έπρεπε (υπό νορμάλ συνθήκες) να ειναι. Κυρίως όσον αφορά την επικοινωνία τους με άλλα σκυλιά. Δεν έχουν μάθει τη γλώσσα των σκύλων και λειτουργούν όπως τους βγει.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Νταξ....υπέθεσε κ πο&€@2 μπλε...
Ενα κατεβατο μπουρδες κ δικαιολογιες του κ@λου!

Πως ταξιδεψε το κουταβι απ'την Ουγγαρία?
Καταρχας ποιο ειναι το επισημο ονομα του?ποιοι ειναι οι γονεις του?

Δε συνεχιζω...

Σιδερενιο ναναι το μικρο,κ απο δω κ περα αλλα προβλήματα να μην υπαρξουν!
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Όλοι κάνουμε λάθη και σημασία έχει ότι δεν κράτησες στάση άμυνας (από τις λίγες φορές εδω μέσα) και παραδέχεσαι τον παρορμητισμό και το πιθανό σφάλμα και μπράβο σου γι αυτό. Παθούσα - μαθούσα. Τελειώνει εδω αυτό και τώρα σημασία όντως έχει να έχετε παρεούλα μια όμορφη ζωή χωρίς άλλα παρατράγουδα. Φαίνεται ότι τον νοιάζεσαι και θα είσαι εκεί για εκείνον ότι και να συμβεί. Και φυσικά αν ποτέ αποφασίσεις να αποκτήσεις άλλο σκυλάκο, θα ξέρεις πλέον πως να κινηθείς. Σιδερένιος και πάλι και καλότυχος. :)
 




RenaP

Well-Known Member
7 Μαϊου 2017
61
64
35
Θα ρωτήσω να μάθω,γιατι έτσι όπως μου τα μετέφερε ήταν λες και εγώ ήμουν η εξαίρεση αλλα και παλι δεν δικαιολογείται αυτο που έγινε,ειδικά εν άγνοια μου καθως δεν ενημερώθηκα ποτε οτι δεν ειχε διαθέσιμη γεννά και απλά νόμιζα οτι πήρα κουτάβι δίκης του εκτροφής νόμιμα και σωστά.
 


RenaP

Well-Known Member
7 Μαϊου 2017
61
64
35
Όλοι κάνουμε λάθη και σημασία έχει ότι δεν κράτησες στάση άμυνας (από τις λίγες φορές εδω μέσα) και παραδέχεσαι τον παρορμητισμό και το πιθανό σφάλμα και μπράβο σου γι αυτό. Παθούσα - μαθούσα. Τελειώνει εδω αυτό και τώρα σημασία όντως έχει να έχετε παρεούλα μια όμορφη ζωή χωρίς άλλα παρατράγουδα. Φαίνεται ότι τον νοιάζεσαι και θα είσαι εκεί για εκείνον ότι και να συμβεί. Και φυσικά αν ποτέ αποφασίσεις να αποκτήσεις άλλο σκυλάκο, θα ξέρεις πλέον πως να κινηθείς. Σιδερένιος και πάλι και καλότυχος. :)
Όλοι κάνουμε λάθη και σημασία έχει ότι δεν κράτησες στάση άμυνας (από τις λίγες φορές εδω μέσα) και παραδέχεσαι τον παρορμητισμό και το πιθανό σφάλμα και μπράβο σου γι αυτό. Παθούσα - μαθούσα. Τελειώνει εδω αυτό και τώρα σημασία όντως έχει να έχετε παρεούλα μια όμορφη ζωή χωρίς άλλα παρατράγουδα. Φαίνεται ότι τον νοιάζεσαι και θα είσαι εκεί για εκείνον ότι και να συμβεί. Και φυσικά αν ποτέ αποφασίσεις να αποκτήσεις άλλο σκυλάκο, θα ξέρεις πλέον πως να κινηθείς. Σιδερένιος και πάλι και καλότυχος. :)
Αυτο ξανά πες το. Πήρα το μάθημα μου για τα καλα,μακάρι να επραττα σωστά απο την αρχή αλλα την επόμενη φορά δεν θα γίνει τίποτα παρορμητικό αν δεν ελεγχθεί εξονυχιστικά διότι ούτε το εμπόριο με τους εισαγωγείς θέλω να ενισχύω ελπίζοντας να εκλείψει κάποια στιγμή ούτε να τραβήξω τα ίδια η χειρότερα γιατι δεν θα το αντέξουμε ψυχολογικά. Ειναι το πρώτο μας κουτάβι και το θέλαμε παρα πολυ μεχρι που ήρθε η κατάλληλη στιγμή και τον αποκτήσαμε. Υπαρχει θέληση,υπομονή,επιμονή και πολλή αγάπη για τον Λοκι μας ώστε να εχει μια ζωή όμορφη και χαρούμενη όπως αυτός!
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Θα ρωτήσω να μάθω,γιατι έτσι όπως μου τα μετέφερε ήταν λες και εγώ ήμουν η εξαίρεση αλλα και παλι δεν δικαιολογείται αυτο που έγινε,ειδικά εν άγνοια μου καθως δεν ενημερώθηκα ποτε οτι δεν ειχε διαθέσιμη γεννά και απλά νόμιζα οτι πήρα κουτάβι δίκης του εκτροφής νόμιμα και σωστά.

Εχεις απολυτο δικιο! Ακριβως και για αυτους τους τους λογους να σου πω δεν θα το αφηνα ετσι.. εννοειται πανω απ ολα να ειναι καλα ο σκυλακος:love: αλλα εγω στην θεση σου θα σκεφτομουν το εξης.. γιατι και οι επομενοι να την πατησουν ετσι.. και γιατι τελικα αυτα τα τομαρια να την περνανε ζαχαρη για τα επομενα χρονια εις βαρος των ζωντανων; Με αλλα λογια ενα υπερκραξιμο με πολλες κοινοποιησεις στα μεσα εγω θα το εκανα! Εστω να μαθουν οσοι περισσοτεροι γινεται την ιστορια.. ειναι παραπανω απο παρανομος για να μπορει να αντιδρασει στο οτιδηποτε!!
 


RenaP

Well-Known Member
7 Μαϊου 2017
61
64
35
Εχεις απολυτο δικιο! Ακριβως και για αυτους τους τους λογους να σου πω δεν θα το αφηνα ετσι.. εννοειται πανω απ ολα να ειναι καλα ο σκυλακος:love: αλλα εγω στην θεση σου θα σκεφτομουν το εξης.. γιατι και οι επομενοι να την πατησουν ετσι.. και γιατι τελικα αυτα τα τομαρια να την περνανε ζαχαρη για τα επομενα χρονια εις βαρος των ζωντανων; Με αλλα λογια ενα υπερκραξιμο με πολλες κοινοποιησεις στα μεσα εγω θα το εκανα! Εστω να μαθουν οσοι περισσοτεροι γινεται την ιστορια.. ειναι παραπανω απο παρανομος για να μπορει να αντιδρασει στο οτιδηποτε!!
Το εχω ήδη κανει σε Facebook όπου εκει βρίσκεις αρκετούς δυστυχώς υποψήφιους που ισως έχουν άγνοια γιατι την ίδια σκέψη έκανα καθως δεν θέλω να συμβεί και να περάσει τα ίδια κανένας,ούτε ακόμη και άτομο που δεν τρέφω ιδιαίτερη συμπάθεια. Το ανέφερα κι εδώ καθως μπορει καποιος να νομίζει οτι ειναι αμιγώς εκτροφέας και να θέλει να συνεργαστεί μαζι του οποτε έχοντας ενημερώσει,ο καθένας ας λάβει την απόφαση του με όσες πληροφορίες εχει στην διάθεση του.
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme




Luiza

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2015
49
69
δε βγάζει κάτι ή τουλαχιστον εγώ δε μπορώ να το δω.τι είναι?
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
δε βγάζει κάτι ή τουλαχιστον εγώ δε μπορώ να το δω.τι είναι?
Σκυλος εκτροφης του κερδισε διακριση , εμαθες τελικα την επωνημια του ουγγρικου εκτροφειου? Ρωτησε τον την επωνημια του εκτροφειου και τους γεννητορες του μικρου αν θες , πως τα παει ο μικρος?
 

Attachments

Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.940
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel