Από εδώ η Σουγκαρ


GeorgeGkori

Active Member
31 Ιανουαρίου 2023
28
56
43
Καλημέρα σε όλους αυτή είναι η Σουγκαρ την αποκτήσαμε εχθές το απόγευμα φυσικά το βράδυ κοιμήθηκε μέχρι τις 4 αλλά μετά άρχισε τα κλάματα! IMG-3fcc9f6b1e4effddc03ac8e6c20c4a72-V.jpg
Είμαστε αρχάριοι σκυλογονεις και η αλήθεια είναι ότι είμαστε λίγο σε αναστάτωση αλλά με τις μέρες όλα θα φτιάξουν πιστεύω !
Είναι ένα μαλτεζακι τριών μηνών ! Παρακαλώ δώστε οδηγίες και συμβουλές ειδικά οι μαλτεζογονεις !
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Καλημέρα να σας ζήσει είναι μια κουκλα!! Υπομονή και σιγα σιγα θα μάθει έχει τελειώσει με τα εμβόλια της ;
 


GeorgeGkori

Active Member
31 Ιανουαρίου 2023
28
56
43
Έχει κάνει το πρώτο και σε 3 μέρες είναι να κάνει το δεύτερο
Η απορία μου είναι: στην βεράντα μου μπορώ να την βγάζω να τρέχει λίγο ; Στην βεράντα μας δεν έ χουν πατήσει ποτέ άλλα ζώα !
Επίσης της δίνανε Ρόγιαλ κανιν x-small puppy πήρα αυτή να συνεχίσω για να μην της κάνω αλλαγή τώρα που προσαρμόζεται στο νέο της περιβάλλον !
Το καλό είναι ότι είναι από σπίτι με παιδιά μέχρι τώρα ήταν με την μαμά της και είναι πολύ κοινωνική !
 




Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Να την χαίρεστε είναι μια κούκλα!
η μόνη συμβουλη´ που θα σας δώσω είναι ότι τροφή και να πάρετε να κοιτάτε να μην έχει υποπροιοντα κρέατος ,να μην εχει πολλούς υδατανθρακες ,λιπαρά όχι πολλά και να κοιτάτε να μην έχει χρωστικές η τροφη για να μην κοκκινίζει το μαλλί τους.
καλή ζωή εύχομαι :love:
 


GeorgeGkori

Active Member
31 Ιανουαρίου 2023
28
56
43
Να την χαίρεστε είναι μια κούκλα!
η μόνη συμβουλη´ που θα σας δώσω είναι ότι τροφή και να πάρετε να κοιτάτε να μην έχει υποπροιοντα κρέατος ,να μην εχει πολλούς υδατανθρακες ,λιπαρά όχι πολλά και να κοιτάτε να μην έχει χρωστικές η τροφη για να μην κοκκινίζει το μαλλί τους.
καλή ζωή εύχομαι :love:
Τώρα με καταμπερδεψατε ! Στείλτε μου με πμ (για να μην κάνουμε διαφήμιση) καμία καλή πριμιουμ για μαλτεζακια κουτάβια !
 
  • Haha
Reactions: Mava


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Τώρα με καταμπερδεψατε ! Στείλτε μου με πμ (για να μην κάνουμε διαφήμιση) καμία καλή πριμιουμ για μαλτεζακια κουτάβια !
Δεν χρειάζεται να μπερδεύεστερίξτε μια ματιά σε Brit care για μίνι σκύλους,barking heads ,optima nova,lilys kitchen, είναι κάποιες που μου έρχονται στο μυαλό κ είναι για μικρές ράτσες. :love:
ειναι κ πως θα κάτσει στο κάθε σκυλί .
 
  • Like
Reactions: Sasha


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Τι πανέμορφη που είναιιιι
Ως αρχάριος σκυλογονιος το μόνο που θα σου πω είναι ότι θέλει πολύ υπομονή.
Αλλά ως ' αντίτιμο ' αυτό που λαμβάνεις για την υπομονή είναι απίστευτο. Είναι ακραία απίστευτα πλάσματα.
Αυτό που λέω είναι ότι κανένας δε μου είπε ότι είναι τόσο δύσκολα αλλά και τόσο υπέροχα ταυτόχρονα.
Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα crate medium σε μέγεθος,να ορίσεις τον χώρο της. Θα δεις θα σε βοηθήσει πάρα πολύ.
Εγώ από ζημιές έτσι έχω σωθεί.
Πολύ παιχνίδι (λίγα παιχνίδια αλλά να βρεις τι της αρέσει να τρελαίνεστε μαζί.)
Να της αφιερώνεις πολύ χρόνο ώστε να γίνει όμορφος ο δεσμός σας και το δέσιμο σας.
Δε ξέρω τι ακριβώς να σου πω.
Καλή αρχή σε αυτό το όμορφο ταξίδι,οι χαρές είναι πάρα πολλές!
Βάλε γυαλιά και ξεκινά ψάξιμο εδώ μέσα έχει πάρα πολύ ενδιαφέρον υλικό. Και μην ντραπεις να ανοίξεις θέμα για οτιδήποτε (αν δεις έχω ανοίξει θέμα και για χαζομάρες και έχω βγει όμορφα πράγματα).
 
  • Like
  • Love
Reactions: GSD92 and Mava


GeorgeGkori

Active Member
31 Ιανουαρίου 2023
28
56
43
Σας ευχαριστώ πολύ όλους ! Τα πάμε πολύ καλά είναι καλό κουταβι. Πάει μόνο στην πάνα της και μάλιστα έξω από το πάρκο της ! Έχουμε αρχίσει και επικοινωνούμε καλά ! Θα αφήσω λίγο την Royal canin να μην της φέρω πολλές αλλαγές μαζεμένες αλλά η επόμενη τροφή θα είναι μια από τις παραπάνω που μου προτείνατε ! IMG-0abcbe0fc9e8663aa360d91c74010a14-V.jpg
IMG-b7562ede476d10d1fe6f0e9f8479a6e3-V.jpg
 
Last edited:


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Σας ευχαριστώ πολύ όλους ! Τα πάμε πολύ καλά είναι καλό κουταβι. Πάει μόνο στην πάνα της και μάλιστα έξω από το πάρκο της ! Έχουμε αρχίσει και επικοινωνούμε καλά ! Θα αφήσω λίγο την Royal canin να μην της φέρω πολλές αλλαγές μαζεμένες αλλά η επόμενη τροφή θα είναι μια από τις παραπάνω που μου προτείνατε ! View attachment 76683
View attachment 76684
Κουκλάκι ζωγραφιστό!!❤
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Τώρα με καταμπερδεψατε ! Στείλτε μου με πμ (για να μην κάνουμε διαφήμιση) καμία καλή πριμιουμ για μαλτεζακια κουτάβια !
Μαζί με αυτές που σας εγραψα δείτε κι αυτήν ..9C564668-D38E-4514-AAEA-C7A62C4439A8.jpeg
 






Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Ο πετσοπας μου έδωσε αυτή για δείγμα View attachment 76705
Natural Greatness
Τι άποψη έχετε να την δοκιμάσω ;
Αν και τωρα που την μελέτησα καλύτερα εμένα μου φαίνονται πολλά τα λιπαρά και οι πρωτεΐνες που έχει..
η γνώμη μου είναι από αυτά που έχω διαβάσει εδώ και το πως κάθονται στο σκυλί μου..πρωτεΐνες μέχρι 26-27 % και λιπαρά μέχρι 15 θα ήταν τέλεια
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
832
693
Αν και τωρα που την μελέτησα καλύτερα εμένα μου φαίνονται πολλά τα λιπαρά και οι πρωτεΐνες που έχει..
η γνώμη μου είναι από αυτά που έχω διαβάσει εδώ και το πως κάθονται στο σκυλί μου..πρωτεΐνες μέχρι 26-27 % και λιπαρά μέχρι 15 θα ήταν τέλεια
Τα κουταβια θελουν πιο πολυ
 




Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
832
693
Κουτάβι με κουτάβι έχει διαφορά..
Ναι απλα γενικα οι τροφες τους εχουν πιο πολυ πρωτεινη και λιπος οπως και πιο πολυ φωσφορο και ασβεστιο
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Ναι απλα γενικα οι τροφες τους εχουν πιο πολυ πρωτεινη και λιπος οπως και πιο πολυ φωσφορο και ασβεστιο
Το καταλαβαινω αυτό που λες..απλά εγώ κατέληξα στο κλίμα το δικό μας έχει pappy με πιο χαμηλά λιπαρα..τα 20%μου φαινεται υπερβολή κ για μαλτεζακι
 
  • Like
Reactions: GeorgeGkori






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.812
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf