Από τα αλώνια.....


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Κάπου τα Χριστούγεννα ήρθε στο εργοστάσιο που δουλεύει ο άντρας μου μια πολύ γλυκιά σκυλίτσα και γέννησε 7 κουτάβια!
Μεγάλωσαν έξω, στο κρύο και μόνο με τα στοιχειώδη για να προστατευτούν από όλα τα φαινόμενα που υπάρχουν.
Έγιναν σκυλάκια που πλέον τριγυρνούσαν στο δρόμο και είπαμε να βάλουμε καμία Αγγλία στο FB, μπας και βρουν κάποιο από αυτά ένα σπίτι.
Από Ελλάδα καμία ανταπόκριση- αλλά σχεδόν αμέσως με πήρε τηλ μια κοπέλα από Γερμανία!
Είδε το ένα σκυλάκι, το ερωτεύτηκε και το θέλει!!!
Κατόπιν συμφωνίας ( δέχθηκε αμέσως να μου πληρώσει τα έξοδα μεταφοράς για την Γερμανία) πήρα το ένα σκυλάκι σπίτι μου, να το ετοιμάσω για ταξίδι!!
Τσιπ, εμβόλιο, διαβατήριο. Εκμάθηση σε Box και ζωή εντός σπιτιού κλπ.κλπ.
Είχαμε καθημερινή επικοινωνία με την καινούργια οικογένεια. Με φωτογραφίες, βιντεοκλήσεις κλπ.
Και χθές ήταν η μεγάλη της μέρα!
Η Ζουζι, οπός ονομάστηκε από την καινούργια της οικογένειας μετακόμισε στο καινούργιο της σπίτι!!
Εδώ μερικά από τα αδέλφια της- στο περιβάλλον που θα ζούσε! Με μεγάλο κίνδυνο να πατηθεί κάποια μέρα από φορτηγό η να φάει καμία φόλα!

IMG_20190405_170101.jpg

Και εδώ η κατάληξη της!
Χθες ήταν ημέρα ταξιδιού!
Αφού είχε μάθει πολύ καλά το box, δεν είχαμε κανένα θέμα. Όταν την παρέλαβα στο Αεροδρόμιο του Düsseldorf βγήκε χαρούμενη και χωρίς ίχνος προβληματισμού!
Την πήγα εγώ προσωπικά στο νέο της σπιτι, όπου αφού έφαγε και έκανε τις ανάγκες της στον κήπο, άρχισε την εξερεύνηση και το παιχνίδι!
Με τα δύο διποδα τρισευτυχησμενα αδελφακια της τα πήγε αμέσως πολύ καλά! ( Της άρεσαν πολύ τα παιδάκια!)
IMG_20190509_152956.jpg

Την άφησα μεν με ένα δάκρυ στο μάτι ( ένα μήνα την είχα σπίτι μου!!) αλλά και με πολύ καλό αισθημα, ότι πέτυχε καλο σπίτι!
Της εύχομαι να έχει μια πολύ καλή ζωή, γεμάτη αγάπη και φροντίδα!
Θα μείνουμε σε επαφή με την οικογένειά και θα μάθω την εξέλιξη της!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Mπράβο σας για άλλη μια φορά!

(Άλλο ένα σκυλί που θα γίνει λουκάνικο ή sex toy σε οίκους ανοχής του Βορρά των Ούνων...:ROFLMAO:)
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Σήμερα σε περιφραγμένο χώρο για σκυλιά- βρήκε μαζί με το γέρικο σκυλί της πεθεράς της κοπέλας, που έχει αναλάβει να της δείξει τα κατατόπια.
Επίσης χθες το πρωί συνόδεψε την μικρή της αδελφή μέχρι τον παιδικό σταθμό, όπου έγινε χαμός- όλα τα παιδάκια ήθελαν να την χαϊδεύουν κλπ. Οπός πληροφορήθηκα τα πήγε πολύ καλά η μικρή μας!
IMG-20190510-WA0008.jpg IMG-20190510-WA0007.jpg
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3