ΒΟΗΘΕΙΑ!!


spiridoula1990

New Member
23 Οκτωβρίου 2023
3
0
Παιδιά καλησπέρα,θα σας πω το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τον σκύλο μου μηπως μπορείτε να με βοηθήσετε εσείς γιατί εγώ δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια !έχω έναν τσοπανόσκυλο γύρω στα 40 κιλά,είναι 2 χρόνων !τον έχω πάρει από 1 μηνών ,τον έχουμε σε έναν πολύ μεγάλο χώρο όπου είναι φυλασσόμενος, εκτός από εμένα τον ταϊζουν και τα πεθερικά μου δηλαδή τα "αφεντικά" του είμαστε 3 στην ουσία!με εμένα πάντα είχε εξαιρετικές σχέσεις,πάντα ήταν το κουτάβι μου! ξαφνικά πρίν απο 4 μέρες αλλαξαν όλα ,δεν θέλει να τον αγγίζω,ούτε να με πλησιάζει πολλές φορές μου αγριευει κιόλας ,ενώ όταν πάω να του δώσω λιχουδιές έρχεται αλλά μολις πάω να τον χάιδεψω δεν έρχεται με τίποτα !να σημειώσω ότι ουδέποτε έχω κάνει την κίνηση να τον χτυπήσω,ώστε να φοβήθηκε από κάποια φορά !στο μεταξύ στα πεθερικά μου κάθεται κανονικά να τον χάιδευουν !μόνο σε εμένα δεν θέλει ,που δεν αντιστεκόταν ποτέ !είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη,δεν ξέρω τι να κάνω !
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.875
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ποιος δουλεύει με τον σκύλο; Εκτός απ' το ότι είναι σε περιφραγμένο χώρο, έχει κάποια άλλη δραστηριότητα; Εκτός απ' το ότι τον ταϊζεις περνάς κάποιο ποιοτικό χρόνο με το σκύλο;
 


spiridoula1990

New Member
23 Οκτωβρίου 2023
3
0
Καλησπέρα !ναι εννοείται τον πηγαίνω και βόλτα !παιζουμε αρκετή ώρα σχεδόν κάθε μέρα !
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Έτσι όπως τα περιγράφεις χρειάζεται να είναι κάποιος μάντης για να βγάλει συμπέρασμα. Η πρώτη μου σκέψη είναι ότι κάτι συμβαίνει με την υγεία του αλλά αυτό δεν εξηγεί πως με τους υπόλοιπους δεν αντιδρά έτσι. Εγώ παρόλα αυτά πρώτα από όλα θα έκανα μια επίσκεψη στον κτηνίατρο.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
Καλησπέρα...
Γράφεις τα αφεντικά του είστε 3.,...
Ποιοι 3? Γιατί η απορία μου είναι γιατί 3 κι όχι 4?
Φοβάμαι ότι ´μάλλον ενηλικιώνεται και χάνεις τα πρωτεία.....

Βάλε μας κ καμμιά φωτογραφία...
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
376
252
dog-place.blogspot.com
εκτός από εμένα τον ταϊζουν και τα πεθερικά μου δηλαδή τα "αφεντικά" του είμαστε 3 στην ουσία!
το οτι τον ταιζετε δεν σας κανει "αφεντικα" στα ματια του. τα τσοπανοσκυλα ειναι τελειως διαφορετικοι χαρακτηρες απο τις αλλες ρατσες. χρειαζεται να εισαι εμπειρος, να ξερεις τι κανεις, αλλιως θα χεις προβλημα. θελει εκπαιδευτη ΣΩΣΤΟ και δουλεια. αν το οικονομικο δεν σου επιτρεπει εκπαιδευτη, θα πρεπει να ψαξεις στο ιντερνετ και να διαβασεις πολυ.