Βαιμαινερ


Greekdog

New Member
28 Δεκεμβρίου 2020
3
0
29
Γεια σας, ξερει κανεις απο που μπορω να αποκτησω εναν σκυλο ρατσας βαιμαινερ?
 


ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
Βαιμαρανερ.
Νομίζω υπάρχουν εκτροφεία στην Ελλάδα.
Όσα έχω δει εγώ είχαν προβλήματα συμπεριφοράς και ναι ήταν από πετ σοπ και δυστυχώς άρχισαν εκπαίδευση και μεγάλα.
 




ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
Βασικά, αν είναι σκύλος που σου αρέσει και ψάχνεις για τον εαυτό σου (ελπίζω πως όχι), οφείλεις για αρχή, να μάθεις πως γράφεται.
Νόμιζα πως αυτές τις κακίες τις λέω μόνο εγώ.
Πάντως για κάποιο λόγο πολύ το λένε έτσι. Και επιμένουν κι όλας.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Νόμιζα πως αυτές τις κακίες τις λέω μόνο εγώ.
Ωπα..ώπα...sorry κιόλας, αλλά έχω την πρωτοκαθεδρία, εδώ και αιώνες στο φόρουμ (y)

Πάντως για κάποιο λόγο πολύ το λένε έτσι. Και επιμένουν κι όλας.
Αν και βέβαια, δεν ήταν ατόφια κακία. Οπως, και όσοι και να επιμένουν να το λένε όπως θέλουν, ο σκύλος λέγεται αλλιώς. Δεν γίνεται να μην ξέρεις έστω αυτό, όταν ζητάς πληροφορίες. Με ένα απλό googlάρισμα μπορείς εύκολα να το μάθεις, ακόμη κι αν δεν γνωρίζεις πως ακριβώς γράφεται.
 


27 Δεκεμβρίου 2020
15
2
26
Ωπα..ώπα...sorry κιόλας, αλλά έχω την πρωτοκαθεδρία, εδώ και αιώνες στο φόρουμ (y)


Αν και βέβαια, δεν ήταν ατόφια κακία. Οπως, και όσοι και να επιμένουν να το λένε όπως θέλουν, ο σκύλος λέγεται αλλιώς. Δεν γίνεται να μην ξέρεις έστω αυτό, όταν ζητάς πληροφορίες. Με ένα απλό googlάρισμα μπορείς εύκολα να το μάθεις, ακόμη κι αν δεν γνωρίζεις πως ακριβώς γράφεται.
Εισαι λιγο κομπλεξικος? Εχω διαβασει πολλα για τα "βαιμαρανερ" και ξερω πολλες πληροφοριες. Πολλοι τα ονομαζουν βαιμαινερ. Δεν σημαινει οτι επειδη εσυ το λες αλλιως εισαι και σωστος ωστεω να εχεις και το υφακι σου. Ηρεμησε λιγο.
 


27 Δεκεμβρίου 2020
15
2
26
Νόμιζα πως αυτές τις κακίες τις λέω μόνο εγώ.
Πάντως για κάποιο λόγο πολύ το λένε έτσι. Και επιμένουν κι όλας.
Οχι δεν εισαι ο μονος, υπαρχουν κι αλλοι που θελουν να διοχετευσουν τις ανασφαλειες τους στο διαδικτυο επειδη και καλα εχουν δυο γνωσεις και το παιζουν εξυπνοι, βαριουνται και δεν εχουν πως να περασουν την ωρα τους.
 


Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
Εισαι λιγο κομπλεξικος? Εχω διαβασει πολλα για τα "βαιμαρανερ" και ξερω πολλες πληροφοριες. Πολλοι τα ονομαζουν βαιμαινερ. Δεν σημαινει οτι επειδη εσυ το λες αλλιως εισαι και σωστος ωστεω να εχεις και το υφακι σου. Ηρεμησε λιγο.
Η φυλή λέγεται Weimarener - Βαϊμαρανέρ γιατί η φυλή αναπτύχθηκε στην Βαϊμάρη Γερμανίας. Κομπλεξικός δεν είναι αυτός που διορθώνει αλλά αυτός που επιμένει στο λάθος του. Προφανώς οι πολλοί που το λένε "Βαιμανερ", λάθος το λένε, το πλήθος τους δεν αλλάζει ότι το λένε λάθος. Δεν είναι κακό να διορθώνουμε ένα λάθος, μάλλον θετικό είναι.
 
Last edited:




27 Δεκεμβρίου 2020
15
2
26
Η φυλή λέγεται Weimarener - Βαϊμαρανέρ γιατί η φυλή αναπτύχθηκε στην Βαϊμάρη Γερμανίας. Κομπλεξικός δεν είναι αυτός που διορθώνει αλλά αυτός που επιμένει στο λάθος του. Προφανώς οι πολλοί που το λένε "Βαιμανερ", λάθος το λένε, το πλήθος τους δεν αλλάζει ότι το λένε λάθος. Δεν είναι κακό να διορθώνουμε ένα λάθος, μάλλον θετικό είναι.
Κομπλεξικο τον αποκαλεσα επειδη ενω η ερωτηση αφορουσε εκτροφειο εκεινος επικεντρωθηκε στο ονομα και δεν απαντησε καν στον αλλον. Επισης του ειπε οτι επειδη δεν ξερει το ονομα δεν πρεπει και να παρει τη συγκεκριμενη φυλη λες και το αμα θα ειναι καλος ιδιοκτητης εξαρταται απτο αμα δεν χρησιμοποιει τη "σωστη" ονομασια
 


27 Δεκεμβρίου 2020
15
2
26
Η φυλή λέγεται Weimarener - Βαϊμαρανέρ γιατί η φυλή αναπτύχθηκε στην Βαϊμάρη Γερμανίας. Κομπλεξικός δεν είναι αυτός που διορθώνει αλλά αυτός που επιμένει στο λάθος του. Προφανώς οι πολλοί που το λένε "Βαιμανερ", λάθος το λένε, το πλήθος τους δεν αλλάζει ότι το λένε λάθος. Δεν είναι κακό να διορθώνουμε ένα λάθος, μάλλον θετικό είναι.
Κι εσυ λαθος το γραψες επρεπε να σε διορθωσει ο spyv
 




TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
824
938
27
Κομπλεξικο τον αποκαλεσα επειδη ενω η ερωτηση αφορουσε εκτροφειο εκεινος επικεντρωθηκε στο ονομα και δεν απαντησε καν στον αλλον. Επισης του ειπε οτι επειδη δεν ξερει το ονομα δεν πρεπει και να παρει τη συγκεκριμενη φυλη λες και το αμα θα ειναι καλος ιδιοκτητης εξαρταται απτο αμα δεν χρησιμοποιει τη "σωστη" ονομασια
Μια ειναι η σωστη ονομασια, και αυτη ειναι Βαιμαρανερ.
Ο λογος που βαραει τοσο ασχημα στο ματι να βλεπεις καποιον που δεν ξερει καν να γραψει το ονομα της φυλης που τον ενδιαφερει να αγορασει, ειναι διοτι αν δεν ξερει καν το ονομα, πιστευεις πραγματικα οτι ξερει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο γι αυτη την φυλη? οτι εχει μπει και εχει διαβασει αρθρα και το προτυπο της φυλης? αν το ειχε κανει σιγουρα θα ηξερε το ονομα της κιολας.
 
  • Like
Reactions: zerom0


27 Δεκεμβρίου 2020
15
2
26
Μια ειναι η σωστη ονομασια, και αυτη ειναι Βαιμαρανερ.
Ο λογος που βαραει τοσο ασχημα στο ματι να βλεπεις καποιον που δεν ξερει καν να γραψει το ονομα της φυλης που τον ενδιαφερει να αγορασει, ειναι διοτι αν δεν ξερει καν το ονομα, πιστευεις πραγματικα οτι ξερει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο γι αυτη την φυλη? οτι εχει μπει και εχει διαβασει αρθρα και το προτυπο της φυλης? αν το ειχε κανει σιγουρα θα ηξερε το ονομα της κιολας.
Αφου σε ποσα αρθρα το χει βαιμαινερ ανεξαρτητα απτο αν ειναι το σωστο ονομα σημαινει οτι και αυτη η ονομασια ειναι διαδεδομενη και χρησιμοποιειται. Το αμα ξερει πληροφοριες για τη φυλη ειναι ασχετο απτο αν ξερει το αρχικο ονομα
 


27 Δεκεμβρίου 2020
15
2
26
Μια ειναι η σωστη ονομασια, και αυτη ειναι Βαιμαρανερ.
Ο λογος που βαραει τοσο ασχημα στο ματι να βλεπεις καποιον που δεν ξερει καν να γραψει το ονομα της φυλης που τον ενδιαφερει να αγορασει, ειναι διοτι αν δεν ξερει καν το ονομα, πιστευεις πραγματικα οτι ξερει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο γι αυτη την φυλη? οτι εχει μπει και εχει διαβασει αρθρα και το προτυπο της φυλης? αν το ειχε κανει σιγουρα θα ηξερε το ονομα της κιολας.
Αμα ειναι ικανος και καταλληλος ιδιοκτητης της φυλης μπορει να το κρινει μονο ο ιδιος
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
824
938
27
Αμα ειναι ικανος και καταλληλος ιδιοκτητης της φυλης μπορει να το κρινει μονο ο ιδιος
Ωραια λοιπον, και εγω κρινω πως ειμαι καταλληλος ιδιοκτητης για κροκοδειλο. παω να αγορασω εναν. τα λεμε ποτέ γιατι θα με φαει και εμενα και ολους τους υπολοιπους γυρω μου.
 
  • Like
  • Haha
Reactions: zerom0 and p__nat


ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
@mareco ζητώ ταπεινά συγγνώμη ως πιο παλιό μέλος έχει όντως την πρωτοκαθεδρία, αλλά σε κάποιον την είχα πει κι εγώ για κάτι παρόμοιο..

Εγώ νόμιζα πως η πόλη λέγεται βαιμανερ και να σας πω κι εγώ για χρόνια τον σκύλο τον έλεγα βειμαρανεν και όχι βαι. Μετα άρχισα να έχω μαθητές που είχαν βαιμανερ, δεν το έψαχναν το είχαν και έμαθα πως λέγεται, αυτοί ακόμα βαιμαρεν το λενε
 






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Η φυλή λέγεται Weimarener - Βαϊμαρανέρ γιατί η φυλή αναπτύχθηκε στην Βαϊμάρη Γερμανίας. Κομπλεξικός δεν είναι αυτός που διορθώνει αλλά αυτός που επιμένει στο λάθος του. Προφανώς οι πολλοί που το λένε "Βαιμανερ", λάθος το λένε, το πλήθος τους δεν αλλάζει ότι το λένε λάθος. Δεν είναι κακό να διορθώνουμε ένα λάθος, μάλλον θετικό είναι.
Weimarener - Βαϊμαράνερ

EDIT: Δεν είδα τα προηγούμενα 2 posts.
 
  • Like
Reactions: Εriana and Vania


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf