Βοήθεια πρόθυρα μυκητίασης


katerinna

Active Member
29 Ιουνίου 2009
44
0
θεσσαλονικη
καλησπερα οπως ξερετε εχω τον ρικο που 17 δεκεμβριου εκανε εγχειρηση γιατι εσπασε μοιρο και ραγισε λεκανη αυτο ακομα δεν εχει δεσει και το παλευουμε θελει πολυ προσοχη ομως τωρα μου παρουσιασε κατι αλλο και θελω την γνωμη σας!!!!καθε φορα που βγαινει ο ρικο στο μπαλκονι να κανει την δουλεια του(σε πανα) μετα τον καθαριζω με μωρομαντηλο γιατι κυλιεται μεσα στο σπιτι στα κρεβατια κ.λ.π τωρα ομως ΜΟΝΟ στο πονεμενο ποδαρακι στο μαξιλαρακι στην πατουσα εχει ασπρισει και ειναι στα προθυρα μυκητιασης και μου ειπε ο κτηνιατρος να βαζω βαζελινη και να σταματησω να τον καθαριζω με μωρομαντηλο και οτι φταιει η υγρασια και δεν μπορω να βρω λυση τι μπορω να κανω ετσι ωστε οταν κανει πιπι του να μην μου τα φερνει μεσα!!!!με τι μπορω να το καθαριζω?:confused: περιμενω την γνωμη σας ευχαριστω
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Με βρεγμένο πανάκι με σκέτο νερό; ή με διάλυμα μηλόξυδου; ή με λίγο πράσινο σαπούνι;
Και ασφαλώς καλό στέγνωμα μετά.
Αυτά τα μωρομάντηλα ποτέ δεν τα συμπάθησα....
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Ήταν σίγουρα μωρομάντιλα?
Μήπως ήταν καταλάθος ξεβαφτηκά?
Υγρασία γιατί..? όταν πατάνε σε νερά στην βροχή?

Βέβαια το να καθαρίζεις και συνεχώς τις πατούσες δεν είναι και ότι καλύτερο.., μόνο τις ευαίσθητες περιοχές καλύτερα..
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Κατερίνα ίσως θα πρέπει να γίνεις λίγο πιο ανεκτική με τα μεταφερόμενα τσίσα του από το μπαλκόνι μέσα στο σπίτι?

Ένα απλό σκουπισματάκι αν έχει πατήσει πάνω σε αυτά με νεράκι ή ξυδάκι φτάνει!

Όσο μπορείς απλά πράγματα...

Σταμάτησε τα μωρομάντηλα μπορείς να τον ερεθίσεις με τις συχνές χρήσεις!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.128
Μηνύματα
895.992
Μέλη
19.940
Νεότερο μέλος
desps