Βοήθεια στην επιλογή ξηράς τροφής


mariosfx

Member
3 Ιανουαρίου 2011
5
0
γεια χαρα. εχω τον οσκαρ ενα jack russel terrier 5 μηνων. ως τωρα του εδινα τις τροφες που βρισκεις στα σουπερμαρκετ. κυριως friskies puppy με κοτοπουλο. θελω να την αλλαξω σε κατι πιο ποιοτικο! ο κτηνιατρος του μου εδωσε ενα φυλλαδιακι το οποιο εχει την hills, eukanuba,alleva,belcando. ειναι καποια απο αυτες καλη η να ψαξω για κατι αλλο? δεν μπορω να μαγειρευω ουτε θελω να δινω αποφαγια στο σκυλι. καθε βοηθεια δεκτη!
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Γειά σου και σένα. Καλά κάνεις που θέλεις να αλλάξεις την τροφή του. Αν κάνεις μια αναζήτηση στην ενότητα διατροφής θα βρεις τα χίλια - μύρια θέματα για την διατροφή του σκύλου καθώς και για τις τροφές που αναφέρεις.. Διάβασε και διάλεξε μια που να κάνει στο σκυλάκι σου.:)
 


mariosfx

Member
3 Ιανουαρίου 2011
5
0
διαβαζοντας τα εχω μπερδευτει πιο πολυ! υπαρχει καποιος με εμπειρια πανω στην ξηρα τροφη να μου προτεινει κατι?
 


PANOS-LAB

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2010
225
0
Χανιά
Δικη μου γνωμη δοκιμασε πρωτα μια ξηρα που να μην εχει σιτηρα
και αν δεις οτι ταιριαζει στο σκυλι σου τοτε μια χαρα
 


jimmy58

Well-Known Member
16 Σεπτεμβρίου 2008
260
0
Εγω οπως παντα σταθερος στην acana,η καλητερη
ΟΜΩΣ.....Θα δοκιμασεις και αλλες που θα σου προτεινουν και θα βρεις τι τερειαζει στο σκυλακι σου
 


mariosfx

Member
3 Ιανουαρίου 2011
5
0
Αποφασισα να παρω την orijen puppy. νομιζω οτι ειναι καλη επιλογη απο καποια θεματα που διαβασα! παω σημερα κιολας να την παρω! ευχαριστω
 


mariosfx

Member
3 Ιανουαρίου 2011
5
0
λοιπον ναμαι παλι... εχω προβλημα-απορια. δεν ειμαι σιγουρος οτι ειμαι ακριβως στην ποσοτητα που πρεπει να τρωει ο οσκαρ αλλα εχει πολλα αερια (πολυ βρωμερα) κ διαροιες. λετε να φταιει η ποσοτητα η δεν την παει την σθγκεκριμενη τροφη?
 


rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
δεν τον παει η τροφη..ποσο παραπανω του δινεις και εχει διαριες..δεν μπορει!!προσπαθησε μια αλλη τροφη να δεις ποια τον παει καλυτερα!!
 




mariosfx

Member
3 Ιανουαρίου 2011
5
0
μειωσα την ποσοτητα και εστρωσε... πηρα ζυγαρια κουζινας για να του δινω ακριβως την ποσοτητα που πρεπει :)