Βρέθηκε σκύλακας...


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Καλησπέρα σε όλους. Γυρνώντας σπίτι βρίσκω αυτή την τριχόμπαλα να κλαίει στο πεζοδρόμιο, με κίνδυνο να περάσει το δρόμο και να γίνει κιμάς. Παραθέτω φωτογραφίες, για όποιον θέλει να το κοινοποιήσει, μπας και βρεθεί κανείς να το υιοθετήσει. Ευχαριστώ. :(:unsure:
IMG_20161014_232953.jpg IMG_20161014_233617.jpg IMG_20161014_232847.jpg IMG_20161014_232809.jpg IMG_20161014_232827.jpg
 














Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
ειναι σαν λούτρινο. Ναι χώνεται κάτω από καρέκλες, σκαμπό, βιβλιοθήκες κτλ. Δεν ξέρω γιατί. Κάποιοι έχουν ενδιαφερθεί, αλλά το σκέφτονται. Επίσης, έδειξε ενδιαφέρον μία τύπισσα, αλλα μου πε ότι το θέλει να ζει στην αυλή μαζί με το άλλο που έχει (δεμένο μόνο όταν βρέχει, γιIMG_20161017_210720.jpg α να μη λασπώνεται), αλλά δε μ αρεσει πολύ η ιδέα αυτή. Αν έχω νέα θα σας πω.
Η δικιά μου του όρμησε τρεις φορές, αλλά την κατσάδιασα οπότε δεν την παίρνει. Εννοείται πως δεν τα αφήνω μόνα τους.
Υ.Γ. Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί η δικιά μου του μοστράρει συνεχώς τον πισινό στη μούρη του:eek::confused:o_O
 
  • Like
Reactions: archodea


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Είναι δύσκολο ν μάθεις ν μοιράζεσαι τν αγάπη κ τ προσοχή. Δείχνει τ αδιαφορία τς κ σου λέει μ τ τρόπο τς "πιο καλά η δυό μας χωρίς τ μωρό". Κάνεις καλά που τ διορθώνεις
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.881
Μην ασχολείσαι με το τι κάνουν μεταξύ τους, και μην μαλλώνεις την σκύλα σου, εκτός αν είναι ανισόρροπη και επικίνδυνη. Είναι; Δεν νομίζω. Οπότε, αστην να κάνει την δουλειά της, με διακριτική σου επίβλεψη. Είναι καλό που ο μπέμπης, μπήκε σε σπίτι με άλλο σκύλο. Θα κάνει μερικά μαθήματα στο μεταξύ. Και όσο μπορείς κι εσύ, ψιλοδίδαξέ τον [π.χ. crate αν έχεις, ή το να μένει και λίγο μόνος], ώστε να ωφεληθεί το χρονικό αυτό διάστημα, που θα είναι μαζί σου, μαθαίνοντας κάποια χρήσιμα, για τους επόμενους ιδιοκτήτες πράγματα.

Η περίπτωση να τον κρατήσεις εσύ, δεν παίζει;

Αν χρειαστείς βοήθεια, με συμβόλαια υιοθεσίας κλπ, σφύρα.
 
  • Like
Reactions: vek


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
εκτός αν είναι ανισόρροπη και επικίνδυνη.
το περιέγραψες ορθότατα.

Η περίπτωση να τον κρατήσεις εσύ, δεν παίζει;
όχι δεν παίζει. Ούτε από οικονομικής άποψης, χρόνου, ούτε χώρου.
Αν χρειαστείς βοήθεια, με συμβόλαια υιοθεσίας κλπ, σφύρα.
όταν το δώσω θα πρέπει να δώσω και συμβόλαιο?:unsure:
@archodea για αυτο το κανει της δειχνει αδιαφορια κ καλα?:cool::LOL:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ναι, του λέει "Έλα μικρέ, έλα να σου δείξω που σε έχω γραμμένο"

Όμορφος ο μπεμπης!



Ε, ρε, το βλέπω να πηγαίνω για ντουζάκι...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Marion_Russel


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Παιδια το ξέρω ντρέπομαι αλλά δεν είμαι σίγουρη αν είναι μπέμπης ή μπέμπα. Το Σάββατο που το πήγα στην κτηνίατρο ήμουν τόσο σίγουρη ότι είναι αγόρι που δεν τον ρώτησα καν. Ώσπου ξαφνικά μου λέει μια φίλη μου ''όχι ρε συ αυτό είναι κορίτσι, και που ειναι τα μπαλάκια του?''

:confused:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Στην πρώτη πρώτη φωτογραφία σου, νομίζω βλέπω τσουτσούνι, αλλά πες δεν φαίνεται καλά επειδή είναι το χέρι. Καμιά καθαροτερη ανάσκελα έχουμε; Όσο για τα μπαλάκια, νωρίς είναι, δεν έχουν κατέβει ακόμα.

Παραδείγματα:
Αρσενικό
blue_cane_corso_puppy_wm.jpg

Θηλυκό
9240puppy_female.jpg
 
  • Like
Reactions: mareco








Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. Έχω βρει υποψήφια οικογένεια από Γερμανία και με ρωτάνε αν μπορούν να πάρουν το σκυλί στο αεροπλάνο. Νομίζω πως δεν θα υπάρξει θέμα ε? Απλά πρέπει να τους δώσει ο κτηνίατρος βιβλιάριο και τσιπάκι, το οποίο γίνεται σε μία μέρα. Έτσι δεν είναι?
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
εχμ... θα σε στεναχωρησω
με το νεο νομο το κουταβι που θα περασει τα συνορα πρέπει να έχει εμβολιαστεί για λύσσα και να εχουν περάσει και κάποιες μέρες...
αυτό σημαίνει ότι για εξωτερικό θα πρέπει να περιμένει ένα δίμηνο τουλάχιστον
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf