Βρεθηκε σκυλιτσα στη Βαρη.


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Αυτη η σκυλιτσα βρεθηκε χτες στις 9μμ στην οδο Δημητρας 11 στη Βαρη.
Μολις την ειχε χτυπησει αυτοκινητο και ειχε μεινει στη μεση του δρομου βρεγμενη ως το κοκκαλο!

Θα την παω σε λιγο για να δουμε για τσιπακι20161129_112425.jpg 20161129_112437.jpg
 






yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Την μικρη δεν την αναζητησε κανεις...
Για μενα τερμα οι βολτες και τα γυρω-γυρω στις γειτονιες μπας και την αναγνωρισει καποιος.
Δεν εχω σκοπο να την ξαναπαω στον κτηνιατρο για τσιπακι...δεν με ενδιαφερει

Η σκυλιτσα ζει μονιμως κατω απο το κρεββατι μας,εκει τρωει και πινει και οταν φευγουμε παει στην πανα.
Δεν θελει επαφες,τρεμει απο το φοβο της και αν σκυψω να δω τι κανει,βγαινει απο την αγκαλιτσα της και στριμωχνεται στη γωνια με το προσωπο στον τοιχο.

Δεν ειναι αυτη ζωη αλλα δεν εχω και αλλη επιλογη προς το παρον.
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Την μικρη δεν την αναζητησε κανεις...
Για μενα τερμα οι βολτες και τα γυρω-γυρω στις γειτονιες μπας και την αναγνωρισει καποιος.
Δεν εχω σκοπο να την ξαναπαω στον κτηνιατρο για τσιπακι...δεν με ενδιαφερει

Η σκυλιτσα ζει μονιμως κατω απο το κρεββατι μας,εκει τρωει και πινει και οταν φευγουμε παει στην πανα.
Δεν θελει επαφες,τρεμει απο το φοβο της και αν σκυψω να δω τι κανει,βγαινει απο την αγκαλιτσα της και στριμωχνεται στη γωνια με το προσωπο στον τοιχο.

Δεν ειναι αυτη ζωη αλλα δεν εχω και αλλη επιλογη προς το παρον.
ωραία θα καλοπερασετε παλί οπως το ειπες :(
με τους αλλους σκυλους ? πως τα παει ? γιατι η τσικα που ειχε τα θεματακια της ,έμενε κάγκελο , ζούσε κάτω από το τραπέζι και πίσω από την λεκάνη της τουαλέτας (εκεί ποτέ δεν κατάλαβα πως χωραγε :D) βοηθήθηκε πάρα πολύ από την παρουσία του ντρεντ
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Γατα ανεβαινει στο κρεββατι και αυτη γινεται χαλκομανια στον τοιχο.
Βγηκε το πρωι γιατι νομιζε οτι δεν ηταν κανεις ειδε το shih tzu τρομαξε και χτυπησε πανω στην πορτα,μετα εκανε ενα σαλτο στο παραθυρο εκει την εφαγε καλα στη μυτη και ματωσε.
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Γατα ανεβαινει στο κρεββατι και αυτη γινεται χαλκομανια στον τοιχο.
Βγηκε το πρωι γιατι νομιζε οτι δεν ηταν κανεις ειδε το shih tzu τρομαξε και χτυπησε πανω στην πορτα,μετα εκανε ενα σαλτο στο παραθυρο εκει την εφαγε καλα στη μυτη και ματωσε.
:( καλό κουράγιο σας εύχομαι , και στην μικρή τίποτα από εδώ και πέρα στάθηκε τυχερή;)
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Οι γειτονες και θαμωνες του καφενειου που ειδαν τι εγινε γιατι εμεις εκεινη την ωρα βγαιναμε απο το γκαραζ,λενε οτι την σκυλιτσα την πεταξαν απο το αυτοκινητο....δεν χτυπηθηκε απο αυτο.
Ολοι γνωριζουν προσωπα και πραγματα αλλα κανεις δεν ανοιγει το στομα του:mad:

Η κατασταση της παραμενει η ιδια αν και χτες που εμεινα κανα 3ωρο ξαπλωμενη στο πατωμα καταφερα να αγγιξω την πατουσα της:)

Το ονομα αυτης.....Αλισαχνη για τα ελαχιστα δευτερολεπτα αγγιγματος και για την αισθηση που αφηνει η παρουσια της!
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Η κατασταση της παραμενει η ιδια αν και χτες που εμεινα κανα 3ωρο ξαπλωμενη στο πατωμα καταφερα να αγγιξω την πατουσα της:)

Το ονομα αυτης.....Αλισαχνη για τα ελαχιστα δευτερολεπτα αγγιγματος και για την αισθηση που αφηνει η παρουσια της!
Αμα λεω γω...συγκινητική....

Οσο για το πέταγμα απο το αυτοκίνητο....στο δικο μου πλανητη επιστημονικη φαντασία....αν το ειδαν κ ξέρουν κ δεν μιλουν....(που ειναι μια καλη φαλαγγα οταν τη χρειάζεσαι ε;) εαν πατε πολλα ατομα μαζι πιστευεις δεν θα εχει αποτελεσμα;;
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Μπα....ακομα κατω απο το κρεββατι ζει:(

Το μονο που εχει αλλαξει ειναι οτι παιρνει πραγματα δικα μου και κοιμαται πανω τους και οτι αν κρεμασω το χερι μου πολυ ωρα καποια στιγμη νιωθω τη μυτη της.
Ε δεχεται και λιγο τον Τσιπουρο που καθεται κοντα της....
 


ΤLilith

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2016
153
362
Αθήνα
Μπα....ακομα κατω απο το κρεββατι ζει:(

Το μονο που εχει αλλαξει ειναι οτι παιρνει πραγματα δικα μου και κοιμαται πανω τους και οτι αν κρεμασω το χερι μου πολυ ωρα καποια στιγμη νιωθω τη μυτη της.
Ε δεχεται και λιγο τον Τσιπουρο που καθεται κοντα της....
Ουφ..... τι να έχει ζήσει άραγε το κακόμοιρο?? :(
Το οτι νιώθει σιγουριά πάνω σε δικά σου πράγματα είναι ήδη ένα καλό βήμα. Αλλά η ζουζουνίτσα το πάει αργά αργά. Ίσως θέλει να σου επιβεβαιώσει ότι το καλό πράγμα αργεί να έρθει :whistle::LOL:
Πέρα απ' την πλακίτσα όμως, εύχομαι να αποβάλει τους φόβους της συντομότερα για να ηρεμίσει το φουκαριάρικο και να νιώσεις κι εσύ μια ανακούφιση!! Χαίρομαι που τη φροντίζεις!!! Μακάρι όλα τα σκυλάκια και γατάκια του κόσμου να είχαν τέτοια φροντίδα, αγάπη και σεβασμό!!!!! :(
 
  • Like
Reactions: yasemin


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Μπα....ακομα κατω απο το κρεββατι ζει:(

Το μονο που εχει αλλαξει ειναι οτι παιρνει πραγματα δικα μου και κοιμαται πανω τους και οτι αν κρεμασω το χερι μου πολυ ωρα καποια στιγμη νιωθω τη μυτη της.
Ε δεχεται και λιγο τον Τσιπουρο που καθεται κοντα της....
μην βιάζεσαι , εμένα η Τσίκα ζούσε 1,5 μήνα κάτω από το τραπέζι , κάτω από τον ντρεντ και πίσω από την λεκάνη της τουαλέτας.
Στο 2μηνο κατάφερα και την χάιδεψα χωρίς να εξαφανιστεί.
 






yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
O Θεος των σκυλων με λυπηθηκε γιατι κοντεψαν να με ¨φανε¨ τα πατωματα:p
Η Αλισαχνη εβγαλε σχεδον ολη την αγκαλιτσα της κατω απο το κρεββατι και τωρα εχουμε οπτικη επαφη και δειξαμε και κοιλιτσες και χαιδευουμε και πηραμε και ενα μικρο φιλακι:D

Ολα αυτα απο λιγο βεβαια μην τα θελω και ολα δικα μου ε?:)
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3