Βρεθηκε σκυλι στην Πάτρα.


Giwrgosm

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2017
137
155
34
Γεια σας. Μια φιλη μου βρηκε ενα σκυλι εξω απο την πολυκατοικια της δεμενο. Ειναι μεγαλο σε μεγεθος μαυρο λυκακι ολο σχεδον και ειναι φιλικο αποσο μου ειπε. Εγω δεν το εχω δει αλλα θα παω σημερα λογικα. ΕΙναι δεμενο ακομα καθως δεν υπαρχει φιλοξενια και του βαζει η φιλη μου φαγητο και νερο. Αν γνωριζει καποιος κατι ας κανει τον κοπο να μου στειλει να τον φερω σε επικοινωνια μαζι της.
 

Attachments

  • Like
Reactions: medusa


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Πω πω πωω μια ομορφιά!!! :love:
Επικοινωνήστε με φιλοζωική.
Μην το αφήνετε δεμένο, έρμεο σε οποιουδήποτε τις διαθέσεις και ανήμπορο να προφυλακτεί. Αμαρτία είναι :(
 


Giwrgosm

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2017
137
155
34
Το εχουμε βαλει σε φιλοζωικες σελιδες αλλα δεν μας εχει στειλει κανενας. Οτι εχεις δει εχω δει κ εγω ειναι κουκλαρα ρε γαμωτο... Η φιλη μου εχει κ αυτη σκυλι και δεν το δεχεται, εκανε μια προσπαθεια να το βαλει στο σπιτι της αλλα δεν γινοταν. Δεν δεχεται ουτε ο δικος μου εντωμεταξυ αλλιως θα την ειχα παρει εγω μεχρι να βγαλουμε ακρη.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Κοίτα...αν θέλεις να το συζητήσουμε σοβαρά, το..."δεν δέχεται ο σκύλος μου"...να σωθεί ένας άλλος σκύλος, στο δικό μου μυαλό, δεν υπάρχει. Δεν του πέφτει λόγος, πως να στο πω.
Από κει και πέρα, δεν είπα να το βάλετε σε φιλοζωικές σελίδες και ότι γίνει, όποτε γίνει. Γιατί στο μεταξύ, ο σκύλος δεν μπορεί να μένει μόνιμα εκεί δεμένος. Καλύτερα να τον αφήσετε να φύγει, μπας και βρει αλλού την τύχη του. Να κάνετε τηλέφωνο καταρχάς στον Δήμο της περιοχής, που θεωρητικά είναι υποχρεωμένος να τον αναλάβει. Τώρα. Πριν κλείσουν για σήμερα. Και στο φιλοζωικό της περιοχής, ζητώντας έστω φιλοξενία [αν είναι εφικτό], ίσως καλύπτοντας εσείς κάποια έξοδά του. Γιατί...ok...φιλοζωική είναι, το χάλι της το ξέρουμε όλοι.
 
  • Like
Reactions: TARA


Giwrgosm

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2017
137
155
34
Σίγουρα δεν θα το αφήναμε έτσι και ας μαλωνουν... Ότι γύρισα από κει, προς το παρόν την πηρε μια κοπέλα σπιτι της και βλέπουμε στην πορεία. Εδώ Πάτρα δυστυχώς μόνο από εθελοντές γίνεται ότι γίνεται και έχουν πολλά αδέσποτα ... Το ξέρω γτ πάω και εγώ οταν μπορώ...
 


alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
Δυστυχώς ναι, ο δήμος της Πάτρας δεν κάνει τίποτα για τα αδέσποτα, μόνο εθελοντές στα σπίτια τους παίρνουν σκυλάκια.

Αν υπάρχει δημοσίευση στο facebook βάλε ένα link να κάνουμε κοινοποίηση για την κούκλα :love:
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3