Γεία σας και απο εμάς !!!!


akakavou

Member
1 Φεβρουαρίου 2020
9
15
42
Λέγομαι Αντώνης , είμαι 40 και σε γενικές γραμμές σχεδόν πάντα είχα ένα τετράποδο φίλο. ετσι και τώρα ήθελα ο μικρός μου γιός να μπεί στο κλίμα και να αποκτήσει φιλαράκι ένα σκυλάκι μιας και δεν έχει αδερφάκι .
Το πρόβλημα είναι οτι για να συνδυάσω αυτό που ήθελα και να αποφύγω γκρίνιες για τρίχες ,αλλεργείες κτλ βρήκα αυτό το υπέροχο πλάσμα που μας έχει εντυπωσιάσει με την καλοσύνη και την εξυπνάδα του.Να σας συστήσω την Χόλυ ένα υπέροχο και περίεργο xoloitzuintliIMG_1289.JPGIMG_1292.JPGIMG_1413.JPGWrokXrCMQku32npV2qHLIg.jpgGGte29K9Taqe2YOM50MiVw.jpgApeQxiT%TuWAsvM7UU7%jQ.jpgEqRX8y%cRUe34FDMeVVUSw.jpgGkufmDOITPmwoHh0xlu7gw.jpg7Ak6e8IcRkupDEz0rBn%wQ.jpgZOBSCwduTIS9Nzjchov8BA.jpg
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Καλώς ήρθες! Τα λατρεύω εμφανισιακά τα Xolo, αλλά, όπως πιστεύω καταλαβαίνεις κι εσύ, έχουν πολύ ευαίσθητο δερματάκι. Στοργή και προδέρμ λοιπόν. :) :)
 


Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
οκ το γκούγκλαρα,
τι φάτσα είναι αυτή !
Απο έξωτερικό το έφερες να φανταστώ?

Δηλαδή είναι εντελώς σπανό το σκυλί? ή έχει ένα ελαφρύ χνουδάκι?
 
  • Like
Reactions: akakavou


akakavou

Member
1 Φεβρουαρίου 2020
9
15
42
η αλήθεια είναι οτι λόγω του γεγονότος οτι δεν εχουν καθόλου τρίχα ούτε χνούδι είναι προικισμένα με περισσότερες άμυνες άλλωστε είναι μια απο τις αρχαιότερες ράτσες και εάν όλα πάνε καλά έχουν μεγάλο προσδόκοιμο ζωής .
 


akakavou

Member
1 Φεβρουαρίου 2020
9
15
42
και επίσης αλήθεια είναι οτι πρέπει μετά απο κάθε μπάνιο θέλουν λαδάκι ενυδάτωσης και φυσικά αντιηλιακό πριν την ηλιοθεραπεία
η αλήθεια είναι οτι λόγω του γεγονότος οτι δεν εχουν καθόλου τρίχα ούτε χνούδι είναι προικισμένα με περισσότερες άμυνες άλλωστε είναι μια απο τις αρχαιότερες ράτσες και εάν όλα πάνε καλά έχουν μεγάλο προσδόκοιμο ζωής .
ε
 










Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Ωραία ακούγεται αυτό το 22.
Ιδιαιτερη φυλή, δεν έχω δει ποτέ, ούτε καν σε έκθεση.
Από περιέργεια διάβασα το πρότυπο και μου έκανε εντύπωση η σχέση ανάμεσα σε τρίχωμα και οδοντοστοιχια.
"Genetically, the absence of hair is closely linked to the absence of
teeth."
Αυτά που έχουν τρίχωμα έχουν φουλ σετ δοντιών, ενώ τα ατριχα έχουν ελλείψεις.

Σκέφτεσαι να κατέβεις σε καμία έκθεση; Το έχει ο μικρός;
Έχεις ασχοληθεί καθόλου με μορφολογία, πρότυπο κλπ;
 


akakavou

Member
1 Φεβρουαρίου 2020
9
15
42
ναι είναι αλήθεια οτι τα άτριχα δεν έχουν όλα τα δόντια τους . Λείπουν τα μεσαία και πρέπει η ξηρά τροφή που δίνω να μην είναι μεγάλες οι κροκέτες . Τώρα όσο αφορά εκθέσεις κτλ ,όχι δεν το έχουμε ψάξει και δεν νομίζω οτι είναι κάτι που θα μας ταίριαζε
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


akakavou

Member
1 Φεβρουαρίου 2020
9
15
42
Ωραία ακούγεται αυτό το 22.
Ιδιαιτερη φυλή, δεν έχω δει ποτέ, ούτε καν σε έκθεση.
Από περιέργεια διάβασα το πρότυπο και μου έκανε εντύπωση η σχέση ανάμεσα σε τρίχωμα και οδοντοστοιχια.
"Genetically, the absence of hair is closely linked to the absence of
teeth."
Αυτά που έχουν τρίχωμα έχουν φουλ σετ δοντιών, ενώ τα ατριχα έχουν ελλείψεις.

Σκέφτεσαι να κατέβεις σε καμία έκθεση; Το έχει ο μικρός;
Έχεις ασχοληθεί καθόλου με μορφολογία, πρότυπο κλπ;
τα 22 έτη προφανώς αφορούν περιπτώσεις σε ιδανικές συνθήκες . Εμείς θέλουμε όσα χρόνια αντέξει να είναι υγιείς και να τα περάσουμε όσο το δυνατόν καλύτερα . Αλλωστε εδώ καλά καλά δεν ξέρουμε το δικό μας προσδόκιμο ζωής
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Είναι θέμα γονιδίων αλλά και συνθηκών.
Εννοείται πως κάνεις δεν ξέρει πότε θα φύγει. Απλά υπάρχουν φυλές με προσδόκιμο τα 6 και τα 7 χρόνια.
Γερή να είναι και να περνάτε καλά (y)
 
  • Like
Reactions: akakavou


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3